WIADOMOŚCI KRAJ ŚWIAT

Łódź: Letnie Koncerty w Altanie Parku Źródliska I

Przeczytasz w 6 min  •  31/Lipiec/2020 (13:15)
Dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń jeden z ulubionych cykli łodzian wraca do Altany Parku Źródliska! Cztery sierpniowe popołudnia wypełni muzyka klasyczna w najlepszym wydaniu. Zabrzmią arie operowe i operetkowe, muzyka filmowa i klasyczna; nie zabraknie aranżacji muzyki rozrywkowej, ani tanecznej muzyki bałkańskiej!
Kolumna24.pl Łódź: Letnie Koncerty w Altanie Parku Źródliska I© Zdjęcie: PixaBay/domena publiczna

Wiadomości Łódź: Letnie Koncerty w Altanie Parku Źródliska I


Wstęp, jak co roku, będzie wolny, ale ilość przygotowanych miejsc siedzących ze względu na wytyczne sanitarne – ograniczona. Koncerty odbywać się będą w każdą niedzielę od 2 do 23 sierpnia, początek zawsze o godz. 17.00.
REKLAMA
LETNIE PROMOCJE W SKLEPACH!
Wyprzedaże produktów wyposażenia wnętrz z obniżkami sięgającymi nawet -50% ceny wyjściowej! Nie trać czasu - sprawdź ofertę sklepu FabrykaForm już teraz bez wychodzenia z domu...

Organizacji tegorocznej odsłony cyklu towarzyszą nadzwyczajne środki ostrożności. Na wyznaczonym dla widowni terenie będą mogły przebywać jedynie osoby w maseczkach/przyłbicach (zakryte usta i nos). Obowiązywać będzie dezynfekcja dłoni oraz wypełnienie oświadczenia przez uczestników wydarzenia. Tegoroczna edycja cyklu będzie możliwa dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Organizatorzy Letnich Koncertów w Altanie przywracają tradycję koncertowania w Parku Źródliska, gdzie już pod koniec XIX wieku w każdy letni świąteczny dzień występowała orkiestra działająca przy fabrykach Scheiblera.

Cykl, zainaugurowany w 2013 roku, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem łodzian z kilku powodów: nastrojonego wakacyjnie repertuaru, bardzo dobrych wykonawców, pięknego miejsca i beztroskiej atmosfery. W tym roku realizacją dźwięku zajęło się Łódzkie Centrum Wydarzeń, które wraz z Zieloną Łodzią współorganizuje wydarzenia natomiast nad doborem artystów czuwała jak zawsze łódzka Akademia Muzyczna. ŁCW będzie również wspierać organizatora przy obsłudze widowni.

Harmonogram:Pamiętajmy o zabraniu maseczek lub przyłbic!

Organizatorzy Letnich koncertów w Altanie:Szczegóły koncertów:
Koncert „Symfonia rozmaitości, czyli spotkanie klasyki z rozrywką”
niedziela, 2 sierpnia 2020, godz. 17.00
Venus String Quartet: Pierwsze spotkanie klasyki z rozrywką zapewnią publiczności muzycy z Venus String Quartet. Zaprezentują – zawartą w tytule ich koncertu – „Symfonię rozmaitości”. Zabrzmią przeboje muzyki klasycznej Antonia Vivaldiego i Johannesa Brahmsa, tanga Astora Piazzolli i Carlosa Gardela, muzyka filmowa, a także opracowania piosenek Zbigniewa Wodeckiego, Stinga, Camili Cabello czy grupy ABBA. Plenerowy koncert odbędzie się 2 sierpnia 2020 (niedziela) o godzinie 17.00 w Parku Źródliska I w Łodzi przy al. Józefa Piłsudskiego.

Parkowa publiczność podczas niedzielnego koncertu wysłucha wakacyjnego repertuaru. Członkowie Venus String Quartet zaplanowali różnorodny program, który zachwyci miłośników wielu gatunków. Klasyczne dźwięki popłyną podczas wykonania kompozycji Antonia Vivaldiego („Cztery pory roku”) Johannesa Brahmsa („Taniec węgierski nr 5”) i Vittoria Montiego („Czardasz”). „Libertango” Astora Piazzolli, ragtime „The Entertainer” Scotta Joplina czy „Danzon no 2” Arturo Marqueza wywołają wśród słuchaczy ochotę na tańce. Wyobraźnię słuchaczy pobudzą na pewno fragmenty muzyki filmowej: walce Wojciecha Kilara i Waldemara Kazaneckiego z „Trędowatej” i „Nocy i dni”, tango „Por Una Cabeza” Carlosa Gardela z filmu „Zapach kobiety” oraz popularna ostatnio piosenka partyzancka „Bella ciao”, wykorzystana w serialu „La casa de papel”. Podczas koncertu zabrzmią również lubiane piosenki z repertuaru zespołu ABBA („Mamma Mia”, „Dancing Queen”), grupy a-ha („Take On Me”), Beatlesów („All You Need Is Love”), Camili Cabello („Señorita”), Stinga („Englishman In New York”) i Zbigniewa Wodeckiego („Lubię wracać”). Koncert poprowadzi Małgorzata Nowak.

