WIADOMOŚCI//KOLUMNA24

Łask: Aktualne zarażenia koronawirusem SARS-Cov-2 w powiecie!

Marcin Jankowski  •  26/Marzec/2020 (16:01), aktualizacja 6/Kwiecień/2020 (17:45)
Łask i powiat łaski ma dostęp do aktualnych wiadomości lokalnych wprost na Twój telefon komórkowy czy w komputerze, w dobie ogólnoświatowej pandemii i zarażeń nowym koronawirusem SARS-Cov-2. Warto pozostać w domu i śledzić bieżącą sytuację w Łasku oraz okolicznych miejscowościach, które aktualizowana są na bieżąco. Naszym celem po dłuższej reaktywacji serwisu informacyjnego, jest organizowanie pracy oraz wdrażanie sprawdzonych rozwiązań na stronie internetowej. W miarę upływu czasu, na portalu informacyjnym Kolumna24, będzie pojawiało się więcej wiadomości lokalnych online.
Kolumna24.pl Łask: Aktualne zarażenia koronawirusem SARS-Cov-2 w powiecie!© Zdjęcie:

Koronawirus Łask: ile osób zarażonych, a ile w kwarantannie? Co robią służby, aby zagwarantować nam bezpieczeństwo?


Śledź relację z najważniejszych wydarzeń w wojewódzwie łódzkim i w powiecie łaskim, związanych z epidemią koronawirusa. Każdego dnia znajdziesz raport dzienny o nowych zakażeniach w naszym regionie!

RelacjaRelacja odświeżana automatycznie co 30 sekund...
wczoraj
Pierwsza osoba zakażona koronawirusem w powiecie łaskim - podało biuro wojewody łódzkiego w poniedziałek po południu.
4 dni temu
W piątek rano mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą:
125 osób z woj. śląskiego,
19 osób z woj. dolnośląskiego,
11 osób z woj. opolskiego,
10 osób z woj. wielkopolskiego,
10 osób z woj. podkarpackiego,
9 osób z woj. świętokrzyskiego,
5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
5 osób z woj. małopolskiego,
5 osób z woj. lubelskiego,
3 osób z woj. pomorskiego oraz
1 osoby z woj. lubuskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3149/59 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
4 dni temu
W województwie łódzkim jest 15 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: czterech młodych kobiet, czterech kobiet w średnim wieku, dwóch starszych kobiet, jednego młodego mężczyzny, czterech mężczyzn w średnim wieku. Są to osoby w wieku od 25 do 85 roku życia.

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 463

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 236, w tym:

- 95 osób + 4 osoby: m. Łódź+ powiat łódzki wschodni
- 6 osób w powiecie tomaszowskim
- 20 osób w powiecie zgierskim
- 2 osoby w powiecie pabianickim
- 1 osoba w powiecie poddębickim
- 25 osób w powiecie bełchatowskim
- 22 osoby w powiecie opoczyńskim
- 12 osób w powiecie radomszczańskim
- 10 osób w powiecie rawskim
- 11 osób w powiecie łowickim
- 1 osoba w powiecie brzezińskim
- 12 osób w powiecie piotrkowskim
- 8 osób w powiecie skierniewickim
- 4 osoby w powiecie kutnowskim
- 1 osoba w powiecie sieradzkim
1 osoba w powiecie łęczyckim
- 1 osoba w powiecie zduńskowolskim
4 dni temu
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek po południu o 59 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Bilans wzrósł do 2692. Resort przekazał, że zmarło kolejne pięć osób – czterech mężczyzn i kobieta.

Ministerstwo przekazało, że nowe, potwierdzone przypadki dotyczą: jedenastu osób z woj. wielkopolskiego, dziewięciu z woj. łódzkiego, ośmiu z woj. dolnośląskiego, ośmiu z woj. podlaskiego, siedmiu z woj. śląskiego, siedmiu z woj. podkarpackiego, trzech z woj. małopolskiego, trzech z woj. pomorskiego, dwóch z woj. warmińsko-mazurskiego oraz jednej osoby z woj. lubelskiego.

Resort podał, że zmarło kolejne pięć osób zakażonych koronawirusem. Są to: 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie.

