WIADOMOŚCI KRAJ ŚWIAT

Burze w Polsce! Nawałnice z lokalnymi opadami gradu [RELACJA]

Kolumna24.pl Burze w Polsce! Nawałnice z lokalnymi opadami gradu [RELACJA]©
Przeczytasz w 1 min  •  30/Sierpień/2020 (17:11), aktualizacja 30/Sierpień/2020 (21:29)  •  Twitter Facebook Pin!
Relacja z aktualnej sytuacji pogodowej na Ziemi Łódzkiej w nocy z niedzieli na poniedziałek! Sprawdź gdzie jest burza w województwie łódzkim? Kiedy można się spodziewać dużych opadów deszczu... Od soboty synoptycy zapowiadają możliwość wystąpienia silnych burz połączonych z dużymi opadami deszczu oraz mocnym wiatrem m. in. na Ziemi Łódzkiej.
 
Pasaż handlowy Kolumna24 online
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.
Sklepy

Mocne zapowiedzi - burza stulecia z trąbami powietrznymi!


W niedzielę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało mieszkańcom województwa łódzkiego alert z informacją, że po południu i w nocy z niedzieli na poniedziałek, wystąpią bardzo silne wiatry i burze z gradem. Zaleca się zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr. Znajdź bezpieczne schronienie.

Swoje ostrzeżenia meteorologiczne wydał również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, które obejmują całe województwo łódzkie. Ogłoszono najwyższy - 3 stopień zagrożenia. Prognozuje się 85% prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem. Zagrożenie może wystąpić od godziny 1700 do północy/rana.

RelacjaRelacja odświeżana automatycznie co 30 sekund...
2 miesiące temu
We wschodniej Polsce, zwłaszcza w pasie od Warszawy do Białegostoku, nadal występuje duże prawdopodobieństwo wystąpienia silnych burz z gradem aż do godziny 200 w nocy. W centralnej Polsce warunki pogodowe się ustabilizowały, mimo tego że do północy nadal obowiązuje 3 stopień zagrożeń w zakresie wystąpień burz z gradem.
2 miesiące temu
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie wydało najwyższe ostrzeżenie 3 stopnia dla kolejnych powiatów z województwa podlaskiego, które obowiązują go godzin porannych w poniedziałek. Dodano w zasadzie większość powiatów podlaskiego od Białegostoku po powiat hajnowski. Na tym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h. Miejscami grad.

Nadal obowiązują najwyższe ostrzeżenia w województwie łódzkim, śląskim i opolskim, z ostatnich danych do północy z niedzieli na poniedziałek.

Najnowsza aktualizacja prognoz pogody na Windy.com z godziny 2200 sugeruje jednak, że sytuacja w województwie łódzkim uległa poprawie. Wcześniejsze komunikaty o wystąpieniu kolejnych burz zostały usunięte. Nie zmienia to faktu, że nadal należy zachować pełną ostrożność, ponieważ lokalnie pojawiają się pojedyncze wyładowania atmosferyczne.
2 miesiące temu
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie wydało najwyższe ostrzeżenie 3 stopnia dla kilku powiatów na wschód od Warszawy, które obowiązuje do godziny 200 w poniedziałek. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie obejmuje powiaty ostrowski, wyszkowski, wołomiński, miński, łosicki, sokołowski, węgrowski, siedlecki i otwocki. Sytuacja w tym regionie jest obecnie dynamiczna. To właśnie tam przechodzi teraz burza w pasie od Zambrowa do Sokołowa Podlaskiego, która wcześniej przeszła nad Warszawą.
2 miesiące temu
Obecnie duży front burzowy przeszedł nad Warszawą i znajduje się pomiędzy Węgrowem a Ostrowa Mazowiecki i kieruje się nad województwo podlaskie w kierunku na Białystok.

Dodatkowo IMGW wydało w niedzielny wieczór komunikaty z ostrzeżeniami dla okolic Wałbrzycha w województwie dolnośląskim, gdzie obecnie występuje burza.

