WIADOMOŚCI KRAJ ŚWIAT

Łączy nas PRODUKT POLSKI

Kolumna24.pl Łączy nas PRODUKT POLSKI© PKP PLK
Przeczytasz w 5 min  •  17/Lipiec/2020 (16:50)  •  Twitter Facebook Pin!
Przedstawiciele kierownictwa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz spółek nadzorowanych przez Ministerstwo Aktywów Państwowych podpisali 17 lipca br. list intencyjny dotyczący wspólnych działań mających na celu zwiększanie świadomości społeczeństwa w zakresie wyszukiwania i wyboru produktów spożywczych wytworzonych w Polsce z użyciem polskich surowców i oznaczonych znakiem towarowym PRODUKT POLSKI. List intencyjny, w obecności Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusza Kowalskiego, podpisali przedstawiciele zarządów Poczty Polskiej, Polskich Kolei Państwowych, PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., PKP Intercity, Wars S.A., PKS Polonus Warszawa oraz KOWR.
 
Pasaż handlowy Kolumna24 online
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.
Sklepy

Łączy nas PRODUKT POLSKI


Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa prowadzi akcję #KupujŚwiadomie #Produktpolski promującą patriotyzm konsumencki, w trakcie której szczególny nacisk jest położony na zwiększenie rozpoznawalności znaku PRODUKT POLSKI. Zamieszczenie tego oznaczenia na produktach jest czytelnym przekazem dla konsumentów i potwierdzeniem, że produkty te zostały wyprodukowane z surowców wytworzonych w 100% na terenie Polski (w przypadku produktów nieprzetworzonych). Natomiast produkty przetworzone muszą w swoim składzie zawierać m.in. 75% surowców pochodzących z Polski, a maks. 25% mogą stanowić składniki importowane. Prowadzona w mediach kampania informacyjna #KupujŚwiadomie #Produktpolski, dzięki współpracy ze spółkami będącymi w zasobach Ministerstwa Aktywów Państwowych, obejmie swoim zasięgiem w szczególności podróżnych i osoby odwiedzające placówki pocztowe.

‒ Cieszy mnie, że do kampanii #KupujŚwiadomie przyłączają się nowe podmioty. To wyraz budowania gospodarczego patriotyzmu. Dzięki polskim rolnikom mamy zapewnione bezpieczeństwo żywnościowe, które niektórzy docenili dopiero teraz w czasie pandemii. Szkoda, że nie dociera to jeszcze do wszystkich. Rozszerzenie kampanii o nowe podmioty, to także rozszerzenie kanałów dystrybucji wspaniałej polskiej żywności. Po latach wstydzenia się tego, co polskie przyszedł wreszcie czas na śmiałe demonstrowanie walorów naszej żywności. Powinniśmy być z niej dumni i coraz częściej tak się dzieje, i nie zmienią tego powyborcze próby przegranych frustratów, którzy próbują hejtować polskich rolników, a zwłaszcza ich produkty, szczególnie z terenów, na których prezydent Andrzej Duda zdobył zdecydowaną większość głosów. Te haniebne głosy bojkotu dają świadectwo o tym czym dla tych ludzi jest demokracja, czym jest ojczyzna. Nie mam cienia wątpliwości, że te odosobnione głosy przegranych spotkają się ze zdecydowaną reakcją polskich konsumentów. Dzisiejsze wydarzenie jest niewątpliwie kolejnym tego przykładem i wyjściem do jeszcze szerszego grona konsumentów ceniących sobie wyśmienite walory polskiej żywności. To pokazuje także jak wiele dobrego można zrobić działając razem – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

– Patriotyzm gospodarczy oznacza, że nawet niewielkie zakupy każdego z nas przyczyniają się do tworzenia i pobudzania koniunktury gospodarczej w skali regionu i całego kraju. Konsumpcja naszych polskich produktów zapewnia zatrudnienie dla wielu pracowników w rolnictwie i przemyśle. Cieszę się, że polskie spółki Skarbu Państwa mają swój wkład w promowanie rodzimych towarów, wspierając tym samym rozwój krajowej gospodarki i zapewniając dostęp Polakom do wysokiej jakości wyrobów – podkreślił Janusz Kowalski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

– Cieszę się, że Polskie Koleje Państwowe mogą włączyć się w działania podnoszące świadomość społeczeństwa w zakresie wyboru towarów spożywczych oznaczonych znakiem PRODUKT POLSKI. Wspieranie producentów opierających swoją działalność na sprzedaży krajowych produktów to dobry krok w stronę umacniania potencjału polskiej gospodarki oraz jej dalszego rozwoju – mówił Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A.

