WIADOMOŚCI KRAJ ŚWIAT

W. Brytania: w ciągu doby 608 zgonów z powodu Covid-19 - najwięcej od 12 maja

Kolumna24.pl W. Brytania: w ciągu doby 608 zgonów z powodu Covid-19 - najwięcej od 12 maja© PixaBay/domena publiczna
Przeczytasz w 2 min  •  24/Listopad/2020 (19:50)  •  Twitter Facebook Pin!


W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej dobry zarejestrowano 608 zgonów z powodu Covid-19, co jest najwyższą liczbą od 12 maja, oraz wykryto 11 299 zakażeń koronawirusem, czyli najmniej od początku października - podał we wtorek brytyjski rząd.
 
Pasaż handlowy Kolumna24 online
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.
Sklepy

W. Brytania: w ciągu doby 608 zgonów z powodu Covid-19 - najwięcej od 12 maja


To pierwszy przypadek w czasie drugiej fali epidemii, by dobowa liczba zgonów przekroczyła 600, choć w stosunku do poprzedniego wtorku jest to wzrost tylko o 10. Bilanse podawane we wtorki są zwykle najwyższe w tygodniu, bo uzupełniane są w nich niezarejestrowane wcześniej zgony z weekendu. Aż 535 z tych nowych zgonów miało miejsce w Anglii, podczas gdy w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej statystyki są zbliżone do tych z ostatnich dni.

W całym kraju dotychczasowy bilans ofiar śmiertelnych epidemii wynosi obecnie 55 838, z czego 48 941 osób zmarło w Anglii, 3544 - w Szkocji, 2406 - w Walii, a 947 - w Irlandii Północnej. Te statystyki obejmują zgony, które nastąpiły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności SARS-CoV-2. Natomiast liczba przypadków, w których w akcie zgonu wpisano koronawirusa jako prawdopodobny czynnik decydujący o śmierci, nawet jeśli nie został przeprowadzony test, wynosi - według zaktualizowanej we wtorek statystyki - 66 713.

Niezależnie od zastosowanej metodologii pod względem liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie - za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami i Meksykiem.

Wtorek jest natomiast kolejnym dniem z wyraźnym spadkiem liczby nowo stwierdzonych zakażeń, choć po części jest to związane z mniejszą liczbą wykonanych testów. Nie zmienia to faktu, że jest to najniższy bilans od 2 października, czyli ostatniego dnia, gdy był on jeszcze czterocyfrowy. To także prawie trzy razy mniej do rekordu z 21 listopada.

W efekcie bardzo wyraźne spadki nastąpiły we wszystkich częściach kraju - w Anglii wykryto 9854 infekcje, w Szkocji - 771, w Walii - 595, a w Irlandii Północnej zaledwie 79.

W całym kraju liczba infekcji SARS-CoV-2, które stwierdzono od początku epidemii, wynosi obecnie 1 538 794, co jest siódmym najwyższym bilansem na świecie - po USA, Indiach, Brazylii, Francji, Rosji i Hiszpanii.

W ciągu ostatniej doby wykonano 212,5 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, co jest najgorszym wynikiem od trzech tygodni, natomiast od początku epidemii - już ponad 38,8 mln. Obecne możliwości brytyjskich laboratoriów to 525,8 tys. testów na dobę.

Bilans nowych zgonów obejmuje wszystkie te, które zarejestrowano między godz. 17 w niedzielę a godz. 17 w poniedziałek i które nastąpiły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności SARS-CoV-2, a bilans testów i zakażeń dotyczy 24 godzin między godz. 9 w poniedziałek a godz. 9 we wtorek.