W innych rejonach Polski na chwilę obecną nie odnotowuje się większych burz i wyładowań atmosferycznych. Jednak jak pokazują modele pogodowe z różnych serwisów, to jeszcze nie jest koniec burz dzisiejszej nocy i należy mieć się na baczności!
2 miesiące temu
W województwach z ostrzeżeniami 3 stopnia (łódzkiego, opolskiego, śląskiego) podjęto decyzję o podniesieniu stanów osobowych we wszystkich stanowiskach kierowania i jednostkach ratowniczo-gaśniczych - PSP i OSP. W dniu dzisiejszym Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak odbył także odprawę z wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Maciejem Wąsikiem - podaje w swoim komunikacie KG Państwowej Straży Pożarnej.

W czasie gwałtownych zjawisk atmosferycznych najbezpieczniej jest w domu. Należy usunąć z balkonów i parapetów przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr. Niebezpieczne jest przebywanie pod drzewami, liniami przesyłowymi i platformami. Podczas wędrówek w górach należy zejść z grani, a osoby korzystające z rekreacji wodnej powinny jak najszybciej znaleźć się na brzegu.
2 miesiące temu
Prypominamy, że nadal obowiązuje najwyższy 3 stopień zagrożenia z możliwością wystąpienia burz i lokalnie gradu na terenie całego województwa łódzkiego. Dodatkowo wraz z burzami będą przechodziły opady deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h.

Synoptycy z IMGW prognozują, że burze będą przechodzić dzisiejszej nocy w pasie od południa z kierunku Opola przez centrum Polski aż po województwo mazowieckie i dalej na Podlasie. Natomiast prognozy z serwisu mapowego Windy.com, burze o największej sile dotrą do centrum Polski w przedziale godzin 22 - 23. Również aktualne komunikaty z ostrzeżeniami wydane przez IMGW obowiązują do północy. Nie wykluczone jest jednak, że sytuacja będzie ulegała zmianom.

Póki co obserwuje się pojedyncze komórki burzowe na południu Polski z kierunku Czech, które dopiero mogą dotrzeć w centrum Polski.
2 miesiące temu
Cały front burzowy przesunął się teraz nad województwo mazowieckie i kieruje się na Warszawę. Pierwsze komórki burzowe dotarły nad Grodzisk Mazowiecki.

Druga fala burz, która przeszła nad Łodzią ze ścianą deszczu przechodzi obecnie nad Skierniewicami.

Do tej pory burze nie wyrządziły jakiś znacznych strat, po za standardowymi interwencjami w stylu zalane ulice, podtopione pojazdy czy zerwane linie energetyczne. Nie mniej jednak, nawałnica która przeszła w łódzkim w środę wyrządziła o wiele więcej szkód.
2 miesiące temu
Według najnowszego komunikatu IMGW (Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu) nad wschodnimi powiatami województwa łódzkiego prognozuje się przemieszczanie się z południowego zachodu na północny wschód burz z silnymi opadami deszczu o natężeniu 5-10 mm przez okres około 10 minut, lokalnie z gradem. Na tym obszaże możliwe są porywy wiatru do 100 km/h i grad o średnicy do 4 cm. Powyższy komunikat obowiązuje do godziny 2130. Nadal obowiązuje także 3 stopień zagrożeń przed wystąpieniem burz z gradem dla całego województwa łódzkiego.

Większość alertów pogodowych na niedzielę wprowadzono w pasie od południowych krańców Polski - od województwa opolskiego, przez łódzkie, częściowo kujawsko - pomorskie aż na północ przez mazowieckie do granic województwa warmińsko - mazurskiego.

Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.
2 miesiące temu
W województwie łódzkim czoło komórek burzowych kieruje się teraz na Skierniewice od strony Strykowa. Druga fala burzowa, która wytworzyła się na Złoczewem, przeszła przez Łask i obecnie spora ilość wyładowań występuje w okolicach Pabianic i Łodzi.

Jak do tej pory, na pewno nie była to burza stulecia, jak zapowiadano we wcześniejszych komunikatach. Jednak trzeba pamiętać, że prognozy zostały ustalone do godzin późno nocnych.
2 miesiące temu
Zgodnie z prognozą pogody dla Łasku, po przejściu drugiej serii komórek burzowych w okolicach Zduńskiej Woli - Łasku - Pabianic przechodzi również fala ulewnego deszczu. W miarę upływu godzin mają one ulec osłabieniu.

