WIADOMOŚCI KRAJ ŚWIAT

Łaskonline kopiuje Facebooka, Mój Łask negatywnie o Burmistrzu Łasku [przegląd prasy]

Kolumna24.pl Łaskonline kopiuje Facebooka, Mój Łask negatywnie o Burmistrzu Łasku [przegląd prasy]© Pexels/PixaBay
Przeczytasz w 12 min  •  25/Maj/2020 (10:34), aktualizacja 18/Wrzesień/2020 (13:39)  •  Twitter Facebook Pin!
Przegląd lokalnej prasy z wiadomościami z Łasku pozwoli zapoznać się z istotnymi informacjami publikowanymi w prasie drukowanej oraz online. Skupić trzeba się oczywiście na dwóch największych źródłach wiedzy czyli drukowanej edycji gazety Mój Łask oraz serwisu Laskonline.pl z kopiowanymi postami prosto z Facebooka i innych social mediów... Dla wielu mieszkańców Łasku dostęp do informacji, a zwłaszcza o nadchodzących wydarzeniach w najbliższej okolicy, to cenne źródło wiedzy. Warto więc śledzić portale informacyjne podobne chociażby do strony Kolumna24, gdzie każdego dnia publikowanych jest kilkadziesiąt notek prasowych podobnych do tych z gazet informacyjnych.
REKLAMA
 
Pasaż handlowy Kolumna24 online
400 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu. Bogata oferta e-commerce.
Sklepy

Co dzieje się w Łasku? Łaskonline kopiuje Facebooka, Mój Łask negatywnie o Burmistrzu Łasku [przegląd prasy]


Ostatni tydzień nie przyniósł znaczących wydarzeń, które wstrząsnęły by mieszkańcami Łasku. Kraj pomału wychodzi z lockdownu i w większości ogólnopolskich mediów jest to temat numer jeden wraz z tematem zbliżających się wyborów prezydenckich 2020 na najwyższych szczeblach władzy.

Natomiast lokalnie w gazecie Mój Łask możemy po raz kolejny przeczytać o Burmistrzu Łasku Gabrielu Szkudlarku w dość negatywnym świetle. Artykuł - Gorzka prawda o Burmistrzu - skupia się na wcześniejszej wypowiedzi Burmistrza Łasku o zmarłej niedawno, piastującej swego czasu stanowisko Wiceburmistrz, Janinie Kosman, wzbogaconej o komentarz redakcji oraz list otwarty syna byłej zastępczyni Burmistrza miasta Łask. Ponadto w najnowszym wydaniu gazety lokalnej Mój Łask przeczytacie o Łaskiej Tarczy Antykryzysowej oraz ponownie odświeżony został temat sprawy Pod Bykiem w Łask-Kolumnie. Są to główne tematy dla mieszkańców Łasku wyniesione na stronie głównej tego czasopisma. Lokalna gazeta Mój Łask posiada także swoją wersję internetową, na której publikowane są wybrane artykuły z przedruku papierowego gazety o Łasku.

Laskonline.pl to drugi, a w zasadzie pierwszy serwis informacyjny w internecie o Łasku wydawany w całości online. Na stronie pojawiają się stricte wiadomości z gminy Łask, a częściowo z powiatu łaskiego. W znaczącej większości są to informacje skopiowane z Facebooka, bądź w 100% skopiowane przedruki z oficjalnych stron samorządowych Łasku i okolic. Oczywiście głównym tematem w ostatnich dniach jest koronawirus w Łasku oraz inne komunikaty dotyczące znoszenia lockdownu w poszczególnych jednostkach administracyjnych regionu.

Tak w telegraficznym skrócie wygląda przegląd prasy lokalnej z Łasku (powiat łaski w województwie łódzkim)... a więcej ciekawych wydarzeń nie miało miejsca.

Łask przekrój źródeł informacyjnych z wiadomościami online dla czytelników łódzkie powiat łaski


Łask jako miasto powiatowe, jeśli chodzi o wiadomości z internetu (inaczej mówiąc online) to raczej niczym nie wyróżniające się miasto regionu, a nawet położone dość nisko w rankingu. Chociażby takie Pabianice, położone raptem kilkanaście kilometrów od Łasku, mają co najmniej dwa, a nawet trzy duże portale informacyjne prowadzone przez prywatne firmy. Dodatkowo należy wspomnieć o internetowych stronach samorządowych. W przypadku Łasku jest to raptem jeden serwis internetowy oraz jedna gazeta drukowana. Choć ciężko wskazać w ostatnim czasie zainteresowanie prasą drukowaną w czasie pandemii w Polsce i w Łasku. Jak pokazują ogólnopolskie badania, w ostatnich miesiącach licząc od marca, większość czytelników przeniosła się do internetu czyli przegląda wiadomości online.

