WIADOMOŚCI KRAJ ŚWIAT

Policja KWP Łódź: Testy do Policji w 2020 - sprawdź, co się zmieniło!

Kolumna24.pl Policja KWP Łódź: Testy do Policji w 2020 - sprawdź, co się zmieniło!© Policja Łódzka (KWP Łódź)
Przeczytasz w 3 min  •  24/Wrzesień/2020 (12:24)  •  Twitter Facebook Pin!
Pandemia koronawirusa wymusiła zmiany w wielu sferach życia i utrudniła normalne funkcjonowanie większości urzędów w kraju. Modyfikacji uległy również zasady postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów ubiegających się o wstąpienie w szeregi Policji.
REKLAMA
 
Pasaż handlowy Kolumna24 online
400 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu. Bogata oferta e-commerce.
Sklepy

Policja KWP Łódź: Testy do Policji w 2020 - sprawdź, co się zmieniło!


Pierwsza z nich dotyczy miejsca realizacji testów wiedzy oraz sprawności fizycznej, które od połowy lipca mogą być przeprowadzane również poza szkołami policyjnymi - w miejscu wskazanym przez właściwego komendanta wojewódzkiego. Test wiedzy obejmuje jedynie zagadnienia dotyczące funkcjonowania Policji. Wcześniej kandydat musiał wykazać się również znajomością materiałów na temat władzy ustawodawczej, sądowniczej, wykonawczej oraz bezpieczeństwa publicznego.

Kolejną ważną kwestią jest ważność testu multiselect, którą wydłużono z 12 do 24 miesięcy. Skrócono z kolei okresy karencji: testu sprawności fizycznej (z 6 do 2 miesięcy), niezdanego multiselectu (z 12 do 10 m.), niezdanej komisji lekarskiej (z 12 do 6 m.). Brak karencji przewidziano z kolei w przypadku: odmowy z powodu niezłożenia kompletu dokumentów i niepoddania się etapom i czynnościom. Pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej ważny jest bezterminowo od dnia jej przeprowadzenia. Dodatkowe punkty podczas postępowania kwalifikacyjnego otrzymają osoby posiadające: tytuł ratownika - w tym ratownika medycznego (6 pkt); prawo jazdy kategorii B (6 pkt), a innej kategorii - 2 pkt; znajomość języka co najmniej na poziomie B2 (4 pkt).

Prościej nie znaczy łatwiej

To jednak nie koniec ułatwień, na które mogą liczyć kandydaci do służby w Policji. Nowością w łódzkim garnizonie są aktywne pokazy oraz tzw. doborowe czwartki.

- W każdy poniedziałek i środę na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi organizowane są spotkania z kandydatami, którzy pod okiem instruktora policyjnego z garnizonu łódzkiego mogą sprawdzić swój czas na torze sprawności fizycznej, popracować nad techniką wykonywanych ćwiczeń i skorygować błędy! Pokazy organizowane są dla osób, które już złożyły dokumenty do służby w Policji w garnizonie łódzkim - mówi mł. asp. Marta Mysur z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi.

1 minuta 41 sek. na zaliczenie testu sprawności

Zdarza się, że zainteresowani służbą w szeregach łódzkiej Policji młodzi ludzie biorą kilkakrotnie udział w zajęciach. Największą trudność sprawia im zmieszczenie się w maksymalnym czasie przewidzianym na pokonanie toru sprawności fizycznej, czyli 1 minucie i 41 sekundach. Podczas niespełna dwóch minut uczestnicy testu muszą zmierzyć się min. z: przewrotami gimnastycznymi na materacu, przeniesieniem manekina o masie 28 kilogramów w wyznaczone miejsce, pokonaniem górą płotków lekkoatletycznych oraz skrzyń gimnastycznych, rzutem piłką lekarską o masie 3 kilogramów, a także biegiem tzw. wahadłem.

Zapisy na aktywne pokazy przyjmowane są pod nr tel. 47 841 13 65.

On-line o służbie w Policji

Kolejnym ułatwieniem dla kandydatów jest tzw. „Doborowy czwartek", który odbywa się w każdy pierwszy czwartek miesiąca w jednostkach powiatowych i miejskich garnizonu łódzkiego. Celem tego przedsięwzięcia jest umożliwienie osobom zainteresowanym służbę w Policji bezpośrednią rozmowę z przedstawicielem Wydziału Kadr i Szkolenia na temat doboru i procesu rekrutacji.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi realizuje tego typu spotkania w formie rozmowy on-line!