Zakażenie koronawirusem badania laboratoryjne potwierdziły dotąd u 2692 osób, 51 z nich zmarło.
4 dni temu
Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusa w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 1 osoby z woj. świętokrzyskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch osób zakażonych koronawirusem: 59-letniego mężczyzny ze szpitala w Tychach oraz 88-letniej kobiety ze szpitala w Łańcucie, która miała choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2633/45 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
5 dni temu
Łódzkie: pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w regionie - poinformowało biuro wojewody łódzkiego!
5 dni temu
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o kolejnych 73 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączny bilans wzrósł do 2420. Resort podał, że zmarła kolejna osoba - 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach.

Nowe potwierdzone badaniami laboratoryjnymi przypadki koronawirusa dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 z woj. łódzkiego, dziewięciu z woj. małopolskiego, ośmiu z woj. podlaskiego, pięciu z woj. świętokrzyskiego, pięciu z woj. podkarpackiego, pięciu osób z woj. lubuskiego, trzech z woj. zachodniopomorskiego, trzech osób z woj. opolskiego i dwóch z woj. pomorskiego.

Ministerstwo poinformowało również, że zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem - 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach.

Zakażenie koronawirusem od 4 marca, kiedy poinformowano o pierwszym przypadku, potwierdzono dotąd u 2420 osób, 36 z nich zmarło.
5 dni temu
W województwie łódzkim jest 13 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: - jednej młodej kobiety, czterech kobiet w średnim wieku, trzech kobiet w starszym wieku, dwóch młodych mężczyzn, dwóch mężczyzn w średnim wieku, jednego starszego mężczyzny. Są to osoby w wieku od 20 do 94 lat.

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 221, w tym:

- 92 osoby + 4 osoby: m. Łódź + powiat łódzki wschodni
- 6 osób w powiecie tomaszowskim
- 19 osób w powiecie zgierskim
- 2 osoby w powiecie pabianickim
- 1 osoba w powiecie poddębickim
- 18 osób w powiecie bełchatowskim
- 21 osób w powiecie opoczyńskim
- 12 osób w powiecie radomszczańskim
- 10 osób w powiecie rawskim
- 11 osób w powiecie łowickim
- 1 osoba w powiecie brzezińskim
- 12 osób w powiecie piotrkowskim
- 6 osób w powiecie skierniewickim
- 4 osoby w powiecie kutnowskim
- 1 osoba w powiecie sieradzkim
- 1 osoba w powiecie łęczyckim

Jak przed chwilą poinformowało biuro wojewody łódzkiego, 3 kolejne osoby, które były zakażone koronawirusem , po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To jedna młoda kobieta, jeden mężczyzna w średnim wieku oraz jedna kobieta w starszym wieku.

W województwie łódzkim poprzedniej doby wykonano 290 testów przez laboratoria!
5 dni temu
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę rano o 36 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączny bilans wzrósł do 2347. Zmarły dwie kolejne osoby: 83-letni i 68-letni mężczyźni. W sumie odnotowano dotąd 35 zgonów.

Resort podał, że nowe potwierdzone badaniami laboratoryjnymi przypadki dotyczą 10 osób z woj. wielkopolskiego, ośmiu z woj. śląskiego, ośmiu z woj. małopolskiego, czterech z woj. dolnośląskiego, czterech z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Ministerstwo poinformowało też o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby.

Zakażenie koronawirusem od 4 marca, kiedy poinformowano o pierwszym przypadku, potwierdzono dotąd u 2347 osób, 35 z nich zmarło.
6 dni temu
Najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem w Polsce, opublikowane we wtorek wieczorem!

Potwierdzone przypadki dotyczą: 57 osób z woj. mazowieckiego, 9 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego - 96 nowych w całej Polsce.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 37-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który był hospitalizowany w Warszawie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2311/33 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
6 dni temu
Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 83 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączny bilans wzrósł do 2215 osób. Resort przekazał też, że zmarła kolejna osoba. Liczba zgonów wynosi obecnie 32.

Nowe potwierdzone wynikiem badań laboratoryjnych przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 z woj. podkarpackiego, 12 z woj. opolskiego, 10 z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 z woj. łódzkiego, 6 z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 z woj. zachodniopomorskiego i po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego.

Ministerstwo poinformowało również o śmierci 70-letniej kobiety zarażonej koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach.
6 dni temu
W województwie łódzkim jest 6 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: jednej młodej kobiety, dwóch kobiet w średnim wieku, jednej starszej kobiety, jednego nastoletniego chłopca i jednego młodego mężczyzny. Wszystkie osoby są w wieku od 13 do 81 lat.

