MULKS Łask: gol Dominika Brajtenbacha daje trzy punkty

Marcin Jankowski, 10.10.2016 10:37
To co nie udało się Dominikowi Brajtenbachowi w poprzednim spotkaniu, tym razem w meczu z Pisią Zygry dało zwycięstwo drużynie MULKS Łask. W nie łatwym meczu wyjazdowym, wprowadzony z ławki rezerwowych Dominik Brajtenbach wykorzystał w 100% swoją szansę i zdobył jedynego gola w tym spotkaniu.

MULKS Łask lepszy od Pisi Zygry w 9. kolejce Klasy A


Wyjazdowy mecz pomiędzy Pisią Zygry a MULKS Łask należał do kategorii spotkań, które bezwzględnie należało wygrać. Mimo to piłkarze z Łasku nie mogli sobie poradzić z przeciwnikami. Co prawda konstruowali akcje, mieli kilka szans na strzelenie gola ale zawsze gdzieś brakowało szczęścia. Na dodatek konstruowanie akcji było utrudnione przez nie najlepsze boisko, na jakim obie drużyny musiały rozgrywać swój mecz.

Choć dla drużyny Pisia Zygry, remis w spotkaniu z MULKSem byłby zadowalający również i oni nie pozostawali dłużni konstruując kąśliwe akcje, które niejednokrotnie mogły zakończyć się zdobyciem bramki. Na przeszkodzie mieli jednak powracającego do bramki MULKS Łask, po kilku meczowej przerwie Krystiana Klewina.

Choć obraz drugiej połowy aż do 85 minuty nie wiele się różnił od pierwszej części gry to jednak zmiennik Świerczewskiego z 71 minuty pozwolił kibicom z Łasku wznieść okrzyk radości. Radość nie tylko kibiców ale również zswodników MULKS Łask była tym większa, że gol strzelony głową po dośrodkowaniu dał drużynie z Łasku wygraną i cenne trzy punkty w tym wymagającym meczu z Pisią Zygry. Ponadto w poprzednim, również wygranym spotkaniu to właśnie Dominik Brajtenbach nie wykorzystał karnego. Niedzielnym spotkaniem i swoją grą bezapelacyjnie Brajtenbach odkupił swoje winy.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!