Venus String Quartet tworzą młodzi artyści związani z Akademią Muzyczną w Łodzi, których łączy nie tylko pasja, ale i przyjaźń. Umożliwiło to stworzenie zespołu, który swoją grą wzbudza prawdziwe emocje. Kwartet w swoim repertuarze posiada nie tyko klasykę, lecz także muzykę filmową oraz specjalne aranżacje muzyki rozrywkowej każdego gatunku. Skład zespołu to skrzypaczki Agata Miłoś i Alicja Poręba, altowiolistka/liderka zespołu – Malwina Stefańska oraz wiolonczelista Kajetan Kosiec.

Koncert „W bałkańskim rytmie”
niedziela, 9 sierpnia 2020, godz. 17.00
Orkiestra Bałkańska - Urwani z Wesela:Do Parku Źródliska powróci w tym roku Orkiestra Bałkańska Urwani z Wesela. Poprzednio, w 2019 roku, zespół porwał słuchaczy Letnich Koncertów w Altanie do tańca i w tym roku postara się powtórzyć finałowe tańce z publicznością. Bałkańskie rytmy to bardzo żywiołowy repertuar, który ma wielu miłośników. „Urwani z Wesela” zagrają dużo tradycyjnej muzyki bałkańskiej (m.in. serbskiej, bułgarskiej i rumuńskiej) oraz utwory z repertuaru Gorana Bregovicia. Koncert odbędzie się 9 sierpnia 2020 (niedziela) o godzinie 17.00 w Parku Źródliska I w Łodzi przy al. Józefa Piłsudskiego. Wstęp jak co roku jest wolny, ale ilość przygotowanych miejsc siedzących – ograniczona.

Orkiestra Bałkańska Urwani z Wesela to jeden z nielicznych zespołów w Polsce specjalizujących się w wykonywaniu muzyki z Bałkanów (w kraju działa tylko kilka takich formacji). Zespół gra w składzie typowym dla bałkańskich orkiestr. Dominują w nich instrumenty dęte, głównie blaszane. Trąbce, tubie i tenor hornom towarzyszyć będą klarnet i saksofon oraz akordeon i instrumenty perkusyjne, w tym tapan – rzadko spotykany w Polsce bałkański bęben. Orkiestrę tworzą studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi. Inicjatorem pierwszych prób i występów ulicznych był Jakub Nojek. W 2019 roku zespół zdobył pierwsze miejsce podczas Konfrontacji Muzycznych o nagrodę Prezydenta Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Orkiestra wystąpi w składzie: Jakub Nojek – klarnet, saksofon, Grzegorz Witkowski – trąbka, Bartosz Stępień – tenor horn, Bartłomiej Lewandowski – tenor horn, Marcin Melerowicz – tuba, Aleksander Stachowski – akordeon oraz Błażej Kozłowski – instrumenty perkusyjne.

Koncert „Od Bacha do Gershwina”
niedziela, 16 sierpnia 2020, godz. 17.00
Aldo Duo:W niedzielę 16 sierpnia w ramach cyklu Letnich Koncertów w Altanie zagra utytułowany zespół Aldo Duo, którzy tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi: Dominik Domińczak (klarnet) i Aleksander Stachowski (akordeon). Mimo licznych występów na koncertach i konkursach w kraju i za granicą muzycy zawsze chętnie wracają do zabytkowej altany w Parku Źródliska. Tym razem zagrają koncert, w którym obok tytułowego chorału „Ich ruf zu dir” Bacha i „Bluesa” Gershwina zabrzmi dużo muzyki tanecznej z różnych stron świata. Koncert odbędzie się o godzinie 17.00 w Parku Źródliska I w Łodzi przy al. Józefa Piłsudskiego. Wstęp jak co roku jest wolny, ale ilość przygotowanych miejsc siedzących – ograniczona.