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Biuro wojewody łódzkiego informuje o 3 kolejnych osobach, które były zakażone koronawirusem i po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To jedno dziecko, jeden młody mężczyzna oraz jeden mężczyzna w średnim wieku.

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 208, w tym:

- 90 osób + 4 osoby: m. Łódź+ powiat łódzki wschodni
- 4 osoby w powiecie tomaszowskim
- 19 osób w powiecie zgierskim
- 2 osoby w powiecie pabianickim
- 1 osoba w powiecie poddębickim
- 18 osób w powiecie bełchatowskim
- 17 osób w powiecie opoczyńskim
- 11 osób w powiecie radomszczańskim
- 9 osób w powiecie rawskim
- 10 osób w powiecie łowickim
- 1 osoba w powiecie brzezińskim
- 11 osób w powiecie piotrkowskim
- 5 osób w powiecie skierniewickim
- 4 osoby w powiecie kutnowskim
- 1 osoba w powiecie sieradzkim
- 1 osoba w powiecie łęczyckim

W powiecie łaskim maleje liczba osób na kwarantannie i pod nadzorem, według danych sanepidu. Według dzisiejszych informacji - 10 osób pod nadzorem epidemiologicznym i 36 osób w kwarantannie. Nie wykrytu laboratoryjnie też przypadku zakażenia koronawirusem!
6 dni temu
We wtorek w samo południa odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, na której ogłoszono obszerną listę ograniczeń w kolejnym etapie walki z koronawirusem!. Szczegółowo zostały wyjaśnione wszystkie kwestie co wolno, a co zostało zabronione. Większość zmian będzie obowiązywała już od środy 1 kwietnia 2020 roku.
tydzień temu
Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek rano o kolejnych 77 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Łącznie bilans wzrósł do 2132 osób, z których 31 zmarło.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 z woj. wielkopolskiego, 11 z woj. małopolskiego, dziewięciu z woj. świętokrzyskiego, siedmiu osób z woj. lubelskiego, czterech osób z woj. zachodniopomorskiego, trzech osób z woj. dolnośląskiego i trzech z woj. pomorskiego.
tydzień temu
5 kolejnych osób nie żyje! Podało przed chwilą Ministerstwo Zdrowia.

Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

Jednocześnie poinformowano o kolejnych zakażeniach koronawirusem! Potwierdzone przypadki dotyczą: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2055/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
tydzień temu
W województwie łódzkim jest 12 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch młodych kobiet, sześciu kobiet w średnim wieku, dwóch młodych mężczyzn i dwóch mężczyzn w średnim wieku. Są to osoby w wieku od 20 do 61 lat.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim przedstawia się w poniedziałek następująco: liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 202, liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 31, liczba osób objętych kwarantanną: 4698, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2443.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w poszczególnych powiatach:

- 89 osób + 4 osoby: m. Łódź+ powiat łódzki wschodni
- 4 osoby w powiecie tomaszowskim
- 19 osób w powiecie zgierskim
- 2 osoby w powiecie pabianickim
- 1 osoba w powiecie poddębickim
- 18 osób w powiecie bełchatowskim
- 14 osób w powiecie opoczyńskim
- 11 osób w powiecie radomszczańskim
- 9 osób w powiecie rawskim
- 10 osób w powiecie łowickim
- 1 osoba w powiecie brzezińskim
- 9 osób w powiecie piotrkowskim
- 5 osób w powiecie skierniewickim
- 4 osoby w powiecie kutnowskim
- 1 osoba w powiecie sieradzkim
- 1 osoba w powiecie łęczyckim
tydzień temu
Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podało Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek popołudniu.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1984/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
ponad tydzień temu
MZ: 43 nowe przypadki koronawirusa, zmarły cztery kolejne osoby - dane z poniedziałku rano! Testy laboratoryjne potwierdziły 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w sumie zakażenie wykryto u 1905 osób – poinformowało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia. Z powodu koronawirusa zmarły cztery kolejne osoby.

Dotyczą one: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego i po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby – poinformowało ministerstwo.


W sumie zakażenie koronawirusem wykryto u 1905 osób. 26 osób zmarło.
ponad tydzień temu
Ministerstwo Zdrowia w godzinach wieczornych w niedzielę poinformowało o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby.