Wracając konkretnie do tematu wiadomości z Łasku online (czyli w internecie w wersji cyfrowej), zauważyć można pewien stały i niezmienny trend odnośnie lokalnych serwisów internetowych. W zasadzie wszystko wygląda podobnie i prowadzone jest utartym szlakiem, tak jak to zostało napisane w prasówce lokalnej z wiadomościami publikowanymi dla mieszkańców powiatu łaskiego w dotychczasowych źródłach informacyjnych.

Łask nadchodzące wydarzenia to najczęściej wyszukiwane hasło wśród czytelników przez internet?


Ciężko jednoznacznie stwierdzić jakie hasło najczęściej wyszukują czytelnicy z Łasku online, ale patrząc na sugestie słów z wyszukiwarki Google, łatwo można stwierdzić, że zwrot Łask nadchodzące wydarzenia cieszy się sporą popularnością. Nadchodzące wydarzenia to nic innego jak wszelkiego rodzaju koncerty plenerowe organizowane w samym Łasku oraz okolicznych miejscowościach.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom czytelników portalu informacyjnego Kolumna24 stworzony został specjalny dział z największymi miejscowościami w województwie łódzkim, gdzie publikowane są regularnie nadchodzące wydarzenia.

Na stronie głównej portalu informacyjnego Kolumna24 znajdują się odnośniki do wybranych działów z wiadomościami, nie zabraknie także lokalnych wiadomości z Łasku. W ostatnich tygodniach w serwisie Kolumna24 wprowadzone zostały także nowe funkcjonalności, dzięki którym publikowane są wiadomości Łask policja z ostatniej chwili. Jest to wybrana seria najważniejszych wiadomości policyjnych z poszczególnych komend powiatowych województwa łódzkiego.

Innym trendem, nie tylko chwilowym co ciekawe, jest to że Łask opanowała moda na Spotted. Na ile jest to praktyczne źródło wiedzy dla mieszkańców Łasku...?! Ciężko powiedzieć. Część z wiadomości publikowanych na spotted Łask odnosi się do próby pozdrawiania innych osób, spotkanych w różnych miejscach. Taka była istota powstania tego rodzaju profili na portalach społecznościowych. Na lokalnej odmianie prowadzonej dla mieszkańców Łasku, pojawiają się również zapytania związane z pojawiającymi się problemami, mniej lub bardziej istotnymi.

Łask najważniejsze wiadomości online lokalne i pogoda w powiecie łaskim w regionie łódzkim w jednym miejscu


W związku z aktualną sytuacją kryzysową związaną z koronawirusem i odgórną kwarantanną jaka dotknęła Polskę, w tym powiat łaski, podjąłem decyzję o reaktywacji portalu informacyjnego Kolumna24 z nadchodzącymi wydarzeniami w Łasku i Kolumnie dla mieszkańców gminy po kilku latach przerwy. W pierwszej kolejności na portalu informacyjnym online będą publikowane aktualne wiadomości lokalne z Łasku i kryminalne z Policji oraz nadchodzące wydarzenia z województwa łódzkiego, co ma na celu dostarczenie mieszkańcom wiarygodnych informacji z ostatniej chwili.

Na stronie internetowej Kolumna24 znajdziesz takżę rozbudowaną publikację ze szczegółowymi informacjami o Łask online szpital. To tam przygotowaliśmy szczegółową listę poradni i przychodni, w ramach której udostępniane są różnorakie świadczenia medyczne dla chorych pacjentów, którzy szukają pomocy. Oczywiście, szpital online w Łasku ma swoje problemy od wielu lat, zapewne jak większość szpitali powiatowych w Polsce. Od pewnego czasu słyszy się, że obecny dzierżawca największej placówki medycznej w powiecie łaskim chce uzyskać zmniejszenie opłat za dzierżawienie szpitala w Łasku, który podlega pod Starostwo Powiatowe w Łasku. W przestrzeni publicznej pojawiła się informacja, że na wypadek kiedy nie udałoby się porozumieć z dzierżawcą, to Powiat Łaski jest w stanie przejąć szpital online w Łasku pod swoje zarządzanie.