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jako zarządca narodowej sieci linii kolejowych realizują ważne dla społeczeństwa i gospodarki zadania. Spółka, w możliwym zakresie, włącza się też w promocję produktów wytworzonych w Polsce, z użyciem polskich surowców, oznaczonych znakiem PRODUKT POLSKI. Wspieramy polskich przedsiębiorców i firmy działające na terenie Polski, gdyż to wzmacniania potencjał polskiej gospodarki i sprzyja jej rozwojowi – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

– Poczta Polska w swej ponad czterysta sześćdziesięcioletniej historii niejednokrotnie dawała wyraz swemu patriotycznemu duchowi, odgrywając niebagatelną rolę podczas wojen i innych dziejowych burz. Dziś, w dobie pokoju, jako Narodowy Operator Pocztowy, za kwestię fundamentalną dla umocnienia filarów państwa przyjmujemy patriotyzm gospodarczy. Przykładem tej postawy jest chociażby podjęta współpraca z licznymi rodzimymi przedsiębiorstwami. Od 2016 roku prowadzimy politykę sprzedażową, w której silny akcent kładziony jest na dostępność w sieci ponad 4600 własnych placówek Poczty Polskiej coraz bogatszej oferty towarów handlowych dostarczanych przez polskich producentów. Przykładem niech będzie współpraca z polską z fabryką cukierków Pszczółka, której produkty są jednymi z najlepiej sprzedających się spośród wszystkich towarów dostępnych w naszych placówkach. Bogaty asortyment książek adresowanych zarówno do młodych, jak i starszych jest dostępny dzięki współpracy właśnie z polskimi wydawnictwami. W wielu miastach Poczta Polska to jedyne miejsce, gdzie jeszcze można kupić książki. Szczególnie dbamy o obecność krajowych artykułów handlowych w każdej grupie asortymentowej. Dokładamy też starań o nawiązanie współpracy z kolejnymi podmiotami polskimi działającymi na naszym rynku. #KupujŚwiadomie #Produktpolski to akcja, która wpisuje się w profil naszej działalności – podkreślił Grzegorz Kurdziel, Wiceprezes ds. sprzedaży Poczty Polskiej.

– Dla dalszego harmonijnego rozwoju Polski i naszej gospodarki niezwykle ważne są codzienne wybory i świadome sięganie po polskie produkty oraz korzystanie z usług rodzimych przedsiębiorstw. W ten sposób działamy w PKP Intercity i cieszymy się, że z inicjatywy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi będziemy wspierać budowanie świadomości w tym zakresie wśród dziesiątek milionów Polaków, którzy każdego roku podróżują naszymi pociągami – powiedział Jarosław Oniszczuk, Członek Zarządu PKP Intercity S.A.

– Projekt #KupujŚwiadomie #Produktpolski w naturalny sposób wpisuje się w misję naszej Spółki. Priorytetem WARS S.A. jest wspieranie polskich wytwórców. Konieczne jest podkreślanie wartości, smaku i unikalności rodzimych produktów, które wpływają na efekt finalny przygotowanych dań. Cieszę się, że tak wiele podmiotów zaangażowało się w ten projekt i wspólnie będziemy mogli działać na rzecz podnoszenia świadomość konsumenckiej i patriotyzmu gospodarczego – powiedział Prezes WARS S.A. Artur Kowalczyk.

– Polonus jest narodowym przewoźnikiem autokarowym oraz operatorem Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia – jednego z największych i najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce. Nowoczesna flota biało-czerwonych autokarów każdego roku przewozi miliony pasażerów w ramach inicjatywy „Łączymy Polskę”. Będąc liderem branży postanowiliśmy wykorzystać ten potencjał i przekazać nasze wsparcie w promocji znaku PRODUKT POLSKI – to słowa Macieja Acedańskiego, Prezesa Zarządu Polonus.

– Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa prowadzi intensywne działania informacyjno-edukacyjne, których celem jest podniesienie świadomości polskich konsumentów. Informujemy, czym jest znak PRODUKT POLSKI i jakie korzyści dla gospodarki ma świadome wybieranie polskich produktów. Dziękuję Ministerstwu Aktywów Państwowych i spółkom Skarbu Państwa za zaangażowanie i włączenie się w nasze działania. Łączy nas PRODUKT POLSKI, gdyż łączy nas patriotyzm i miłość do naszej Ojczyzny – powiedział Marcin Wroński, zastępca dyrektora generalnego KOWR.Źródło: informacje prasowe PKP PLKWSZYSTKIE TRANS PKP WIADOMOŚCI PKP KOLEJ WIADOMOŚCI KOLEJ POCIĄGI TRANSPORT KOLUMNA24 POLSKICH POLSKI PRODUKT ROLNICTWA PAŃSTWOWYCH POLSKIEJ PRODUKTÓW PKP ROZWOJU GOSPODARKI KUPUJŚWIADOMIE PRODUKTY AKTYWÓW NASZEJ POLSKIE

W treści artykułu mogą zostać wyświetlone linki afiliacyjne dla wybranych produktów, za pośrednictwem których możesz dokonać zakupów w wybranym sklepie internetowym. W momencie przeglądania ofert nie ponosisz żadnych kosztów. Dokonanie zakupów u naszego partnera pozwala rozwijać serwis informacyjny Kolumna24.

ZAKUPY

Pasaż handlowy Kolumna24 dla czytelników publikacji Łączy nas PRODUKT POLSKI!


Nie wychodzisz z domu? Nie ma problemu ponieważ od teraz masz dostęp do pasażu handlowego Kolumna24 z wyselekcjonowanymi produktami z różnych sklepów internetowych. Blisko 500 000 produktów w jednym miejscu z różnych kategorii dostępnych do kupienia przez internet z dostawą prosto do domu. Dbaj o swoje zdrowie i innych ograniczając kontakt z postronnymi osobami!

CYBERPUNK 2077 ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ ZABAWKI SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD MOTOCYKLE RANKINGI
ODKRYWAJ

MZ: 12 107 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 168 osób – to najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii

Premier: będę rekomendował, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną

Niedzielski: z naszych badań wynika, że 20-30 proc. nowych zakażonych trafi do szpitala

Premier zapowiedział uregulowanie noszenia maseczek, zwiększenie liczby łóżek w szpitalach i aplikację Stop Covid

GUS: w 2020 r. blisko 25 proc. osób skorzystało z możliwości pracy zdalnej podczas epidemii

Marek Niedużak wiceministrem w resorcie rozwoju, pracy i technologii

MZ:10 040 nowych zakażeń koronawirusem - najwięcej od początku epidemii; zmarło 130 kolejnych osób

Sejm wznowił posiedzenie; zajmie się m.in. projektem ustawy PiS ws. przeciwdziałania COVID-19

Ciechanouska: ultimatum dla Łukaszenki pochodziło od narodu białoruskiego

Jakie Sprzedaż warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Sprzedaż 2020]

Jakie Gniazdka Inteligentne warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Gniazdka Inteligentne 2020]

Łódź: Łódź edu kul | Pilotaż tutoringu

Jakie Maty warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Maty 2020]

Jakie Hulajnogi Elektryczne warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Hulajnogi Elektryczne 2020]

Jakie Grafika warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Grafika 2020]

 
Pasaż handlowy 24h ›
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.

Dbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zamawiaj przez internet i zostań w domu!
Sklepy online
Temat dnia Polecane Polityka Karabach 2020 Wybory2023 WyboryUE Łódź Pabianice Sieradz Bełchatów

Zakupy i oferty Smartfony Rankingi produktów Cyberpunk2077 Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Przyczepy samochodowe Akcesoria do przyczep Magazyn o przyczepach Regiony sklep Transport

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2020 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   CP2077   •   Pogoda •   Regiony •   Przyczepy •   Samochody •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  Zakupy  
PASAŻ HANDLOWY 24H ›
Sklepy online