Testy laboratoryjne potwierdziły 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem! Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego. Łącznie do tej pory zakażenie koronawirusem wykryto u 1862 osób, zmarły 22 osoby - według komunikatu z niedzieli z godziny 2000.
ponad tydzień temu
Uwaga na złodziei okradających starsze osoby na tzw. funkcjonariusza! W Łodzi zatrzymano 40-letniego recydywistę, który próbował okraść starszą kobietę.
ponad tydzień temu
W niedzielę po południu, biuro prasowe wojewody, poinformowało o kolejnych 8 przypadkach zakażeń koronawirusem w województwie łódzkim. Nowe wyniki dotyczą trzech młodych kobiet, jednego dziecka, trzech młodych mężczyzn i jednego mężczyzny w średnim wieku. Wszystkie osoby są w wieku od 11 do 49 lat.

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w wojew ództwie łódzkim to – 190, w tym:

- 93 osoby: m. Łódź+ powiat łódzki wschodni
- 4 osoby w powiecie tomaszowskim
- 20 osób w powiecie zgierskim
- 1 osoba w powiecie pabianickim
- 1 osoba w powiecie poddębickim
- 16 osób w powiecie bełchatowskim
- 13 osób w powiecie opoczyńskim
- 6 osób w powiecie radomszczańskim
- 9 osób w powiecie rawskim
- 10 osób w powiecie łowickim
- 1 osoba w powiecie brzezińskim
- 9 osób w powiecie piotrkowskim
- 3 osoby w powiecie skierniewickim
- 3 osoby w powiecie kutnowskim
- 1 osoba w powiecie sieradzkim

W powiecie łaskim sytuacja jest bez zmienna. Nadal nie ma potwierdzonego przypadku zakażania za pomocą testów laboratoryjnych. W niedzielę sanepid z Łasku poinformował o 17 osobach przebywających w nadzorze epidemiologicznym i 32 osobach w kwarantannie.

Według danych Ministerstwa Zdrowia, do niedzielnego popołudnia w sumie zakażenie koronawirusem wykryto u 1771 osób, a w sumie 20 osób zmarło. W niedzielę z rana poinformowano o zmarłym w Bytomiu - 75-letni pacjent cierpiał też na inne schorzenia - w woj. śląskim. Ministerstwo poinformowało również o śmierci 20. osoby z powodu koronawirusa. W szpitalu w Raciborzu (woj. śląskie) zmarł 82-letni mężczyzna. Był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.
ponad tydzień temu
Rośnie liczba zakażonych w Polsce! Dotąd w naszym kraju potwierdzono 1638 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego w sobotę odnotowano aż 249.

Liczba zakażonych w poszczególnych województwach (sobota wieczorem, 28 marca 2020 roku):

mazowieckie: 421
dolnośląskie: 214
łódzkie: 182
śląskie: 165
małopolskie: 112
wielkopolskie: 99
lubelskie: 87
podkarpackie: 71
zachodniopomorskie: 51
warmińsko-mazurskie: 46
kujawsko-pomorskie: 37
pomorskie: 36
lubuskie: 33
opolskie: 31
świętokrzyskie: 27
podlaskie: 26
ponad tydzień temu
W sobotę po południu MZ poinformowało o 45 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łącznie dotychczas badania dały pozytywny wynik u 1481 osób w Polsce.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące – podał resort zdrowia.
ponad tydzień temu
Sobotni komunikat wojewody łódzkiego odnośnie nowych zakażeń koronawirusem w województwie łódzkim. W naszym regionie wykryto 14 kolejnych przypadków, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: jednej dziewczynki, trzech kobiet w średnim wieku, trzech młodych kobiet, jednego młodego mężczyzny, dwóch mężczyzn w średnim wieku, czterech starszych mężczyzn. Wszystkie osoby są w wieku od 12 do 90 lat.

Aktualna liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 182, w tym:

- 91 osób w powiecie łódzkim
- 4 osoby w powiecie tomaszowskim
- 20 osób w powiecie zgierskim
- 1 osoba w powiecie pabianickim
- 1 osoba w powiecie poddębickim
- 13 osób w powiecie bełchatowskim
- 12 osób w powiecie opoczyńskim
- 4 osoby w powiecie radomszczańskim
- 9 osób w powiecie rawskim
- 10 osób w powiecie łowickim
- 1 osoba w powiecie brzezińskim
- 9 osób w powiecie piotrkowskim
- 3 osoby w powiecie skierniewickim
- 3 osoby w powiecie kutnowskim
- 1 osoba w powiecie sieradzkim

Jak do tej pory, nie wykryto nikogo z powiatu łaskiego! Namiast jak podaje sanepid w powiecie łaskim, utrzymuje się liczba osób w kwarantannie. Na dzień dzisiejszy jest to 35 osób pod nadzorem epidemiologicznym i 30 osób w kwarantannie.

