MULKS Łask: zwycięstwa piłkarzy drużyn seniorskiej i juniorskiej

Krzysiek Nagrodzki/Marcin Jankowski, 22.08.2016 14:29
Seniorska drużyna MULKS Łask rewelacyjnie rozpoczęła nowy sezon w Klasie A rozgrywek piłkarskich okręgu sieradzkiego. Młodsi piłkarze również pokazali na co ich stać i także zapisali zwycięstwo na swoje konto. Jeśli obie drużyny nadal będą się tak spisywały na boiskach piłkarskich, ten sezon może okazać się bardzo udany.

Dwa zwycięstwa MULK Łask na początek sezonu


W połowie sierpnia na lokalne boisko wybiegli piłkarze seniorskiej drużyny MULKS Łask po wcześniejszym okresie przygotowawczym. Swój pierwszy mecz w sezonie 2016/2017 drużyna zagrała z Unią Męka Sieradz wygrywając 4:1. Na listę strzelców wpisali się Jakub Pospiszył, dwukrotnie Błażej Waga oraz Dominik Janeczek. W meczu goście odpowiedzieli jedynie jedną bramką zdobytą w 7 minucie meczu. Zwycięstwo w pierwszym meczu dało drużynie pewności, która już z innym nastawieniem pojechała na drugi mecz w rundzie jesiennej do Złoczewa.

Pewna gra i 3 punkty z pierwszego meczu pozwoliły na rozegranie kolejnego dobrego meczu a w konsekwencji wywalczenia zwycięstwa na wyjeździe. MULKS Łask pokonując gospodarzy 0:2 po golach - Marcina Kwiatka i Błażeja Wagi posiada obecnie 6 punktów i sklasyfikowany jest na 3 miejscu w tabeli. Błażej Waga w tym sezonie ma już na swoim koncie trzy zdobyte gole dla drużyny z Łasku. Zawodnik ten w okresie przerwy między sezonami został pozyskany z zespołu LUKS Bałucz.

Swój kolejny mecz MULKS Łask rozegra u siebie z drużyną UKS Ustków w sobotę 27 sierpnia 2016 roku o godzinie 1700. Według prognozy pogody dla Łasku wynika, że zapowiada się bardzo słoneczny dzień a wręcz upalny - 29°C więc może warto zaplanować sobie to sobotnie popołudnie tak aby dopingować drużynie MULKS Łask na stadionie. Warto także zapoznać się z harmonogramem spotkań MULKS Łask w rundzie jesiennej dostępnym na naszej stronie.

Juniorzy MULKS Łask ze zwycięstwem w turnieju o Puchar Dowódcy 32. Bazy Lotnictwa taktycznego w Łasku


Młodsi piłkarze MULKS Łask z rocznika 2007, 2008 również mogą się pochwalić dobrą grą, która pozwoliła im zwyciężyć w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez Dowódcę 32. Bazy Lotnictwa taktycznego w Łasku z okazji święta tego rodzaju sił zbrojnych.

Wszystkich zawodników, drużyny i gości w imieniu Dowódcy 32. Bazy Lotniczej przywitał Szef Sztabu ppłk. Krzysztof Bień będący także Prezesem MULKSU Łask. Oczywiście najważniejsza była zabawa ale na obiektach 32. Bazy w Łasku mali zawodnicy dali z siebie wszystko. W turnieju juniorów z rocznika 2007 i 2008 wzięło udział osiem drużyn: dwie drużyny MULKSu Łask, Pogoń Zduńska Wola, drużyny APN Funinjo z Kolumny, Victoria Szadek, oraz dwa zespoły
z Bełchatowa: BAP Soccer oraz GKS.

Zawody rozgrywano w dwóch grupach po cztery drużyny z których dwie najlepsze drużyny awansowały do finału. W pierwszej grupie najlepsi byli mali zawodnicy Mulksu oraz BAP Soccer Bełchatów z drugiej GKS także z Bełchatowa oraz Pogoń Zduńska Wola. W półfinałach Mulks pokonał GKS Bełchatów 6-1, w drugim BAP Bełchatów przegrał z Pogonią 2-7. O Pierwsze miejsce miały więc zagrać MULKS oraz Pogoń o trzecie zaś dwie drużyny z Bełchatowa. Wcześniej jednak o ósme miejsce zagrały dwie drużyny Funinjo gdzie pierwsza wygrała z drugą 10-0, w meczu o piąte miejsce Victoria Szadek i Mulks II. W tym meczu zwyciężyła drużyna z Szadku 8-0. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się jak juz pisałem bełchatowski GKS oraz BAP. Po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężyli mali zawodnicy GKS-u pokonując swoich kolegów z BAP Soccer 3-2.

Finał pomiędzy drużyną MULKS Łask, którą prowadził Wiesław Siębor i Pogonią Zduńska Wola gdzie trenerem jest Sylwester Malik był jeszcze bardziej zacięty. W regulaminowym czasie wynik brzmiał 1-1. Sędzia tych zawodów Damian Badziak zarządził więc dogrywkę ale ta również nie wyłoniła zwycięzcy. O tym kto zdobędzie trofeum zadecydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali gospodarze czyli MULKS Łask i to oni mogli wznieść w górę puchar za zwycięstwo, ufundowany przez Dowódcę 32 BLT Pana Pułkownika Roberta Gurzędę.

A oto końcowa klasyfikacja:

I miejsce MULKS Łask I
II miejsce Pogoń Zduńska Wola
III miejsce GKS Bełchatów
IV miejsce BAP SOCCER Bełchatów
V miejsce Victoria Szadek
VI miejsce MULKS Łask II
VII miejsce APN FUNINJO I
VIII miejsce APN FUNINJO II
Najlepszy zawodnik: Patryk SZEWCZYK z Mulksu Łask I.
Najmłodszy uczestnik turnieju: Jan ZAWIASA z rocznika 2010 z drużyny APN FUJINJO.

Na słowa uznania, gratulacje i ogromne brawa zasłużyły zresztą wszystkie drużyny oraz zawodnicy biorący udział w dzisiejszym turnieju. Wszystkie też otrzymały puchary a każdy z zawodników i trenerów medal oraz drobne upominki. Wszyscy zawodnicy mogli też skorzystać z obiektów sportowych (basen) po rozegranych meczach, obejrzeć statyczną wystawę samolotów które służyły i służą w Siłach Powietrznych (w tym F-16) znajdującą się na terenie Bazy a także spróbować słodkich wypieków zrobionych przez Mamy małych zawodników MULKS Łask. Za te słodkości oraz obsługę podczas turnieju należą im się wielkie podziękowania. Słowa podziękowania należą się także pozostałym osobom, które zaangażowały się w organizację tego turnieju. Przede wszystkim Pułkownikom Robertowi Gurzędzie oraz Krzysztofowi Bieniowi za możliwość skorzystania z obiektów sportowych oraz ufundowanie okazałych pucharów, Grupie Archeo za ufundowanie nagród indywidualnych które wręczył Piotr Polit, trenerowi Wiesławowi Sięborowi, Panu Dariuszowi Szewczykowi, Sławkowi Świątkowi, Rafałowi Szymczakowi, Pawłowi Sędzickiemu czy też Tomkowi Szadkowskiemu oraz pozostałym, którzy pomagali w zorganizowaniu tego turnieju. Podziękowania kierujemy też do arbitrów Krystiana Klewina oraz Damiana Badziaka. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy zawodów opuszczali teren Bazy zadowoleni i ze za rok spotkamy się tutaj po raz kolejny....
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!