Serwis informacyjny Kolumna24 z aktualnymi wiadomościami z Łasku i województwa łódzkiego online dołącza do ogólnopolskiej kampanii społecznej PAP, w której zachęca do korzystania z zaleceń rządowych, publikowanych m. in. na stronach internetowych w domenie gov.pl. Nie mniej jednak, wykorzystując potencjał czytelników na portalu informacyjnym Kolumna24, publikowane są najnowsze wiadomości na temat sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem naszego regionu!

Jaki jest kod pocztowy dla Łasku, Kolumny oraz jakie kody pocztowe mają miejscowości powiatu łaskiego?


Bardzo często wielu z nas zadaje sobie dość proste pytanie, której odpowiedzi szukamy zazwyczaj adresując nasze przesyłki na Poczcie Polskiej. Chodzi oczywiście o to, jaki kod pocztowy została nadany w Łasku. Odpowiedź na to pytanie jest dość jednoznaczna i wskazuje, że kod pocztowy Łask to 98-100. W związku z tym, że Kolumna jest również częścią miasta Łask dlatego ma ten sam kod pocztowy 98-100.

Lista kodów pocztowych dla innych miejscowości (gmin) w powiecie łaskim jest bardzo zbliżona do siebie i warto o nich pamiętać wysyłając list czy nadając przesyłkę kurierską. Lista kodów pocztowych dla sąsiednich miejscowości przedstawia się następująco: kod pocztowy gmina Wodzierady to 98-105, kod pocztowy gmina Buczek to 98-113, kod pocztowy gmina Sędziejowice to 98-160 a kod pocztowy dla Widawy to 98-170. Mając te istotne informacje ułatwiające adresowanie będziecie mogli bez przeszkód wyłać ważne dokumenty na Poczcie Polskiej czy w innych placówkach kurierskich w mieście Łask lub do mieszkańców gminy Łask.

Gmina Łask i Urząd Miejski w Łasku z danymi adresowymi, przetargami, sesjami rady miasta oraz wydarzeniami online


Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych czytelników lokalnego portalu informacyjnego dla województwa łódzkiego, przedstawiamy najważniejsze informacje o naszej gminie Łask oraz o tym jakie ciekawe wydarzenia przygotowali nasi wspaniali samorządowcy z Urzędu Miejskiego w Łasku wraz z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Łasku. Gmina Łask jest nie wielką jednostką administracyjną wchodzącą w skład powiatu łaskiego, niemalże w centralnej Polsce na styku przecięcia się wielu szlaków komunikacyjnych, w najbliższych sąsiedztwie Zduńskiej Woli oraz Pabianic.

Miasto Łask stanowi centralną miejscowość gminy miejsko - wiejskiej o tej samej nazwie. Urząd Miejski w Łasku zlokalizowany jest w danym budynku Prezydium wybudowanym jeszcze w czasach komunizmu, przy ulicy Warszawskiej 14. W standardowym trybie pracy Urząd Miejski dla interesantów czynny był od godziny 730 do 1530. W poniedziałek można załatwiać sprawy nawet do godziny 1700. W związku z epidemią koronawirusa, osobiste stawiennictwo w budynku w sprawach formalnych zostało ograniczone do minimum. Gmina Łask ma swój główny NIP (Numer Informacji Podatkowej): 831-157-56-75 oraz nadany REGON (numer statystyczny): 730934513. Z praktycznych informacji o gminie Łask warto wiedzieć, że najlepiej pierw zadzwonić do konkretnej jednostki w Urzędzie Miasta Łask i załatwić sprawę telefonicznie, choć i to czasem nie daje pewności całkowitego rozwiązania problemu lokalnego.

