WIADOMOŚCI POLSKA EUROPA ŚWIAT

Gut o niskich, poniedziałkowych danych MZ: mogą być związane z opóźnieniem we wprowadzaniu danych do systemu

Przeczytasz w 2 min  •  3/Maj/2021 (23:28)

Jakby to była prawda, to bym się ucieszył - powiedział PAP wirusolog, prof. Włodzimierz Gut odnosząc się do najnowszych danych MZ. Wskazał, że liczby opublikowane w poniedziałek mogą być związane z opóźnieniem we wprowadzaniu danych do systemu podczas długiego weekendu.
© PixaBay/domena publiczna
 
Pasaż handlowy Kolumna24 online
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.
Sklepy

Gut o niskich, poniedziałkowych danych MZ: mogą być związane z opóźnieniem we wprowadzaniu danych do systemu


Jak podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia, zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 2 525 osób. Zmarło 37 osób.

"Jakby to była prawda, to bym się ucieszył" - powiedział prof. Gut, odnosząc się do najnowszych danych resortu. Wskazał, że liczby opublikowane w świąteczny poniedziałek mogą być związane z opóźnieniem we wprowadzaniu danych do systemu podczas długiego weekendu. "Dopiero we wtorek i środę będą dane z tzw. pełnego zapisu" - dodał.

Pytany, jakiej sytuacji epidemicznej spodziewa się po weekendzie majowym, wskazał, że "wszystko zależeć będzie od tego, jak zachowali się ludzie". Dodał, że zdiagnozowanie koronawirusa możliwe jest dopiero kilka dni po zarażeniu, natomiast zakażać możemy na dzień przed wystąpieniem objawów.

Na pytanie, jak odnosi się do akcji luzowanie obostrzeń gospodarczych (od 4 maja otwarte mają być m.in. sklepy w galeriach handlowych), prof. powiedział, że otwarcie jest reakcją na liczbę zachorować i zgonów. "Jak ona spada, to się otwiera, jak zacznie rosnąć to zacznie się zamykać" - wyjaśnił. Pytany, jak długo będzie trwała pandemia, Gut wskazał, że "do momentu osiągnięcia takiej liczby uodpornionych osób po przechorowaniu i po zaszczepieniu, która wpłynie na współczynniki szerzenia się wirusa". Dodał, że powinno to być ok. 32 mln Polaków.

Ekspert stwierdził również, nawet po ogłoszeniu końca pandemii, wirus w populacji pozostanie już na zawsze.

Pytany o to, czy potrzebna będzie trzecia dawka szczepionki, Gut wskazał, że nikt uczciwy na takie pytanie nie odpowie, ponieważ wszystko będzie zależało od tego, jak długo będzie utrzymywała się odporność.

Prof. Gut odniósł się także to osób, które szczepić się nie chcą. Wskazał, że mogą oni stanowić potencjalnie źródło zakażenia, podobnie jak np. dzieci czy młodzież.

Od początku epidemii badania potwierdziły zakażenie u 2 805 756 osób, z których 68 105 zmarło. (PAP)

autor: Ewa Wesołowska

ewes/ amac/WSZYSTKIE BLOG KRAJ EPIDEMIEIZARAZY SZCZEPIENIA CHOROBYZAKAŹNE GUT WSKAZAŁ DANYCH OSÓB PONIEDZIAŁEK PROF POWIEDZIAŁ LICZBY SYSTEMU WPROWADZANIU OPÓŹNIENIEM ZWIĄZANE PYTANIE DODAŁ ZMARŁO POL POLSKA PAP

Oprócz tej wiadomości Gut o niskich, poniedziałkowych danych MZ: mogą być związane z opóźnieniem we wprowadzaniu danych do systemu warto, abyś przeczytał najnowsze informacje na portalu Kolumna24 dotyczące innowacyjnych rozwiązań stosowanych w laptopach, połączonych z ofertami cenowymi z różnych sklepów internetowych.

Pasaż handlowy Kolumna24 dla czytelników wiadomości Gut o niskich, poniedziałkowych danych MZ: mogą być związane z opóźnieniem we wprowadzaniu danych do systemu!


Od teraz masz dostęp do pasażu handlowego Kolumna24 z wyselekcjonowanymi produktami z różnych sklepów internetowych! Bogaty asortyment produktów w jednym miejscu z różnych kategorii, dostępnych do kupienia przez internet z dostawą prosto do domu.

Asus 2-in-1 11
Asus 11
Lenovo Ideapad 3 15
MSI Gaming GL65
HP Chromebook 11A G6
Lenovo V14
Lenovo Legion Slim 7i 15
MSI Gaming GP76
Dell Latitude 13 3320
Sprzęt Sportowy
2765
Elektronika
Nowości
Akcesoria
187
Sporty
Kategorie
Dom I Ogród


ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ ZABAWKI SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD MOTOCYKLE RANKINGI

Co warto przeczytać oprócz Gut o niskich, poniedziałkowych danych MZ: mogą być związane z opóźnieniem we wprowadzaniu danych do systemu w serwisie Kolumna24?


Oprócz istotnej depeszy Gut o niskich, poniedziałkowych danych MZ: mogą być związane z opóźnieniem we wprowadzaniu danych do systemu, w portalu informacyjnym Kolumna24, przeczytasz kilkanaście najnowszych wiadomości z kraju i ze świata opublikowanych tylko dzisiejszego dnia! Ponadto w serwisie informacyjnym Kolumna24 publikowanych są setki artykułów tematycznych przygotowanych nie tylko w formie depeszy jak Gut o niskich, poniedziałkowych danych MZ: mogą być związane z opóźnieniem we wprowadzaniu danych do systemu!


