WIADOMOŚCI KRAJ ŚWIAT

Śląskie: kolejne zakażenia koronawirusem w kopalniach PGG i JSW

Kolumna24.pl Śląskie: kolejne zakażenia koronawirusem w kopalniach PGG i JSW© PixaBay/domena publiczna
Przeczytasz w 3 min  •  28/Październik/2020 (17:07)  •  Twitter Facebook Pin!
Minionej doby potwierdzono 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej, a 10 w zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na kwarantannie jest łącznie ponad 700 górników, głównie z PGG. Przedstawiciele spółek zapewniają, że praca kopalń nie jest zakłócona.
 
Pasaż handlowy Kolumna24 online
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.
Sklepy

Śląskie: kolejne zakażenia koronawirusem w kopalniach PGG i JSW


Jak wynika ze środowych danych spółek węglowych, obecnie z wirusem zmaga się 266 górników z PGG, 46 z JSW, 21 z kopalń spółki Tauron Wydobycie oraz pięciu ze spółki Węglokoks Kraj, do której należy bytomska kopalnia Bobrek.

Najwięcej zakażonych jest w Polskiej Grupie Górniczej, gdzie od początku epidemii zachorowały 3622 osoby, a wyzdrowiało 3355. Obecnie w PGG choruje 266 osób wobec 168 przed tygodniem. Kwarantanną jest objętych 561 pracowników wobec 457 tydzień wcześniej.

Wśród kopalń PGG najwięcej zakażonych górników jest obecnie w kopalniach Mysłowice-Wesoła i Piast w Bieruniu (po 37), a także Ziemowit w Lędzinach (30), Murcki-Staszic w Katowicach (24) i Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych (18). W pozostałych kopalniach Grupy jest po kilka przypadków zachorowań. W środę w PGG przybyło 35 zakażonych i 17 ozdrowieńców. Obecnie spółka nie planuje kolejnych badań przesiewowych w swoich kopalniach.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie zakażeń było jak dotąd najwięcej w górnictwie węgla kamiennego, liczba zarażonych koronawirusem zaczęła rosnąć przed ponad dwoma tygodniami - wcześniej systematycznie przybywało ozdrowieńców, a chorych pozostawało jedynie kilku górników. Obecnie w spółce zakażonych jest 46 osób wobec 22 tydzień temu. W środę przybyło 10 nowych przypadków SARS-CoV-2 - pięć w kopalni Budryk, cztery w kopalni Borynia i jeden w kopalni Pniówek. Jedna osoba wyzdrowiała.

Łącznie od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 4203 pracowników jastrzębskiej spółki, z których 4157 wyzdrowiało. Kwarantanną jest objętych 128 osób wobec 83 tydzień temu.

W kopalniach obowiązuje noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk i utrzymywanie dystansu społecznego. Wśród obowiązujących reguł jest także m.in. ograniczenie liczby osób w windach zjeżdżających pod ziemię i wyjeżdżających na powierzchnię. Górnicy powinni używać ochronnych masek i okularów nie tylko na stanowiskach pracy, ale także w drodze do nich. Systematycznie prowadzona jest dezynfekcja newralgicznych miejsc – łaźni, lampowni, cechowni, ciągów komunikacyjnych i wind górniczych, odkażane są także podziemne kolejki i dworce.

W trzech kopalniach spółki Tauron Wydobycie z koronawirusem zmaga się - według ostatnich dostępnych danych - 21 pracowników na ponad 6,5 tys. zatrudnionych. Przez prewencyjną kwarantannę przeszło dotąd w sumie ponad 250 pracowników spółki. W spółce Węglokoks Kraj, gdzie na początku lata wyzdrowieli wszyscy z kilkuset zakażonych wcześniej pracowników, obecnie jest pięć przypadków zakażenia SARS-CoV-2, a kilkunastu górników objęto kwarantanną.

Według danych sanepidu w woj. śląskim – gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem – w środę liczba osób zakażonych od początku epidemii wynosiła 41 tys. 725 – o 1868 więcej niż we wtorek. W regionie zmarło 839 osób z COVID-19 – w środę poinformowano o 38 kolejnych zgonach.

Wyzdrowiało ok. 62,2 proc. wszystkich zakażonych od początku epidemii (25 tys. 969 osób) – w środę w regionie przybyło 413 ozdrowieńców. W woj. śląskim przebadano dotychczas ponad 563,1 tys. próbek pod kątem SARS-CoV-2. Nadzorem epidemiologicznym objęto łącznie blisko 6,7 tys. osób, a w kwarantannie domowej - decyzją sanepidu - jest prawie 21,8 tys. mieszkańców regionu.