Władze Łasku Urząd Miasta Gmina Łask Nip 831-157-56-75 Gmina Miejsko Wiejska Powiat łaski Łódzkie


Burmistrz Łask Gabriel Szkudlarek, do zadań i kompetencji Burmistrza należy w szczególności: Reprezentowanie Gminy i Urzędu. Kierowanie bieżącymi sprawami Gminy. Wykonywanie budżetu Gminy i innych uchwał Rady. Wydawanie przepisów porządkowych. Wykonywanie zadań szefa obrony cywilnej. Wypełnianie zadań z zakresu ochrony przeciwpowodziowej Gminy i zwalczania klęsk żywiołowych. Przedkładanie organom nadzoru uchwał Rady i Zarządzeń Burmistrza. Udzielanie pełnomocnictw procesowych. Wyznaczanie Rzecznika Dyscyplinarnego. Występowanie do Rady z wnioskami o powołanie i odwołanie Sekretarza i Skarbnika oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego i jego Zastępcy. Wydawanie decyzji w indywidualnych sprawach z zakresu administracji publicznej. Gospodarowanie funduszem płac i innymi funduszami Urzędu. Upoważnianie Zastępców Burmistrza oraz innych pracowników Urzędu do wydawania w jego imieniu decyzji administracyjnych. Burmistrz: Jest pracodawcą samorządowym i wykonuje czynności z zakresu prawa pracy wobec pracowników samorządowych zatrudnionych w Urzędzie. Jest pracodawcą kierowników samorządowych jednostek organizacyjnych Gminy będących samodzielnymi pracodawcami samorządowymi.

Zastępca Burmistrza Łasku Lidia Sosnowska, do zadań i kompetencji Zastępcy Burmistrza należy: Wykonywanie zadań powierzonych przez Burmistrza. Zastępowanie Burmistrza w razie jego nieobecności lub niemożności pełnienia przezeń obowiązków (z wyłączeniem zatrudniania i zwalniania pracowników, jeżeli okres nieobecności nie przekracza 30 dni). Współpraca z Radą oraz Komisjami Rady w zakresie swojego działania. Nadzorowanie pracy Wydziałów zgodnie ze schematem organizacyjnym Urzędu.

Sekretarz Gminy Łask Beata Mielczarek, do zadań i kompetencji Sekretarza Gminy należy: Sekretarz zapewnia sprawne funkcjonowanie Urzędu, właściwe warunki jego działania, a także organizację pracy. Wykonuje zadania i kompetencje określone przez Burmistrza, a w szczególności: Opracowuje projekt regulaminu organizacyjnego Urzędu oraz uaktualnia go w miarę potrzeby. Nadzoruje organizację pracy, przestrzeganie wewnętrznego porządku pracy, prawidłowe wykonywanie czynności kancelaryjnych i obiegu informacji w Urzędzie. Dba o podnoszenie kwalifikacji pracowników. Przygotowuje zakresy czynności dla Naczelników Wydziałów i rozstrzyga spory kompetencyjne między Wydziałami. Nadzoruje przestrzeganie przepisów proceduralnych przy załatwianiu spraw w trybie postępowania administracyjnego oraz interpelacji, wniosków i zapytań radnych. Organizuje przyjmowanie oraz załatwianie skarg i wniosków. Koordynuje pracę Biura Rady. Nadzoruje prowadzenie rejestru i zbioru aktów prawnych organów Gminy. Nadzoruje prawidłowe i terminowe przygotowanie przez wydziały materiałów na sesje Rady. Koordynuje wykonywanie zadań wynikających z aktów prawnych organów Gminy. Organizuje oraz koordynuje prace związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem wyborów organów przedstawicielskich i referendum. Nadzoruje gospodarkę mieniem Urzędu i środkami budżetowymi przeznaczonymi na pokrycie kosztów jego funkcjonowania. Dokonuje w zakresie upoważnienia udzielonego przez Burmistrza i w jego imieniu czynności prawnych wynikających ze stosunku pracy pracowników Urzędu.

