WIADOMOŚCI KRAJ ŚWIAT

Policja KPP Sieradz: Bądź widoczny na drodze - sieradzcy policjanci w trosce o bezpieczeństwo pieszych

Kolumna24.pl Policja KPP Sieradz: Bądź widoczny na drodze - sieradzcy policjanci w trosce o bezpieczeństwo pieszych© Policja Łódzka (KPP Sieradz)
Przeczytasz w 2 min  •  21/Wrzesień/2020 (10:43)  •  Twitter Facebook Pin!
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to grupa najbardziej narażona na negatywne skutki zdarzeń drogowych. W trosce o ich bezpieczeństwo sieradzcy policjanci systematycznie pojawiają się przed szkołami wyposażając pieszych, szczególnie dzieci i młodzież w elementy odblaskowe. Dla mundurowych była to również dobra okazja, aby przypomnieć o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. To cykliczne działania, które nadal będą kontynuowane, szczególne w okresie jesienno – zimowym.
 
Pasaż handlowy Kolumna24 online
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.
Sklepy

Policja KPP Sieradz: Bądź widoczny na drodze - sieradzcy policjanci w trosce o bezpieczeństwo pieszych


Szybko zapadający zmrok, zmienne warunki atmosferyczne i ograniczona widoczność - wszystko to powoduje, że tzw. niechronieni uczestnicy ruchu, w szczególności piesi, są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Policja prowadzi szereg działań uświadamiających pieszych o możliwości zagrożeń na drodze. Z początkiem września funkcjonariusze ruchu drogowego oraz policyjny profilaktyk pojawili się w rejonach szkół, gdzie rozdawali przechodniom odblaski. Przede wszystkim ostrożność i rozwaga. O tych właśnie zasadach przypominali podczas działań policjanci. Zwracali uwagę nie tylko na obowiązek, ale również na konieczność używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Policjanci apelowali do niechronionych uczestników ruchu drogowego o zwracanie szczególnej uwagi podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy, obowiązkowe używanie elementów odblaskowych ( po zmierzchu, poza terenem zabudowanym, bez względu na wiek pieszego) i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. W działanie te włączył się również Sieradzki Oddział Terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który przekazał elementy odblaskowe.

Przypominamy!

Zgodnie z polskim prawem każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Na nieoświetlonej drodze kierowcy sylwetki pieszych dostrzegają w ostatniej chwili, zazwyczaj z odległości 30 metrów. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 150 metrów, czyli około 5 razy wcześniej. Apelujemy także do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie zelementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego / rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej.

Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym, to OBOWIĄZEK. Używanie odblasków przez pieszych poza tym obszarem, to ROZSĄDEK.Źródło: wiadomości Policja Łódzka (KPP Sieradz)WSZYSTKIE BLOG POLICJA WYDARZENIA KRYMINALNE WYPADKI ŁÓDZKIE WIADOMOŚCI POLICJA ŁÓDZKA KPP SIERADZ KOLUMNA24 Z OSTATNIEJ CHWILI WIADOMOŚCI POLICYJNE WIADOMOŚCI KRYMINALNE SIERADZ WIADOMOŚCI SIERADZ DZISIAJ SIERADZ WYDARZENIA SIERADZ WIADOMOŚCI KRYMINALNE SIERADZ WYPADKI POŻARY BEZPIECZEŃSTWO SIERADZ RUCHU DROGOWEGO DRODZE PIESZYCH ODBLASKOWYCH UCZESTNIKÓW ELEMENTÓW POLICJANCI ZABUDOWANYM BEZPIECZEŃSTWO UŻYWANIE SZCZEGÓLNIE TROSCE OBSZAREM WIDOCZNY

W treści artykułu mogą zostać wyświetlone linki afiliacyjne dla wybranych produktów, za pośrednictwem których możesz dokonać zakupów w wybranym sklepie internetowym. W momencie przeglądania ofert nie ponosisz żadnych kosztów. Dokonanie zakupów u naszego partnera pozwala rozwijać serwis informacyjny Kolumna24.

ZAKUPY

Pasaż handlowy Kolumna24 dla czytelników publikacji Policja KPP Sieradz: Bądź widoczny na drodze - sieradzcy policjanci w trosce o bezpieczeństwo pieszych!


Nie wychodzisz z domu? Nie ma problemu ponieważ od teraz masz dostęp do pasażu handlowego Kolumna24 z wyselekcjonowanymi produktami z różnych sklepów internetowych. Blisko 500 000 produktów w jednym miejscu z różnych kategorii dostępnych do kupienia przez internet z dostawą prosto do domu. Dbaj o swoje zdrowie i innych ograniczając kontakt z postronnymi osobami!

CYBERPUNK 2077 ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ ZABAWKI SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD MOTOCYKLE RANKINGI
ODKRYWAJ

Białoruś - Cichanouska do milicji i urzędników: to jest dzień wyboru

MZ: 11 tys. 742 nowe zakażenia koronawirusem, zmarło 87 osób

KSP: w Warszawie w sobotę 278 osób zatrzymanych, czterech policjantów rannych

Afgańskie siły bezpieczeństwa zabiły człowieka nr 2 w Al-Kaidzie

MZ: 13 tys. 628 nowych zakażeń koronawirusem i 179 zmarłych - najwięcej zgonów od początku epidemii

Marczak: ponad 70 mandatów i ponad 120 wniosków do sądu wz. z piątkowym protestem

Apel prymasa o odwołanie mszy i nabożeństw na cmentarzach 1 listopada

W nocy zmiana czasu na zimowy; 13 składów PKP Intercity zatrzyma się na godzinę

Spychalski: Prezydent miał wykonany test na koronawirusa; wynik jest pozytywny

Łódź: Łódź edu kul | Pilotaż tutoringu

Jakie Zasilanie warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Zasilanie 2020]

Konkurencja lokalna – jak wyróżnić się w swojej okolicy?

Jakie Serwery Tower warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Serwery Tower 2020]

Jakie Inteligentny Dom warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Inteligentny Dom 2020]

Jakie Drukarki Specjalistyczne warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Drukarki Specjalistyczne 2020]

 
Pasaż handlowy 24h ›
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.

Dbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zamawiaj przez internet i zostań w domu!
Sklepy online
Temat dnia Polecane Polityka Karabach 2020 Wybory2023 WyboryUE Łódź Pabianice Sieradz Bełchatów

Zakupy i oferty Smartfony Rankingi produktów Cyberpunk2077 Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

EdukacjaBaza szkół

Przyczepy samochodowe Akcesoria do przyczep Magazyn o przyczepach Regiony sklep Transport

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2020 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Pogoda   •   Regiony •   Przyczepy •   Samochody •   Edukacja•   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  Zakupy  
PASAŻ HANDLOWY 24H ›
Sklepy online