Zapowiedź weekendu na boiskach Ekstraklasy!

Paleciak używany - czy warto go kupić? Sprawdź!

Szukasz materaca w Zielonej Górze? Sprawdź jaki będzie najlepszy.

PLK uczestnikiem Kongresu 590

Łódź Żabieniec ? windy ułatwią dostęp do pociągów

Łódź: Odszedł Andrzej Możejko

Zapowiedź weekendu na boiskach Ekstraklasy!

Paleciak używany - czy warto go kupić? Sprawdź!

Szukasz materaca w Zielonej Górze? Sprawdź jaki będzie najlepszy.

Nadchodzi przełom w walce z chorobami genetycznymi. Technologia wykorzystana do tworzenia szczepionek pomoże też w opracowaniu terapii na inne choroby

Polski start-up uczy języka angielskiego za pomocą SI. Przyszłością rynku edtech są także rozszerzona i wirtualna rzeczywistość

W czasie pandemii coraz więcej osób inwestuje w kryptowaluty. Mimo rosnącego zainteresowania posiada je tylko 1,5% ludzi na świecie

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje futbol. Analizuje mecz i zagrania zawodników oraz pozwala opracować strategię pod konkretnego przeciwnika

Inflacja w Polsce jest najwyższa od ponad roku. Napędzają ją głównie wzrost wynagrodzeń i cen energii

Krajowi specjaliści potencjalnym wsparciem dla estońskich inwestycji. Z kolei tamtejszy rynek może być dla polskich firm bramą do SkandynawiiPrzyczepki samochodowe na Kolumna24 dla czytelników wiadomości Gut o niskich, poniedziałkowych danych MZ: mogą być związane z opóźnieniem we wprowadzaniu danych do systemu


Poniżej lista lekkich przyczep samochodowych dostępnych do kupienia w sklepie motoryzacyjnym Kolumna24 zareklamowanych dla czytelników artykułu Gut o niskich, poniedziałkowych danych MZ: mogą być związane z opóźnieniem we wprowadzaniu danych do systemu na portalu informacyjnym!

Neptun Rustik N7-236 rtr resor
Neptun Rustik N7-263 rtr resor
Neptun Rustik N7-236 rt
Neptun Rustik N7-263 rt
Neptun Pro N7-236 prr resor
Neptun Pro N7-263 prr resor


Wiadomości bełchatowski Wiadomości brzeziński Wiadomości kutnowski Wiadomości opoczyński Wiadomości pabianicki Wiadomości pajęczański Wiadomości piotrkowski Wiadomości poddębicki Wiadomości radomszczański Wiadomości rawski Wiadomości sieradzki Wiadomości skierniewicki Wiadomości tomaszowski Wiadomości wieluński Wiadomości wieruszowski Wiadomości zduńskowolski Wiadomości zgierski Wiadomości łaski Wiadomości łęczycki Wiadomości Łódź Wiadomości łódzki wschodni Wiadomości łowickiWiadomości Aleksandrów Kujawski aleksandrowski Wiadomości Augustów augustowski Wiadomości Bartoszyce bartoszycki Wiadomości Będzin będziński Wiadomości Biała Podlaska bialski Wiadomości Białobrzegi białobrzeski Wiadomości Białograd białogardzki Wiadomości Ustrzyki Dolne bieszczadzki Wiadomości Bochnia bocheński Wiadomości Bolesławiec bolesławiecki Wiadomości Brzeg brzeski Wiadomości Busko-Zdrój buski Wiadomości Bytów bytowski Wiadomości Chodzież chodzieski Wiadomości Gorzów Wlkp. gorzowski

W treści artykułu mogą zostać wyświetlone linki afiliacyjne dla wybranych produktów, za pośrednictwem których możesz dokonać zakupów w wybranym sklepie internetowym. W momencie przeglądania ofert nie ponosisz żadnych kosztów. Dokonanie zakupów u naszego partnera afiliacyjnego pozwala nam zarabiać na otrzymywanych prowizjach rozwijać dalej serwis informacyjny Kolumna24. Oprócz tego w treści/wyeksponowanych boksach znajdują się reklamy produktów dostępnych do kupienia w sklepie stacjonarnym Kolumna24 (asortyment przyczep samochodowych).

 
Pasaż handlowy 24h ›
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.

Dbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zamawiaj przez internet i zostań w domu!
Sklepy online
Wiadomości Newsroom Wybory2023 Łódź ZduńskaWola Zdrowie Biznes i finanse

Zakupy i oferty Zegarki Meble Dom i ogród Survival Zdrowie i uroda Rankingi

Zdrowie Placówki medyczne Poradniki zdrowie Ochrona zdrowia Zakupy zdrowie

Laptopy Magazyn Dell MSI Samsung Lenovo Wszystkie modele

Przyczepy samochodowe Magazyn o przyczepach Regiony sklep

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Artykuły Kategorie Produkty Regiony Rankingi

Polityka prywatności Regulamin serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2021 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Wybory   •   Rankingi •   Przyczepy •   Regiony •   Firmy •   Biznes •   Zdrowie•   Zakupy •   Dom •   Laptopy •   MagLap Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Dom