Według danych z poniedziałku, które nie uwzględniają Irlandii Północnej, w szpitalach przebywało 16 125 chorych na Covid-19, co oznacza wzrost o 405 w stosunku do poprzedniego dnia.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/ mal/WSZYSTKIE BLOG ZAGRANICA EPIDEMIEIZARAZY STATYSTYKI CHOROBYWIRUSOWE ZGONÓW CIĄGU TESTÓW GODZ EPIDEMII SARSCOV2 IRLANDII PÓŁNOCNEJ WALII BILANS ANGLII SZKOCJI STATYSTYKI POCZĄTKU KRAJU GBR WIELKA BRYTANIA LONDYN PAP
ZAKUPY

Pasaż handlowy Kolumna24 dla czytelników wiadomości W. Brytania: w ciągu doby 608 zgonów z powodu Covid-19 - najwięcej od 12 maja!


Od teraz masz dostęp do pasażu handlowego Kolumna24 z wyselekcjonowanymi produktami z różnych sklepów internetowych! Bogaty asortyment produktów w jednym miejscu z różnych kategorii, dostępnych do kupienia przez internet z dostawą prosto do domu.

Akcesoria Motoryzacyjne

Fitness Cardio

Etui I Pokrowce Do Telefonów

Gry Pc

Etui I Pokrowce Do Telefonów

Gry Pc

Butiki

Etui I Pokrowce Do Telefonów

PrzedłużaczeELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ ZABAWKI SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD MOTOCYKLE RANKINGI
ODKRYWAJ

PŚ w skokach - Żyła na 11. miejscu w Lahti, zwycięstwo Johanssona

ME w short tracku – srebro Maliszewskiej, cztery tytuły Schulting

IMGW: oblodzenia dróg na północnym wschodzie, intensywny śnieg na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu

Dworczyk: w tej chwili nie ma już wolnych terminów szczepień; apelujemy do seniorów, by nie szli do przychodni

Kasprzyk: powstanie styczniowe wychowało następne pokolenia w umiłowaniu wolności

Ministerstwo Zdrowia: 4683 nowe zakażenia koronawirusem, zmarło 110 osób

Wyprzedaż części motoryzacyjnych do przyczep samochodowych 2020/2021

Pożyczka długoterminowa nie tylko w banku. Zobacz, jak łatwiej i nie drożej pozyskać pieniądze

Co wyróżnia niemieckie środki czystości?

Anna Nowak-Ibisz o programie „Patent na dom”: Dla Krzysztofa trudne do zaakceptowania było to, że jest u mnie w programie. Myślał, że jestem jego asystentką

Włochy: liczba zgonów od początku pandemii Covid-19 przekroczyła 85 tysięcy

Jakie Depilatory Ipl - Pielęgnacja Ciała - Uroda warto kupić na wrzesień 2020? [Raport Top 10 Depilatory Ipl - Pielęgnacja Ciała - Uroda 2020]

Policja KWP Łódź: Zatrzymany podejrzewany o zabójstwo na Bałutach

W. Brytania: w ciągu doby przeciwko Covid-19 zaszczepiono blisko pół miliona osób

Policja KPP Łęczyca: Nielegalna broń i amunicja zabezpieczona u 70-latkaW treści artykułu mogą zostać wyświetlone linki afiliacyjne dla wybranych produktów, za pośrednictwem których możesz dokonać zakupów w wybranym sklepie internetowym. W momencie przeglądania ofert nie ponosisz żadnych kosztów. Dokonanie zakupów u naszego partnera pozwala rozwijać serwis informacyjny Kolumna24.

 
Pasaż handlowy 24h ›
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.

Dbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zamawiaj przez internet i zostań w domu!
Sklepy online
Temat dnia Polecane Polityka Wybory2023 Wybory PE Pogoda Łask Łódź Sieradz

Zakupy i oferty Rankingi produktów Smartfony Komputery Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Przyczepy samochodowe Magazyn o przyczepach Ubezpieczenia Regiony sklep Caravaning

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2021 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Pogoda  •   Wybory2023•   Regiony •   Przyczepy •   Sport •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Szukaj  
SPRZĘT FITNESS CARDIO
Sklepy online