Policja Łask: zlikwidowano plantację konopi indyjskich

Marcin Jankowski, 11.07.2016 17:17, aktualizacja 31.10.2016 16:47
Policja w Łasku wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi doprowadziły do zlikwidowania uprawy konopi indyjskich, z których można było uzyskać narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 200 tysięcy złotych. W trakcie akcji Policji zatrzymano dwie osoby, które były właścicielami plantacji w wieku 49 i 25 lat.

Policja Łask: Zlikwidowano nielegalną uprawę marihuany


Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie jednej z posesji w Łasku zlokalizowana jest plantacja konopi. Wspólnie z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Łasku sprawdzili typowany adres, gdzie w budynkach gospodarczych znaleźli przygotowaną plantację. Rosło tam ponad 190 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu. Jak się okazało, właściciele posesji pobierali też nielegalnie prąd. W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli również prawie 4,5 kg gotowej marihuany, olej konopny oraz nasiona konopi. Policjanci zabezpieczyli oprzyrządowanie służące do produkcji narkotyków, m.in. lampy, wentylatory, filtry, termometry, nawozy.

Właściciele posesji - mieszkańcy Łasku w wieku 25 i 49 lat zostali zatrzymani. Funkcjonariusze szacują, że z plantacji uzyskać można narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Po zebraniu materiału dowodowego mężczyznom przedstawiono zarzuty uprawy i przetwarzania znacznej ilości środków odurzających. Obaj już zostali tymczasowo aresztowani. Za uprawę znacznej ilości marihuany grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Bezpieczeństwo mieszkańców Łasku i mapy zagrożeń


W ostatnim czasie Policja Łasku oraz w innych regionach naszego kraju zyskała nowe narzędzie w celu lepszej komunikacji z mieszkańcami co skutecznie ma doprowadzić do zmniejszenia liczby zagrożeń. Mowa tutaj o Krajowych Mapach Zagrożeń Bezpieczeństwa, które zostały przygotowane w wersji elektronicznej i przystosowane są do oznaczania miejsc w opinii mieszkańców gdzie dzieją się rzeczy niezgodne z prawem i społecznie uciążliwe. Wprowadzenie tego systemu działającego poprzez przeglądarkę internetową i na dodatek ogólnodostępnego dla społeczeństwa, było poprzedzone licznymi konsultacjami społecznymi.

W chwili obecnej system KMZB cieszy się popularnością zwłaszcza w dużych miastach a szczególnie oznaczane są miejsca w zakresie spożywania alkoholu w miejscach zabronionych oraz złego parkowania samochodów. W przypadku terenów poza miastem do tych zgłoszeń dodać należy nielegalne wysypiska śmieci oraz dewastację natury przez użytkowników quadów.

Komenda Powiatowa Policji w Łasku - bezpieczeństwo w regionie


Komenda Powiatowa Policji w Łasku jest jednostką podległą Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Teren działania KP Policji w Łasku obejmuje gminy Łask, Buczek, Sędziejowice, Wodzierady i Widawa. Łącznie gminy swoim zasięgiem obejmują 617 km2 i na ich terenie mieszka 52 tysiące mieszkańców. Terytorialnie Komenda Powiatowa Policji w Łasku, w której są 83 etaty policyjne obejmuje Miasto i Gminę Łask, oraz Gminy Buczek i Wodzierady. Natomiast gminę Widawa i gminę Sędziejowice obejmuje Komisariat Policji w Widawie, w którym jest 15 etatów policyjnych.

Komenda Powiatowa Policji w Łasku realizuje zadania ustawowe związane z zapewnieniem bezpieczeństwa publicznego oraz ściganiem sprawców przestępstw i wykroczeń, a także inicjowaniem i organizowaniem działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kriminogennym i współdziałaniem w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi.

Obchody święta polskiej Policji


Piknik rodzinny wraz z Policją w Łasku będzie okazją do zapoznania się ze sprzętem, który na co dzień wykorzystuje Policja. Ponadto najmłodsi będą mogli wziąć udział w licznych konkursach. Cykliści będą mogli oznakować swoje rowery, chroniąc je przed ewentualną kradzieżą. Policja w Polsce swoje święto obchodzi 24 lipca, kiedy to przypada rocznica powołania polskiej Policji Państwowej w 1919 roku. Dzień ten jest uznaniem dla policjantów za ich pracę oraz pamięć o poległych na służbie. Święto Policji jest również okazją do złożenia wieńców i wiązanek przed tablicami i pomnikami poświęconymi pamięci poległych na służbie.

Policja w Łasku swoje święto będzie obchodziła 13 lipca 2016 roku w oficjalnej części w Starostwie w Łasku a następnie podczas zorganizowanego pikniku rodzinnego na Placu 11 Listopada w Łasku w godzinach od 1100 do 1500, podczas którego zaplanowano liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!