- Osoby zainteresowane służbą w Policji przesyłają do nas szereg pytań związanych z naszą formacją, procesem rekrutacji, doborem do służby w Policji, itp. W związku z tym, staramy się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania w sprawie doboru do służby, a tym samym trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Jest to dla nas niezwykle ważne, ponieważ w ostatnim czasie modyfikacji uległy przepisy regulujące proces rekrutacji - wyjaśnia mł. asp. Marta Mysur. – Tego typu transmisje odbyły się już dwa razy i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na czacie było z nami około 100 osób, a liczba wyświetleń zapisu rozmowy przekroczyła 10 tys.

Kolejne spotkanie on-line z kandydatami odbędzie się prawdopodobnie w listopadzie lub grudniu tego roku. 5 listopada i 30 grudnia planowane są z kolei nabory do łódzkiego garnizonu Policji.Źródło: wiadomości Policja Łódzka (KWP Łódź)

WSZYSTKIE BLOG POLICJA WYDARZENIA KRYMINALNE WYPADKI ŁÓDZKIE WIADOMOŚCI POLICJA ŁÓDZKA KWP ŁÓDŹ KOLUMNA24 Z OSTATNIEJ CHWILI WIADOMOŚCI POLICYJNE WIADOMOŚCI KRYMINALNE ŁÓDŹ WIADOMOŚCI ŁÓDŹ DZISIAJ ŁÓDŹ WYDARZENIA ŁÓDŹ WIADOMOŚCI KRYMINALNE ŁÓDŹ WYPADKI POŻARY BEZPIECZEŃSTWO ŁÓDŹ POLICJI SPRAWNOŚCI TESTU FIZYCZNEJ SŁUŻBY GARNIZONU POKAZY KOLEI ŁÓDZKIEGO TZW ROZMOWY PKT TEMAT ONLINE WIEDZY
BUZZ

Gdzie przeczytasz artykuł: Policja KWP Łódź: Testy do Policji w 2020 - sprawdź, co się zmieniło!?


Pandemia koronawirusa wymusiła zmiany w wielu sferach życia i utrudniła normalne funkcjonowanie większości urzędów w kraju. Modyfikacji uleg..., to zapowiedź artykułu Policja KWP Łódź: Testy do Policji w 2020 - sprawdź, co się zmieniło!, który został opublikowany na stronie Kolumna24.


W treści artykułu mogą zostać wyświetlone linki afiliacyjne dla wybranych produktów, za pośrednictwem których możesz dokonać zakupów w wybranym sklepie internetowym. W momencie przeglądania ofert nie ponosisz żadnych kosztów. Dokonanie zakupów u naszego partnera pozwala rozwijać serwis informacyjny Kolumna24.

ZAKUPY
CYBERPUNK 2077 ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ ZABAWKI SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD RANKINGI
ODKRYWAJ

Jakie Sprzedaż warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Sprzedaż 2020]

Jakie Gniazdka Inteligentne warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Gniazdka Inteligentne 2020]

Jakie Maty warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Maty 2020]

Jakie Hulajnogi Elektryczne warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Hulajnogi Elektryczne 2020]

Jakie Grafika warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Grafika 2020]

Jakie Zasilanie warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Zasilanie 2020]

Jakie Jakość Powietrza warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Jakość Powietrza 2020]

Jakie Serwery Tower warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Serwery Tower 2020]

Jakie Drukarki Specjalistyczne warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Drukarki Specjalistyczne 2020]

Jakie Czyszczenie, Demakijaż Twarzy warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Czyszczenie, Demakijaż Twarzy 2020]

Jakie Nas Desktop warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Nas Desktop 2020]

Jakie Szczoteczki Elektryczne warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Szczoteczki Elektryczne 2020]

Jakie Prawdziwi Bohaterowie warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Prawdziwi Bohaterowie 2020]

Jakie E-Czytniki warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 E-Czytniki 2020]

Jakie Meble warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Meble 2020]

Temat dnia Polecane Polityka Karabach 2020 Wybory2023 WyboryUE Łódź Pabianice Sieradz Bełchatów

Zakupy i oferty Smartfony Rankingi produktów Cyberpunk2077 Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Przyczepy samochodowe Akcesoria do przyczep Magazyn o przyczepach Regiony sklep Transport

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2020 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   CP2077   •   Pogoda •   Regiony •   Przyczepy •   Samochody •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  Zakupy  
PASAŻ HANDLOWY 24H ›