WIADOMOŚCI KRAJ ŚWIAT

Prezydent stolicy: rządzący muszą konsultować swoje decyzje dot. epidemii z samorządem

Kolumna24.pl Prezydent stolicy: rządzący muszą konsultować swoje decyzje dot. epidemii z samorządem© PixaBay/domena publiczna
Przeczytasz w 2 min  •  27/Październik/2020 (14:29)  •  Twitter Facebook Pin!
Epidemia robi się coraz bardziej poważna. Rządzący muszą konsultować swoje decyzje z samorządem - mówił we wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
 
Pasaż handlowy Kolumna24 online
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.
Sklepy

Prezydent stolicy: rządzący muszą konsultować swoje decyzje dot. epidemii z samorządem


"Epidemia robi się coraz bardziej poważna. Współpracuję z rządzącymi, ale mamy poczucie chaosu, jeśli chodzi o wprowadzane decyzje. Nikt nie konsultuje z nami strategii, a ta strategia powinna być przede wszystkim skonsultowana z nami" - mówił Trzaskowski. "Jesteśmy zaskakiwani decyzjami rządu, zostawia nam się bardzo często godziny na wcielenie decyzji" – dodał, podkreślając, że rządzący muszą konsultować swoje decyzje z samorządem. "To my jesteśmy na pierwszej linii frontu" – wskazał.

Podczas konferencji poinformował także, że od początku epidemii miasto wydało blisko 80 ml zł na walkę z epidemią, z czego ponad 35 mln zł na zakup sprzętu i środków do walki z koronawirusem. Mówiąc o szpitalach przekazał, że cztery miejskie szpitale mają łóżka "covidowe": Wolski, Bielański oraz Grochowski, a Szpital Czerniakowski w całości jest obecnie przekształcany dla pacjentów z Covid-19. "W pozostałych szpitalach podjęliśmy decyzję o wyznaczeniu izolatek dla pacjentów z koronawirusem i kupiliśmy specjalne kontenery dla szpitali, które pomagają obserwować potencjalnie zakażonych" – przekazał.

Trzaskowski mówił również o tym, że we wtorek skierował list do premiera w sprawie tego, że miasto otrzymuje informacje, że personel medyczny ze stołecznych placówek próbuje się ściągnąć do pracy w szpitalu polowym na PGE Narodowym. "Otrzymuję sygnały, że rząd podbiera personel z placówek w Warszawie do +szpitala Narodowego+ stosując nieuczciwe praktyki. Panie premierze, proszę zatrzymać te szkodliwe działania!" – napisał dodatkowo w mediach społecznościowych, gdzie został opublikowany ten list. "W ten sposób nie da się pracować" – podkreślał ponadto na konferencji.

Mówiąc o innych działaniach miasta dotyczących pandemii przekazał, że miasto uruchamia kolejne punkty wymazowe do pobierania próbek od osób, które mogą być chore na Covid-19. Jak dodał, Warszawa jest też gotowa, aby zaszczepić przeciw grypie wszystkich seniorów. Ci mogą uzyskać także wsparcie i pomoc dzwoniąc po numer telefonu: 22 635 09 54.

Przekazał też, że od 1 września 325 nauczycieli zachorowało na koronawirusa, w 18 placówkach całkowicie zawieszono zajęcia, a w 49 częściowo. "Niestety sytuacja pogarsza się z dnia na dzień" – zauważył. Dodał, że z budowanej platformy "EduWarszawa" może korzystać już 200 szkół. Przypomniał także, że obecnie na ulice stolicy wyjeżdża każdego dnia cały tabor tramwajowy, autobusowy i wszystkie pociągi metra.(PAP)

nmk/ aj/

WSZYSTKIE BLOG KRAJ SZKOŁY NAUCZANIEIUCZENIE EPIDEMIEIZARAZY SZPITALEIPRZYCHODNIE CHOROBYWIRUSOWE DECYZJE MÓWIŁ RZĄDZĄCY MUSZĄ KONSULTOWAĆ SAMORZĄDEM DODAŁ MIASTO PREZYDENT LIST JESTEŚMY COVID19 OBECNIE PACJENTÓW PERSONEL POL POLSKA WARSZAWA PAP OGŁOSZENIA

W treści artykułu mogą zostać wyświetlone linki afiliacyjne dla wybranych produktów, za pośrednictwem których możesz dokonać zakupów w wybranym sklepie internetowym. W momencie przeglądania ofert nie ponosisz żadnych kosztów. Dokonanie zakupów u naszego partnera pozwala rozwijać serwis informacyjny Kolumna24.

ZAKUPY

Pasaż handlowy Kolumna24 dla czytelników wiadomości Prezydent stolicy: rządzący muszą konsultować swoje decyzje dot. epidemii z samorządem!


Nie wychodzisz z domu? Nie ma problemu ponieważ od teraz masz dostęp do pasażu handlowego Kolumna24 z wyselekcjonowanymi produktami z różnych sklepów internetowych. Bogaty asortyment produktów w jednym miejscu z różnych kategorii, dostępnych do kupienia przez internet z dostawą prosto do domu. Dbaj o swoje zdrowie i innych ograniczając kontakt z postronnymi osobami!

BLACK FRIDAY 2020 ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ ZABAWKI SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD MOTOCYKLE RANKINGI
ODKRYWAJ

Premierzy Polski i Węgier we wspólnym oświadczeniu: nasze stanowisko jest niezmienne

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie aborcji w Polsce

Morawiecki: rozporządzenie dotyczące tzw. praworządności grozi rozpadem UE

Premier: wbrew propagandzie walczymy o spójność i jedność UE

Ministerstwo Zdrowia: 16 687 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 580 osób

Premier: do 40 mld zł dla przedsiębiorców i kultury w Tarczy 2.0

Sprawdź krok po kroku, jak samodzielnie wykonać gipsowanie ściany

Katarzyna Bonda – mistrzyni polskiego kryminału

Dopasuj raty do swoich potrzeb – sprawdź, jak spłacać wygodnie

Zakupy Wkrętarki Akumulatorowe Black Friday 2020, jakie Wkrętarki Akumulatorowe kupić tanio? [RAPORT Listopad 2020]

Zakupy Karty Graficzne Black Friday 2020, jakie Karty Graficzne kupić tanio? [RAPORT Listopad 2020]

Nowe województwo mazowieckie bez Warszawy! Czy odbędą się wybory samorządowe?

Zakupy Orbitreki Black Friday 2020, jakie Orbitreki kupić tanio? [RAPORT Listopad 2020]

Zakupy Tablety Graficzne Black Friday 2020, jakie Tablety Graficzne kupić tanio? [RAPORT Listopad 2020]

Zakupy Bieżnie Black Friday 2020, jakie Bieżnie kupić tanio? [RAPORT Listopad 2020]

 
Pasaż handlowy 24h ›
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.

Dbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zamawiaj przez internet i zostań w domu!
Sklepy online
Temat dnia Polecane Polityka Wybory2023 Wybory PE Pogoda Łask Łódź Sieradz

Zakupy i oferty Książki online Rankingi produktów Smartfony Cyberpunk2077 Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Zakupy WarszawaZakupy ŁódźZakupy SieradzZakupy Pabianice Samochody Edukacja

Przyczepy samochodowe Akcesoria do przyczep Magazyn o przyczepach Regiony sklep Caravaning

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2020 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Szukaj  •   Ogłoszenia •   Regiony •   Przyczepy •   Elektronika •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Książki •   Zakupy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Szukaj  
PASAŻ HANDLOWY 24H ›
Sklepy online