Zawody sportowe w Przedszkolu w Kolumnie - Mały Olimpijczyk

Elżbieta Kwiecińska, 01.06.2016 17:04
Pod takim hasłem odbyły się w tym roku Zawody Sportowe dla 150 dzieci z Przedszkola Leśne Skrzaty z Kolumny. Zawody odbyły na Orliku w Łask-Kolumnie, były doskonale przygotowane organizacyjnie i sprawnie przeprowadzone co potwierdza Dyrektor Przedszkola Pani Hanna Waśniewska wraz z wychowawcami wszystkich grup przedszkolnych.
Patronat nad przygotowaniem zawodów, przeprowadzeniem i zakończeniem objęła Akademia Piłki Nożnej Funinio, dla której bardzo ważna jest popularyzacja sportu już od najmłodszych lat. Trenerzy APN Funinio są przekonani że najciekawszą formą ćwiczeń dla dzieci są zabawy ruchowe, zasady zdrowej rywalizacji podczas zajęć przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju dziecka a ponadto wyrabiaja ogólną sprawność ruchową z wykorzystaniem różnorakich zabaw i zadań.

Wdrażanie dzieci do rywalizacji zespołowej pomaga w nabywaniu odporności emocjonalnej, hartuje dzieci poprzez zabawy i zawody o charakterze sportowym, wyrabia dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych podczas wykonywania zadań. Uśmiech na twarzy przedszkolaków, który towarzyszył tego dnia świadczył o fantastycznej zabawie, której bardzo uważnie przyglądał się Dyrektor Handlowy Maciej Miszczak z Łódzkiej kliniki Orto Med Sport, która na co dzień pracuje ze sportowcami i diagnozuje wszelkie kontuzje i urazy.

Lekarze z kliniki pracują na światowej klasy urządzeniach, na których można przeprowadzić dokładną analizę całego ciała, które pomagają wcześniej zdiagnozować również wszelkie wady postawy u dzieci i przekazują swoje wiedzę i doświadczenie rodzicom aby mogli prawidłowo ćwiczyć ze swoimi pociechami. Orto Med Sport i APN Funinio byli tego dnia głównymi sponsorami imprezy, na której każde dziecko otrzymało prezent niespodziankę. "Sport to Zdrowie" to główne motto łączące te dwie firmy.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!