Skarbnik Gminy Łask Anna Głowińska, do zadań Skarbnika Gminy należy: Skarbnik odpowiedzialny jest za prawidłową realizację budżetu nadzoruje i koordynuje wykonanie zadań finansowych przez jednostki organizacyjne Gminy, a w szczególności: Wykonuje dyspozycje środkami pieniężnymi. Koordynuje prace związane z planowaniem projektu budżetu Gminy. Opracowuje projekt budżetu Gminy. Opracowuje projekty uchwał Rady i zarządzeń Burmistrza powodujących skutki finansowe. Sporządza okresowe sprawozdania z wykonania budżetu w pełnym zakresie szczegółowości lub w zakresie umożliwiającym bieżącą ocenę sytuacji finansowej Gminy oraz przedstawia Burmistrzowi stosowne wnioski. Przygotowuje informacje dotyczące wykonania i zmian budżetu oraz przekazuje je do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Przekazuje Naczelnikom Wydziałów oraz kierownikom podległych jednostek wytyczne oraz dane niezbędne do opracowania projektu planu finansowego. Nadzoruje prawidłowość opracowywania i zatwierdzania planów finansowych jednostek organizacyjnych gminy. Bilansuje finansowe potrzeby Gminy z dochodami własnymi i zasilającymi. Dokonuje kontroli legalności dokumentów i aktów prawnych Gminy dotyczących wykonania budżetu oraz jego zmian. Sporządza analizy i zbiorcze sprawozdania z wykonania budżetu. Dokonuje analizy sprawozdań jednostek organizacyjnych Gminy z wykonania budżetu, w tym przestrzegania dyscypliny budżetowej. Sprawuje nadzór nad wymiarem oraz poborem podatków i opłat lokalnych. Nadzoruje gospodarowanie środkami budżetowymi przez komórki organizacyjne Urzędu, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowości zawierania umów, z punktu widzenia przepisów finansowych oraz terminowego ściągania należności i dochodzenia roszczeń. Nadzoruje prowadzenie rachunkowości Urzędu i innych jednostek organizacyjnych Gminy, jeżeli wynika to z ich statutu. Dokonuje kontroli finansowej. Nadzoruje organizację obiegu dokumentów finansowo - księgowych w Urzędzie. Nadzoruje wykonywanie obowiązków przez głównych księgowych jednostek organizacyjnych Gminy. Zapewnia wykonywanie postanowień ustaw regulujących gospodarkę finansową i majątkową Gminy.

Na stronie internetowej gminy Łask i w Urzędzie Miasta Łask można uzyskać wiarygodne informacje o organizowanych przetargach przez tą jednostkę administracyjną. Będą to bardzo ważne wiadomości przede wszystkim dla firm, które będą zainteresowane wykonaniem powierzonych prac. W mniejszym stopniu informacjami o przetargach będą zainteresowani sami mieszkańcy. Ich bardziej interesuje zazwyczaj bardziej efekt realizacji danego przetargu czyli zazwyczaj inwestycji budowlanej na terenie gminy Łask.

Pozostając dalej w temacie naszego lokalnego samorządu z Łasku warto wskazać, że każdego miesiąca odbywa się ogólnodostępna sesja rady miasta Łask (gminy Łask), na której radni wraz burmistrzem Łasku decydują o kształcie przyszłych inwestycji lokalnych w naszym regionie. To oni podejmują decyzje poprzez głosowanie jak ma wyglądać nasza przyszłość! Dodam tylko, że każdą sesję rady miasta Łask można oglądać online w serwisach internetowych do streamingu video.

Gmina Łask i opłaty za wywóz śmieci komunalnych od mieszkańców


Wywóz śmieci w gminie Łask należy do jednych z najwyższych kosztów, jakie muszą ponosić mieszkańcy całego regionu, aby utrzymać swój dom w należytym stanie i godnie żyć w Łasku. Lokalni politycy zupełnie tego nie ułatwiają, bo już w połowie 2019 roku samorządowcy na ogólnodostępnej sesji rady miasta Łask bez większego sprzeciwu podnieśli opłaty za wywóz śmieci do 17 zł od mieszkańca danego gospodarstwa domowego za śmieci segregowane i aż do 34 zl za śmieci niesegrowane. Oznacza to, że stawki uległy diametralnej podwyższce, oczywiście nie zapominając o tym, że już jakiś czas temu podniesiono także opłaty za wodę bieżącą dostarczaną przez publiczne przedsiębiorstwo podległe Urzędowi Miasta Łask (w praktyce Burmistrz Łasku).

Wywóz śmieci stanowi jednym z istotniejszych elementów dbania o nasze środowisko lokalne. Ograniczenia w dostępie do wywozu śmieci może prowadzić do pogorszenia się naszych warunków bytowych poprzez zmiany w naszym lokalnym otoczeniu. Jedynym ratunkiem dla mieszkańców są zbiórki odpadów wielkogabarytowych organizowane raz do roku w okolicach kwietnia, gdzie każdy może wystawić zbędne rzeczy, a te za darmo zostaną odebrane. Oczywiście pod pewnymi warunkami ale dotyczy to jedynie gospodarstw prywatnych. Kolejną możliwością pozbycia się śmieci na terenie gminy Łask w sposób legalny, jest wywiezienie ich do PSZOK czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Łasku. To tam można również za darmo wyrzucić śmieci czy odpady, które spełniają odpowiednie normy. PSZOK w gminie Łask otwarty jest w wybrane dni o określonych godzinach.