Zespół Aldo Duo – znany dobrze łódzkiej publiczności – występował już na słynnych scenach europejskich, takich jak Opéra Bastille w Paryżu czy Bürger- und Veranstaltungszentrum Bruchsal w Niemczech. Duet posiada bogaty repertuar, chętnie wykonuje utwory napisane na klarnet i akordeon przez polskich kompozytorów, przyczyniając się w ten sposób do popularyzacji polskiej kultury muzycznej na świecie. Interpretacje tego zespołu są zawsze pełne wigoru i naturalności. Niezwykłe zaangażowanie, wirtuozeria i radość z grania dają artystom siłę, dzięki której publiczność zapamiętuje ich jako wykonawców wykraczających daleko poza muzyczne konwencje.

Klarnecista Dominik Domińczak i akordeonista Aleksander Stachowski zagrają w Parku Źródliska koncert, na który złożą się: „Animation Movies” Leszka Kołodziejskiego, „Tańce węgierskie” Rezso Kókaia, taniec klezmerski „Freilach”, „Suita żydowska” Michele Manganiego, preludium chorałowe „Ich ruf zu dir Herr Jesu Christ” BWV 639 Johanna Sebastiana Bacha, „Czardasz” Vittorio Montiego, Serbska melodia ludowa „Ajde Jano” w autorskim opracowaniu Aldo Duo, „Huculska mozaika” Volodymyra Runchaka oraz „Blues” George’a Gershwina.

Koncert „Kobieta zmienną jest”
niedziela, 23 sierpnia 2020, godz. 17.00Na finał tegorocznego cyklu koncertów w Parku Źródliska zabytkowa altana zamieni się w wielką scenę operową. Słynne arie i duety z oper, operetek i musicali zaśpiewają tegoroczne dyplomantki z Koła Naukowego Miłośników Opery działającego w łódzkiej Akademii Muzycznej: Agnieszka Grabowska – sopran i Magdalena Cieślak – mezzosopran. Śpiewaczkom towarzyszyć będzie pianistka Dobrochna Jachowicz-Zakrzewska. Koncert odbędzie się 23 sierpnia 2020 (niedziela) o godzinie 17.00 w Parku Źródliska I w Łodzi przy al. Józefa Piłsudskiego. Wstęp jak co roku jest wolny, ale ilość przygotowanych miejsc siedzących – ograniczona.

O złożoności kobiecego charakteru już dawno pisano książki i liczne rozprawy naukowe. Nie inaczej jest w świecie muzyki! W literaturze muzycznej przedstawiono całą plejadę barwnych kobiecych osobowości, które zostaną przypomniane podczas finałowego koncertu. Będą to m.in. piękna Carmen z opery Bizeta, Dalila z opery Saint-Saënsa, Gilda z „Rigoletta” Verdiego, Adela z „Zemsty nietoperza” Straussa i kilka nieśmiertelnych bohaterek z operetek Lehára. 

Trzynaście przebojowych utworów układa się w program efektownej operowej gali. Są to: „Belle nuit, ô nuit d’amour” (Barkarola) z opery „Opowieści Hoffmanna” Jacques’a Offenbacha, aria Gildy „Gualtier Malde... Caro nome” z opery „Rigoletto” Giuseppe Verdiego, aria Dalili „Mon Coeur s’Ouvre a Ta Voix” z opery „Samson i Dalila” Camille’a Saint-Saënsa, aria Musetty „Quando me’n vo” z opery „Cyganeria” Giacomo Pucciniego, aria Carmen „L’amour Est Un Oiseau Rebelle” (Habanera) z opery „Carmen” Georges’a Bizeta, „Sous le dôme épais” (Duet Kwiatów) z opery „Lakme” Léo Delibesa, aria Wielkiej Księżnej „Zna każda z czterech ścian” (Medytacja) z operetki „Wielka Księżna Gerolstein” Jacques’a Offenbacha, aria Hanny „Pieśni o Willi” z operetki „Wesoła wdówka” Franza Lehára, aria Pericholi „Nic nie pamiętam, to zabawne” (Aria ze śmiechem) z operetki „Perichola” Jacques’a Offenbacha, pieśń Giuditty „Kto me usta całuje ten śni” z operetki „Giuditta” Franza Lehára, aria Old Lady „I am easily assimilated” z opery „Kandyd” Leonarda Bernsteina, aria Adeli „Taki pan, jak pan” z operetki „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa (syna), „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady” Fredericka Loewego. 