Jednak jak pokazują prognozy w serwisie Windy.com, najsilniejsze burze mają dotrzeć nad środkową część województwa łódzkiego w okolicach godziny 22.
2 miesiące temu
Właśnie przez Łask przeszła pierwsza fala burz, a za nią opady deszczy z niewielkimi opadami gradu i skierowała się na Łódź. Tam oprócz obfitego deszczu spadł także mocniejszy grad. Czoło pierwszych komórek burzowy przechodzi teraz w kierunku od Strykowa do Brzezin na wschodnich krańcach Łodzi.

Teraz z kierunku Zduńskiej Woli na Łask nadciąga druga fala burz, która wytworzyła się nad Złoczewem. Druga fala komórek burzowy nadchodzi ze strony południowej oraz zaobserwować można także skupisko wyładowań atmosferycznych na północy od strony Szadku.

Jednak tylko tyle wystarczyło, by jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnej otrzymały pierwsze wezwania do złamanych konarów drzew i zerwanych linii energetycznych...
2 miesiące temu
Kiedy słyszymy zbliżającą się burzę, trzeba włączyć sekundnik lub odliczać sekundy pomiędzy błyskiem na niebie a grzmotem. To pozwoli nam ocenić ryzyko. Jeśli upływa mniej niż 30 sekund, jesteśmy już dużym niebezpieczeństwie. Oznacza to, że należy się natychmiast schronić!

Ważne! Schronienie przed burzą można bezpiecznie opuścić dopiero 30 minut po usłyszeniu ostatniego grzmotu!

Więcej informacji przeczytasz na Kolumna24 w poradniku o burzach
2 miesiące temu
Komórki burzowe dość szybko przesunęły się ze wschodnich krańców łódzkiego w centralną część. Mocne wyładowania dotarły obecnie do Zduńskiej Woli. Ta właśnie część frontu burzowego może przynieść opady gradu.
2 miesiące temu
Dzisiejsze prognozy pogody z burzami dla województwa łódzkiego sprawdziły się! Obserwuje się wyładowania od Warty po Złoczew, a front przesuwa się bardziej na wschód, docierając nad Sieradz. Należy zachować pełną ostrożność, ponieważ w godzinach wieczornych będzie zauważalny rozwój gwałtownych burz, nawet z gradem. Kolejne informacje będą publikowane w najbliższym czasie...
2 miesiące temu
Według prognoz Windy, najsilniejszych burz z gradem możemy spodziewać się w centralnej części województwa łódzkiego w okolicach godziny 2100 i 2200, która przywędruje z zachodu i przesunie się w kierunku północno-wschodnim.

Aktualnie epicentrum burzowe znajduje się w południowo-zachodnim krańcu województwa łódzkiego (Wieruszów w kierunku na Złoczew),front burzowy rozciąga się na całej długości zachodniej granicy województwa łódzkiego od Uniejowa po Wieruszów na południu.

Godzinową i długoterminową prognoże pogody dla Łasku oraz innych miejscowości województwa łódzkiego znajdziesz w serwisie informacyjnym Kolumna24.
2 miesiące temu
W niedzielę (30.08) różnica temperatury powietrza nad Polską będzie jeszcze większa – na południowym wschodzie wystąpi upał do 33°C, ale na pochmurnym i deszczowym zachodzie, centrum i północy wyniesie ona ledwie od 18°C do 21°C. Tego dnia, zwłaszcza w późniejszych godzinach popołudniowych i wieczornych prawdopodobny będzie rozwój gwałtownych burz, które swoim zasięgiem obejmą południową i centralną Polskę (głównie na obszarze od Opolskiego, Śląskiego, po centralne Mazowsze). Nocą z niedzieli na poniedziałek strefa gwałtownych burz obejmie także północno-wschodnią część kraju.

