Profesjonalny podsłuch telefonu – jak to działa?

Marcin Jankowski, 15.12.2016 09:17
Czasy, kiedy tylko szpiedzy i agenci wywiadu posiadali dostęp do narzędzi umożliwiających podsłuch telefonu bezpowrotnie minęły. Teraz nawet Ty, prościej niż pomyślałbyś, nie tylko kupisz odpowiednie oprogramowanie, ale także własnoręcznie je zainstalujesz.
W czasie zaawansowanych technologii może się okazać, że szybciej niż byśmy przypuszczali podsłuch telefonu mógłby się nam przydać. Będąc rodzicem nawet paroletniego dziecka, przekonujesz się, że potrzebuje ono coraz większej ochrony i wsparcia, by nie padło ofiarą chociażby cyberprzemocy lub by nie wpadało w różnego rodzaju uzależnienia. Śledząc aktywność swojego dziecka w jego telefonie, zapewniasz sobie pewien spokój, mogą w każdej chwili zareagować, kiedy wda się w kontakty z nieodpowiednimi osobami bądź będzie stykało się z nieodpowiednimi treściami, do których może mieć stały dostęp dzięki niemal nieograniczonemu dostępowi do Internetu. Z aplikacji szpiegowskiej skorzystać mogą oczywiście nie tylko rodzice, ale też może ono uzdrowić sytuację w związku czy kontrolować, w sposób dozwolony prawem, posługiwanie się służbowym telefonem przez pracownika.

Aplikację zainstalujesz sam


Oprogramowanie Spyphone można z łatwością kupić w sklepie detektywistycznym Alfatronik.com.pl. W momencie zakupu otrzymujemy licencję i klucz aktywacyjny dla aplikacji, której tylko jedną z funkcji jest podsłuch telefonu. Program, tak jak inne aplikacje, należy ściągnąć z Internetu. Potem już tylko aktywujemy go otrzymanym kluczem, konfigurujemy parę opcji, ukrywamy ikonę programu i aplikacja jest gotowa do użycia. Wszystko jest bardzo intuicyjne i trwa bardzo krótko.

Spyphone działa na wielu systemach


Monitoringowi można poddać telefony działające na różnych systemach operacyjnych: Androidzie, systemie iOS oraz na mniej popularnym Symbian. Jest ona głęboko zagnieżdżona w telefonie, niemniej analizując aplikacje działające w tle osoba dociekliwa może natknąć się na oprogramowanie. W jaki sposób ono działa i jakie informacje można uzyskać? Dane uzyskane przez program przesyłane są przez Internet na platformę, która zapewnia zdalny, możliwy praktycznie w każdym momencie do nich dostęp. Jakie to są konkretnie dane? Zobaczmy.

Podsłuch telefonu i nie tylko


Podstawową funkcją, której możemy oczekiwać od takich narzędzi jest oczywiście nagrywanie rozmów telefonicznych. W zależności od wersji oprogramowania, możliwe jest także śledzenie rozmowy w trybie „na żywo”. To jednak dopiero początek możliwości Spyphone’a. Dzięki aplikacji uzyskujemy dostęp do informacji o wiadomościach SMS, aktualnych kontaktach w książce telefonicznej, liście wykonywanych połączeń, pobranych aplikacjach.

Bardziej zaawansowane wersje oprogramowania dadzą nam możliwość prześledzenia aktywności w mediach społecznościowych, odwiedzanych stron internetowych oraz tego, jak użytkownik podsłuchiwanego telefonu korzysta z komunikatorów internetowych typu WhatsApp. Funkcje te wymagają jednak dostępu do systemu operacyjnego i pełnej kontroli nad nim, co przybiera nazwę rootowania.

Profesjonalny monitoring i podsłuch telefonu, jak widać, jest w stu procentach do zrealizowania przez nas samych. Wiedząc kiedy działanie naszego podsłuchu może zostać zakłócone (np. kiedy podłączone zostaną inne szpiegowskie programy), praktycznie nic w naszej operacji podsłuchowej nie może pójść nie tak. Do tego pamiętanie o ponownym uruchomieniu aplikacji po wymuszonym jej zamknięciu sprawi, że telefon, który nas interesuje będzie pod naszą pełną kontrolą. A to pierwszy krok do np. bezpieczeństwa Twoich dzieci.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!