Komunikat Urząd Miasta Łodzi


W treści artykułu mogą zostać wyświetlone linki afiliacyjne dla wybranych produktów, za pośrednictwem których możesz dokonać zakupów w wybranym sklepie internetowym. W momencie przeglądania ofert nie ponosisz żadnych kosztów. Dokonanie zakupów u naszego partnera pozwala rozwijać serwis informacyjny Kolumna24.
WSZYSTKIE ŁASK BLOG WIADOMOŚCI ŁÓDŹ WIADOMOŚCI ŁÓDŹ INFORMACJE ŁÓDŹ ŁÓDZKIE KOLUMNA24 SIERPNIA PARKU ŹRÓDLISKA OPERY ARIA MUZYKI KONCERT ŁODZI ZESPOŁU OPERETKI TENOR URWANI KONCERTÓW STACHOWSKI GODZ
SKLEP

Neptun Multi N7-305 multi [GN152] przyczepka samochodowa

3250.00 zł/2 produkty dostępne

Neptun Rustik N7-236 rtr resor [GN190] przyczepka samochodowa

2900.00 zł/3 produkty dostępne

Neptun Rustik N7-263 rt [GN158] przyczepka samochodowa

2750.00 zł/1 produkt dostępny

Neptun Rustik N7-236 rt [GN99] przyczepka samochodowa

2500.00 zł/2 produkty dostępne
Wszystkie przyczepy...
ODKRYWAJ

Bejrut minuta po minucie! Ogromna eksplozja w Libanie, straty sięgające 5 miliardów dolarów

Policja KPP Łask: Śmiertelny wypadek na trasie S8

Prasówka Łódź 04.08.2020 (Wtorek), top 10 wiadomości kraj świat kryminalne

Mielno czeka na turystów

Liban: wybuch w Bejrucie przypomina wojnę nuklearną

Mój Łask negatywnie o Burmistrzu Łasku, Laskonline kopiuje Facebooka: przegląd prasy!

Prasówka Łódź 31.07.2020 (Piątek), top 10 wiadomości kraj świat kryminalne

Bejrut: Ogromna eksplozja w stolicy Libanu zabiła kilkadziesiąt osób

Koronawirus w Polsce: nadciąga druga fala zakażeń koronawirusem!

Prasówka Łódź 01.08.2020 (Sobota), top 10 wiadomości kraj świat kryminalne

Letnie promocje i wyprzedaże w sierpniu w sklepach internetowych! Super okazje zakupowe online...

Łask wyznaczono na siedzibę eskadry bezzałogowców Sił Powietrznych USA!

Łódź: Są wyniki egzaminów na zakończenie szkoły podstawowej. Czy 8-klasista może zmienić wybraną szkołę średnią?

Łódź: Bon turystyczny w pytaniach i odpowiedziach - wideokonferencja

Łódź: Letnie Koncerty w Altanie Parku Źródliska I

Policja KWP Łódź: Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

MZ wprowadza dodatkowe obostrzenia w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń

Policja KMP Łódź: Bracia odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Łódź: Co zmieni się w łódzkim sporcie dzięki projektom złożonym do Budżetu Obywatelskiego?

Prasówka Łódź 03.08.2020 (Poniedziałek), top 10 wiadomości kraj świat kryminalne

Policja KPP Sieradz: Nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek

Łódź: Arturówek i inne projekty

Łódź: KS Olimp zaprasza na bezpłatne zajęcia

Kursy walut 03.08.2020 (Poniedziałek), ile kosztuje euro, dolar czy frank szwajcarski?

Wszystkie wiadomości...
POWIATY
Wiadomości bełchatowski Wiadomości brzeziński Wiadomości kutnowski Wiadomości opoczyński Wiadomości pabianicki Wiadomości pajęczański Wiadomości piotrkowski Wiadomości poddębicki Wiadomości radomszczański Wiadomości rawski Wiadomości sieradzki Wiadomości skierniewicki Wiadomości tomaszowski Wiadomości wieluński Wiadomości wieruszowski Wiadomości zduńskowolski Wiadomości zgierski Wiadomości łaski Wiadomości łęczycki Wiadomości Łódź Wiadomości łódzki wschodni Wiadomości łowicki
Łask Wiadomości Popularne wiadomości Pogoda Łask Magazyn Wydarzenia

Zakupy Smartfony Rankingi produktów Market budowlany

Powiat łaski Powiat pabianicki Powiat sieradzki Powiat bełchatowski Miasto Łódź Wybory2023 WyboryUE

Motoryzacja Poradniki motoryzacja Ogłoszenia samochody

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Szpitale łódzkie Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Biznes Urzędy skarbowe Kursy walut Transport kolej

Przyczepy sklep Części i akcesoria Rowery wynajem

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Tagi Pomoc Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter Discord

Polski English

© 2020 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
Zakupy ❖  Popularne ☈ 
<b>Letnia wyprzedaż wyposażenia wnętrz</b> została przedłużona do połowy sierpnia! Obniżki nawet 50%
Letnia wyprzedaż wyposażenia wnętrz została przedłużona do połowy sierpnia! Obniżki nawet 50%
REKLAMA