Są takżę kolejne dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Jak podaje Biuro wojewody łódzkiego - 3 kolejne osoby, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To jeden młody mężczyzna oraz mężczyzna w średnim wieku oraz kobieta w średnim wieku.
ponad tydzień temu
Do tej pory zakażenie koronawirusem potwierdzono u 1436 osób, z których 16 zmarło. W laboratoriach w Polsce przebadano dotąd 38,674 tys. próbek pod kątem wykrycia koronawirusa. 1436 z nich dało wynik pozytywny, a 37,238 tys. negatywny – podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 4,5 tys. testów. Pierwszy przypadek choroby w Polsce potwierdzono 4 marca. Od piątku, 20 marca, obowiązuje stan epidemiczny.

Z bieżacych informacji docierających z regionu łódzkiego liczba osób zakażonych utrzymuje się na tym samym poziomie. Nie wykryto nowych osób z nowym koronawirusem.

W sobotnim wywiadzie radiowym, wiceminister zdrowia Gadomski, zwrócił na uwagę na rosnącą liczbę pacjentów i możliwości przedłużania obostrzeń w naszym kraju ograniczających rozprzestrzenianie się pandemii!
ponad tydzień temu
Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – podał resort zdrowia.


Nowe przypadki to: 10 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. wielkopolskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz po jednej osobie z pomorskiego, opolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego. W całym kraju spośród 1289 osób zakażonych koronawirusem, 16 zmarło.
ponad tydzień temu
W województwie łódzkim wykryto koronowirusa u 10 kolejnych osób, tym samym liczba zakażonych do tej pory podniosła się do 168 przypadków. Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch nastoletnich dziewczyn, trzech kobiet w średnim wieku, trzech młodych mężczyzn, jednego mężczyzny w średnim wieku, jednego starszego mężczyzny. Są to osoby w wieku od 16 do 68 lat.

Po południowych komunikacie w piątek z Biura Wojewody Łódzkiego, sytuacja w powiecie łaskim jest bez zmian, tzn. nadal nie wykryto laboratoryjnie żadnego przypadku zakażenia u mieszkańców. Ponadto ważne podkreślenia jest, że spada także liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym oraz w kwarantannie. Wedłu danych sanepidu w Łasku na kwarantannie przebywają 22 osoby, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest 37 osób.

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 168, w tym:

- 84 osoby w powiecie łódzkim
- 4 osoby w powiecie tomaszowskim
- 18 osób w powiecie zgierskim
- 1 osoba w powiecie pabianickim
- 1 osoba w powiecie poddębickim
- 13 osób w powiecie bełchatowskim
- 12 osób w powiecie opoczyńskim
- 4 osoby w powiecie radomszczańskim
- 4 osoby w powiecie rawskim
- 10 osób w powiecie łowickim
- 1 osoba w powiecie brzezińskim
- 9 osób w powiecie piotrkowskim
- 3 osoby w powiecie skierniewickim
- 3 osoby w powiecie kutnowskim
- 1 osoba w powiecie sieradzkim
ponad tydzień temu
W piątek od rana Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych zakażeniach koronawirusem. Wśród 23 przypadków z całego kraju nie ma nikogo z województwa łódzkiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce urosła do 1244 przypadków, z czego 16 to osoby zmarłe.
ponad tydzień temu
Po wieczornym komunikacie Ministerstwa Zdrowia, sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim bez zmian. W całym kraju wykryto natomiast kolejne przypadki zakażeń koronawirusem, i w dodatku poinformowano o dwóch ofiarach śmiertelnych w Warszawie. Tym samym liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 w Polsce wzrosła w czwartek wieczorem do 1 221.
ponad tydzień temu
Obecnie w województwie łódzkim zakażonych jest 158 osób oraz 23 osoby są hospitalizowane, z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Jak podają służby, w całym województwie 5 384 osoby przechodzą kwarantannę, a 2 920 jest pod nadzorem epidemiologicznym. Sytuacja ta w naszym regionie nie uległa zmianie, jednak w kraju pojawiły się nowe osoby, po komunikacie Ministerstwa Zdrowia z godziny 1800. W Polsce w sumie zakażenie potwierdzono u 1163 osób, z których 14 zmarło.