Będą się tworzyć silne układy burzowe, którym towarzyszyć będą nawałnicowe porywy wiatru (miejscami powyżej 100 km/h!), nawalne opady deszczu oraz opady gradu. Wystąpią także warunki do rozwoju trąby powietrznej.
2 miesiące temu
Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu informuje, że na terenie powiatu łaskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h. Miejscami grad.
2 miesiące temu
Relacja z aktualnej sytuacji pogodowej na Ziemi Łódzkiej! Z województwa opolskiego, w kierunku na północ, przemieszczają się pierwsze wyładowania (komórki burzowe) zachodnią granicą województwa łódzkiego. Według aktualnych prognoz mieszkańcy województwa łódzkiego mogą spodziewać się wystąpienia burz z gradem od godziny 17 aż do późnych godzin nocnych.

Również aktualna prognoza pogody dla Łasku w serwisie Kolumna24 informuje, że opady deszczu wystąpią od godziny 17 do północy.


WSZYSTKIE BLOG BURZA ŁASK ŁÓDZKIE ŁÓDŹ SIERADZ PABIANICE WOLBÓRZ ZGIERZ SIERADZKI ŁASKI POLSKA POGODA WICHURY DESZCZ

W treści artykułu mogą zostać wyświetlone linki afiliacyjne dla wybranych produktów, za pośrednictwem których możesz dokonać zakupów w wybranym sklepie internetowym. W momencie przeglądania ofert nie ponosisz żadnych kosztów. Dokonanie zakupów u naszego partnera pozwala rozwijać serwis informacyjny Kolumna24.

ZAKUPY

Pasaż handlowy Kolumna24 dla czytelników publikacji Burze w Polsce! Nawałnice z lokalnymi opadami gradu [RELACJA]!


Nie wychodzisz z domu? Nie ma problemu ponieważ od teraz masz dostęp do pasażu handlowego Kolumna24 z wyselekcjonowanymi produktami z różnych sklepów internetowych. Blisko 500 000 produktów w jednym miejscu z różnych kategorii dostępnych do kupienia przez internet z dostawą prosto do domu. Dbaj o swoje zdrowie i innych ograniczając kontakt z postronnymi osobami!

CYBERPUNK 2077 ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ ZABAWKI SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD MOTOCYKLE RANKINGI
ODKRYWAJ

Piotr Duda: członkowie Rady Dialogu Społecznego z ramienia Solidarności złożyli rezygnację

Niedzielski: 1000 łóżek covidowych trafi do bazy łóżek z sektora prywatnego

Opozycja na Białorusi wyróżniona przez Parlament Europejski Nagrodą im. Sacharowa

MZ: 12 107 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 168 osób – to najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii

Premier: będę rekomendował, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną

Niedzielski: z naszych badań wynika, że 20-30 proc. nowych zakażonych trafi do szpitala

Premier zapowiedział uregulowanie noszenia maseczek, zwiększenie liczby łóżek w szpitalach i aplikację Stop Covid

GUS: w 2020 r. blisko 25 proc. osób skorzystało z możliwości pracy zdalnej podczas epidemii

Marek Niedużak wiceministrem w resorcie rozwoju, pracy i technologii

Jakie Sprzedaż warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Sprzedaż 2020]

Jakie Gniazdka Inteligentne warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Gniazdka Inteligentne 2020]

Łódź: Łódź edu kul | Pilotaż tutoringu

Jakie Maty warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Maty 2020]

Jakie Hulajnogi Elektryczne warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Hulajnogi Elektryczne 2020]

Jakie Grafika warto kupić na październik 2020? [Raport Top 10 Grafika 2020]

 
Pasaż handlowy 24h ›
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.

Dbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zamawiaj przez internet i zostań w domu!
Sklepy online
Temat dnia Polecane Polityka Karabach 2020 Wybory2023 WyboryUE Łódź Pabianice Sieradz Bełchatów

Zakupy i oferty Smartfony Rankingi produktów Cyberpunk2077 Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Przyczepy samochodowe Akcesoria do przyczep Magazyn o przyczepach Regiony sklep Transport

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2020 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   CP2077   •   Pogoda •   Regiony •   Przyczepy •   Samochody •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  Zakupy  
PASAŻ HANDLOWY 24H ›
Sklepy online