Informacje o Łasku z tajemnicami na 600-lecie nadania praw miejskich 1422 - 2022 na Kolumna24 online


Odkryj tajemnice lokalne czyli przeglądaj najciekawsze informacje mojego Łasku, miasta w którym mieszkasz, bez kupowania książek i dociekliwego wyszukiwania skąpych wiadomości online. Tutaj przeczytasz wszystko za darmo bez wychodzenia z domu o Łasku i powiecie łaskim. Przez najbliższe miesące wszystkie informacje będą aktualizowane o kolejne ciekawostki.

Rozpoczynając naszą przygodę z przedstawieniem historii Łasku zaczniemy od przybliżenia każdemu najważniejszego wydarzenia jakim było nadanie praw miejskich. Oczywiście jest to jeden z pierwszych wpisów, które się ukażą na portalu informacyjnym Kolumna24 w związku 600-lecia madania praw miejskich w Łasku. Początki osady sięgają 1356 roku, kiedy to odnotowano najwcześniejszą wiadomość o Łasku, choć sama nazwa przyszłego miasta pojawiła się w archiwalnym przekazie dopiero w 1366 roku. W kronikach historycznych podawane są różne odmiany nazwy Łask, ale historycy sądzą, że różnice te wynikają albo z błędów pisarskich bądź z nie umiejętnej próby przełożenia polskiej nazwy na język łaciński.

Tak samo jak nie wiemy dokładnie od kogo wywodzi się albo skąd dokładnie się wzięła nazwa miasta Łask, również nie ma 100% pewności skąd pochodził ród Łaskich, pierwszych właścicieli miasta. Pewne jest za to, że Łascy należeli do rodu Korabitów, który pieczętował się herbem Korab. Po 1422 roku, kiedy nastąpiła lokacja Łasku, herb został także przejęty przez samo miasto od swoich właścicieli. Do dziś historycy spierają się jak wyglądał oryginalny herb rodowy gdyż w pewnym momencie w przestrzeni publicznej funkcjonowały aż cztery jego odmiany. Zgodnie z wytycznymi w 1504 roku wydano przywilej, który szczegółowo określał barwy herbu Korab używanego przez ród Łaskich. Pod kątem historycznym to właśnie ta wersja ma pełne uzasadnienie.

Magazyn Łask: Historia i wydarzenia na 600-lecie nadania praw miejskich 1422 - 2022


Jest to interaktywny magazyn informacyjny o Łasku dla wszystkich użytkowników zainteresowanych historią miasta i zbliżającymi się wydarzeniami, które upamiętnią 600 - lecie nadania praw miejskich w 1422 roku. Serwis specjalny stworzony przede wszystkim dla mieszkańców Łasku na bazie wiadomości lokalnych w portalu informacyjnym Kolumna24. Na stronie znajdziesz artykuły przygotowane z myślą o osobach odwiedzających Łask, którzy chcą się zapoznać z różnymi ciekawostkami. Chcemy zaprezentować wszystkim czytelnikom ciekawe miejsca warte zobaczenia, różne wydarzenia lokalne na przestrzeni całego 2022 roku oraz promować nasze miasto!

W celu przygotowania tej unikalnej publikacji w skali regionu z okazji 600-lecia nadania praw miejskich dla Łasku, wykorzystano następujące pozycje bibliograficzne: Andrzej Sznajder, Sekrety Łasku i Pabianic, Księży Młyn Łódź 2017; Józef Śmiałowski, Łask dzieje miasta, Urząd Miejski w Łasku Łask 1998. Tajemnice Łasku mogą się okazać dla wielu czytelników istotnym źródłem wiedzy historycznej o miejscu swojego zamieszkania.WSZYSTKIE BLOG ŁASK BURMISTRZ PRASA PRZEGLĄD KOPIOWANIE FACEBOOK SOCIAL MEDIA ŁÓDZKIE POWIAT INFORMACJE WICEBURMISTRZ WALKA WYBORY POLITYKA MEDIA WIEDZA NAUKA SPOTTED TRENDY FACEBOOK ONLINE SPOTTEDLASK POLICJA WIADOMOSCIPOLICYJNE
BUZZ

Gdzie przeczytasz artykuł: Łaskonline kopiuje Facebooka, Mój Łask negatywnie o Burmistrzu Łasku [przegląd prasy]?