Z danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wynika, że we wtorek w regionie zajęte było 1245 spośród 1672 łóżek dostępnych dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach I, II i III poziomu. Zajęte było 114 na 144 dostępne łóżka respiratorowe. Dane o sytuacji w tym zakresie w środę będą dostępne dzień później. (PAP)

autor: Marek Błoński

mab/ pad/

WSZYSTKIE BLOG KRAJ EPIDEMIEIZARAZY INFORMACJEOPRZEDSIĘBIORSTWIE KOPALNIEWĘGLA GOSPODARKA(OGÓLNIE) OSÓB ZAKAŻONYCH SPÓŁKI KORONAWIRUSEM KOPALNIACH PGG OBECNIE ŚRODĘ POCZĄTKU PRACOWNIKÓW GÓRNIKÓW PRZYPADKÓW DANYCH WOBEC EPIDEMII POL POLSKA ŚLĄSKIE PAP OGŁOSZENIA

W treści artykułu mogą zostać wyświetlone linki afiliacyjne dla wybranych produktów, za pośrednictwem których możesz dokonać zakupów w wybranym sklepie internetowym. W momencie przeglądania ofert nie ponosisz żadnych kosztów. Dokonanie zakupów u naszego partnera pozwala rozwijać serwis informacyjny Kolumna24.

ZAKUPY

Pasaż handlowy Kolumna24 dla czytelników wiadomości Śląskie: kolejne zakażenia koronawirusem w kopalniach PGG i JSW!


Nie wychodzisz z domu? Nie ma problemu ponieważ od teraz masz dostęp do pasażu handlowego Kolumna24 z wyselekcjonowanymi produktami z różnych sklepów internetowych. Bogaty asortyment produktów w jednym miejscu z różnych kategorii, dostępnych do kupienia przez internet z dostawą prosto do domu. Dbaj o swoje zdrowie i innych ograniczając kontakt z postronnymi osobami!

BLACK FRIDAY 2020 ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ ZABAWKI SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD MOTOCYKLE RANKINGI
ODKRYWAJ

Senat przyjął uchwałę wzywającą rząd do przyjęcia wynegocjowanego projektu budżetu UE

Nie żyje Diego Armando Maradona

Premier: do TSUE można zaskarżyć tylko akt prawny, który został przyjęty

Premier: ulgi w komunikacji, dwa dni wolne w pracy, pakiet konsultacji medycznych dla oddających osocze

Premier: wzrasta liczba ozdrowieńców, w ostatnim czasie to 15 tys. osób

Niedzielski: pracujemy nad rozwiązaniami, które by zmniejszyły liczbę zgonów

Katarzyna Bonda – mistrzyni polskiego kryminału

Dopasuj raty do swoich potrzeb – sprawdź, jak spłacać wygodnie

Zadłużenie firmy – najczęstsze przyczyny, konsekwencje i sposoby na przeciwdziałanie

Zakupy Karty Graficzne Black Friday 2020, jakie Karty Graficzne kupić tanio? [RAPORT Listopad 2020]

Nowe województwo mazowieckie bez Warszawy! Czy odbędą się wybory samorządowe?

Zakupy Wkrętarki Akumulatorowe Black Friday 2020, jakie Wkrętarki Akumulatorowe kupić tanio? [RAPORT Listopad 2020]

Zakupy Tablety Graficzne Black Friday 2020, jakie Tablety Graficzne kupić tanio? [RAPORT Listopad 2020]

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: Oszukiwał niczym serialowy ,,Tulipan. Odpowie za to przed sądem.

Urządzenia Wielofunkcyjne Black Week i Czarny Piątek 2020 w sklepach online? [Raport Listopad Urządzenia Wielofunkcyjne]

 
Pasaż handlowy 24h ›
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.

Dbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zamawiaj przez internet i zostań w domu!
Sklepy online
Temat dnia Polecane Polityka Wybory2023 Wybory PE Pogoda Łask Łódź Sieradz

Zakupy i oferty Książki online Rankingi produktów Smartfony Cyberpunk2077 Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Zakupy WarszawaZakupy ŁódźZakupy SieradzZakupy Pabianice Samochody Edukacja

Przyczepy samochodowe Akcesoria do przyczep Magazyn o przyczepach Regiony sklep Caravaning

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2020 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Szukaj  •   Ogłoszenia •   Regiony •   Przyczepy •   Elektronika •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Książki •   Zakupy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Szukaj  
PASAŻ HANDLOWY 24H ›
Sklepy online