Jeśli chodzi o podział zakażonych osób z łódzkiego na powiaty przedstawia się to następująco:

- 80 osób w powiecie łódzkim
- 4 osoby w powiecie tomaszowskim
- 15 osób w powiecie zgierskim
- 1 osoba w powiecie pabianickim
- 1 osoba w powiecie poddębickim
- 12 osób w powiecie bełchatowskim
- 11 osób w powiecie opoczyńskim
- 4 osoby w powiecie radomszczańskim
- 3 osoby w powiecie rawskim
- 10 osób w powiecie łowickim
- 1 osoba w powiecie brzezińskim
- 9 osób w powiecie piotrkowskim
- 3 osoby w powiecie skierniewickim
- 3 osoby w powiecie kutnowskim
- 1 osoba w powiecie sieradzkim
ponad tydzień temu
Poznaliśmy nowy termin wyborów uzupełniających w gminie Sędziejowice, po tym jak Wójt zwrócił się o zmianę ich organizacji w związku z aktualną epidemią w naszym kraju... Decyzja mogła być tylko jedna!
ponad tydzień temu
W województwie łódzkim cały czas pacjenci z koronawirusem w pierwszej kolejności trafiają do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Zgierzu i do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi.

Musimy być przygotowani w każdej chwili na możliwość przyjmowania zwiększonej liczby pacjentów, dlatego już w lutym, wojewoda łódzki podniósł gotowość 9 placówek medycznych na terenie województwa łódzkiego. Wśród nich są także szpitale w Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim, jako te placówki, które mają oddziały zakaźne i również są przygotowane na przyjmowanie pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem. Szpitale te mają przyznane dodatkowe środki z rezerwy premiera na wniosek wojewody - po prawie 1 mln zł każda.

Placówki o podwyższonej gotowości:

1. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi
2. Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie
3. Szpital Powiatowy w Radomsku
4. Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
5. Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi
6. Szpital Wojewódzki im. Prym. Kard. St. Wyszyńskiego w Sieradzu
7. Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach
8. Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o.o.
9. Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi
ponad tydzień temu
Z najświeższym informacji przekazanych przez biuro Wojewody Łódzkiego wynika, żę w powiecie łaskim nie odnotowano dotąd żadnych zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2. Nadal kilkadziesiąt osób pozostaje w kwarantannie oraz pod nadzorem.

Jak podaje Sanepid w Łasku, na dzień 26 marca 2020 roku (czwartek), na godzinę 16, w powiecie łaskim 59 osób jest objętych kwaranntanną, a 49 osób nadzorem!

W samym województwie łódzkim liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem wynosi obecnie 158. Ponadto dotarły do nas także bardzo dobre wiadomości. 5 kolejnych osób, które były zakażone koronawirusem w łódzkim, po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To dwóch nastoletnich chłopców, dwie młode kobiety i kobieta w średnim wieku.


TAGI
Blog łask łódzkie wiadomości covid19 sanepid bezpieczeństwo choroby koronawirus szkoły nauka polska kraj łódź
SPOŁECZNOŚĆ

Spadek pozycji strony Kolumna24 w wyszukiwarce Google!

@kolumna24/godzinę temu

Aktualizacja serwisu informacyjnego Kolumna24

@kolumna24/wczoraj

Przyczepka motocyklowa na letnie podróże w dalekie trasy

@przyczepymarter/wczoraj

Pabianice Przyczepy: oferta na model Neptun Rustik N7-263 2 rt

@przyczepymarter/3 dni temu

Lokalny portal informacyjny Kolumna24 z magazynem

@kolumna24/3 dni temu

Tak prezentuje się przyczepa samochodowa z plandeką wysokości 80 cm

@przyczepymarter/5 dni temu

Krótkie i lekkie przyczepy samochodowe Neptun 210 cm w sprzedaży

@przyczepymarter/tydzień temu

Dwuosiowa przyczepa samochodowa lekka Neptun z otwieranymi burtami

@przyczepymarter/ponad tydzień temu

Koronawirus a dezynfekcja auta!