Przegląd prasy z Łasku to przede wszystkim źródło istotnych informacji dla mieszkańców w czasie kryzysu koronawirusa i działań samorządów, to zapowiedź artykułu Łaskonline kopiuje Facebooka, Mój Łask negatywnie o Burmistrzu Łasku [przegląd prasy], który został opublikowany na stronie Kolumna24.


W treści artykułu mogą zostać wyświetlone linki afiliacyjne dla wybranych produktów, za pośrednictwem których możesz dokonać zakupów w wybranym sklepie internetowym. W momencie przeglądania ofert nie ponosisz żadnych kosztów. Dokonanie zakupów u naszego partnera pozwala rozwijać serwis informacyjny Kolumna24.

ZAKUPY
CYBERPUNK 2077 ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ ZABAWKI SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD RANKINGI
ODKRYWAJ

Pierwsze cztery dni wojny o Górski Karabach 2020 [Relacja]

Jakie Akcesoria Smart Home warto kupić na wrzesień 2020? [Raport Top 10 Akcesoria Smart Home 2020]

Jakie Urządzenia Do Pielęgnacji Twarzy warto kupić na wrzesień 2020? [Raport Top 10 Urządzenia Do Pielęgnacji Twarzy 2020]

Jakie Akcesoria Do Nawilżaczy I Oczyszczaczy warto kupić na wrzesień 2020? [Raport Top 10 Akcesoria Do Nawilżaczy I Oczyszczaczy 2020]

Nagranie przedstawiające zestrzelenie Azerskiego helikoptera

Jakie Wellness warto kupić na wrzesień 2020? [Raport Top 10 Wellness 2020]

Jakie Inteligentne Lampy warto kupić na wrzesień 2020? [Raport Top 10 Inteligentne Lampy 2020]

Jakie Końcówki Do Szczoteczek Elektrycznych I Irygatorów warto kupić na wrzesień 2020? [Raport Top 10 Końcówki Do Szczoteczek Elektrycznych I Irygatorów 2020]

Jakie Urządzenia Wielofunkcyjne Laserowe warto kupić na wrzesień 2020? [Raport Top 10 Urządzenia Wielofunkcyjne Laserowe 2020]

Jakie Tunery warto kupić na wrzesień 2020? [Raport Top 10 Tunery 2020]

Jakie Dom - Czystość I Porządek warto kupić na wrzesień 2020? [Raport Top 10 Dom - Czystość I Porządek 2020]

Jakie Inteligentne Żarówki warto kupić na wrzesień 2020? [Raport Top 10 Inteligentne Żarówki 2020]

Jakie Nawilżacze - Oczyszczacze warto kupić na wrzesień 2020? [Raport Top 10 Nawilżacze - Oczyszczacze 2020]

Łódź: Bezzwrotne pożyczki i dotacje dla przedsiębiorczych, którzy chcą otworzyć własny biznes w Łodzi

Jakie Drukarki Fotograficzne warto kupić na wrzesień 2020? [Raport Top 10 Drukarki Fotograficzne 2020]

Wiadomości Popularne wiadomości Polityka Temat dnia Karabach 2020 Edukacja szkoły

Zakupy i oferty Black Friday 2020 Smartfony Rankingi produktów

Łask Powiat łaski Powiat pabianicki Powiat sieradzki Powiat bełchatowski Miasto Łódź Wybory2023 WyboryUE

Magazyn Motoryzacja Podróże Rowery poradniki Ubezpieczenia

Przyczepy Akcesoria Przyczepy Łask Przyczepy Pabianice Przyczepy Sieradz Przyczepy Wrocław Przyczepy Warszawa Regiony

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Szpitale łódzkie Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Biznes Urzędy skarbowe Kursy walut Transport kolej

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Tagi Pomoc Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2020 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   CP2077   •   Edukacja •   Magazyn •   Regiony •   Przyczepy •   Pogoda •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  Zakupy