@piotr/ponad tydzień temu
Wszystkie posty...
OPINIE
Napisz opinię do artykułu tylko jako zalogowany użytkownik!
Wcześniej możesz Założyć konto i Zalogować się
POPULARNE
›  Nowe ograniczenia w walce z koronawirusem – zmiany w sklepach, firmach i życiu codziennym!
Relacja›  Łask: Aktualne zarażenia koronawirusem SARS-Cov-2 w powiecie!
›  Rusza zbiórka odpadów wielkogabarytowych w gminie Łask 2020
›  Szpitale w województwie łódzkim otrzymały środki ochrony
›  Powiat łaski bez zakażonych, ale koronawirus jest coraz bliżej!
›  Łask: kobieta złamała zasady kwarantanny!
›  Kwarantanna – co warto o niej wiedzieć w dobie koronawirusa?!
›  Dworczyk potwierdza: od wtorku będą nowe obostrzenia dla Polaków
›  Koronawirus: czy będziemy mieli 500 zachorowań każdego dnia?
›  Łódzkie: gdzie szukać pomocy, infolinie i sieć szpitali
›  Opublikowało projekt rozporządzenia ws. ograniczeń Covid-19
›  Co znajduje się w ustawach tarczy antykryzysowej po podpisie prezydenta?
›  Łask: zamknięte zostaną parki i ograniczone kursowanie autobusów
›  Amica wsparła Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi
›  Łódź: pijany kierowca zabił kobietę w centrum miasta!
›  Łódzkie: pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w regionie
›  Coraz więcej dowodów, że wirusem zakażają ludzie bez objawów
›  Czego boją się Polacy w czasie epidemii koronawirusa?
›  Szumowski: czeka nas lawinowy wzrost zakażonych koronawirusem!
›  Polska: wprowadzono zakaz wstępu do lasów i parków!
›  Lekarze rodzinni z PPOZ za obowiązkowym noszeniem maseczek!
›  Co oznacza nadzór epidemiologizny czy kwarantanna, a hospitalizowany?
›  Senat nad ranem zakończył głosowanie, ustawy z poprawkami trafiły do Sejmu
›  Lekarze: koronawirus atakuje także młodych i zdrowych!
›  Badania: Jak epidemia koronawirusa wpływa na Polaków?
›  Powiat Pabianice: Zwiększa się liczba osób w kwarantannie
›  ŁKA: Mała liczba pasażerów i kolejne zawieszone pociągi
›  Co oznacza kwarantanna i jak ją przestrzegać bez 30 000 zł kary?
›  Polska: Czekają nas kolejne ograniczenia w najbliższych dniach
›  Łask: ZKM wprowadza wakacyjny rozkład jazdy dla autobusów
›  Nie wszyscy przestrzegają kwarantanny, 700 naruszeń w ciągu doby
›  Opoczno: pijany kierowca dachował na torach kolejowych
›  Ministerstwo Zdrowia: w niedzielę cztery ofiary śmiertele wirusa
›  Łódź: zamknięto Klinikę Kardiologii Interwencyjnej szpitala im. WAM
›  Psy i koty nie przenoszą koronawirusa co potwierdzają badania
›  Łódź: Bezduszni złodzieje nadal okradają starsze osoby
›  Kryzys gospodarczy: Sejm i Senat debatują, a kolejne firmy upadają!
›  Pandemia: rośnie liczba ofiar koronawirusa w Polsce i Europie
›  Pamiętaj! Z soboty na niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni
›  Łask: Trudna sytuacja finansowa Łaskiego Domu Kultury
›  Policja: Rośnie liczba osób naruszających kwarantannę
›  Wybory 2020: kiedy wybierzemy nowego prezydenta w wyborach?
›  Łódzkie: kolejne placówki medyczne o podwyższonej gotowości
›  Uwaga! Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze na żołnierza WOT
›  27-latka z Łańcuta miała sepsę i koronowirusowe zapalenie płuc
›  Polska: Szczyt zachorowań na Covid-19 jeszcze przed nami...
›  Nowy koronawirus: jak rozmawiać z dzieckiem?
›  Łódzcy Terytorialsi na pierwszej linii walki z koronawirusem
›  Sędziejowice: wybory uzupełniające przesunięte na kwiecień!
›  Łask: jak i gdzie można załatwić sprawy w urzędach publicznych?
Łask Wiadomości Magazyn Społeczność #Tagi Wybory2023 WyboryUE

Pomoc Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2020 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
Konto @  Blog ☈