MMA: Mammed Khalidov powraca do walk w klatce na gali ACB

Marcin Jankowski, 25.11.2016 21:25
Mammed Khalidov jako jeden z najlepszych zawodnik mieszanych sztuk walk (MMA) w wadze średniej zmierzy się na gali ACB w Manchesterze z Luke Barnattem. Jak podali organizatorzy gali ACB odbędzie się ona w marcu. Jego przeciwnik Luke Barnatt pochodzi z Wielkie Brytanii i również jest znanym i cenionym zawodnikiem MMA na miarę umiejętności zawodnika reprezentującego polskie barwy.

Mammed Kahalidov vs Luke Barnatt w Manchester w UK


Marcowa walka z Mammedem Khalidovem zapowiada się na ciekawy pojedynek. W zasadzie zawodnika z Groznego nie trzeba przedstawiać. Jego przeciwnikiem jest natomiast Anglik Luke Barnatt, który walczył między innymi dla znanej federacji UFC. Na chwilę obecną Luke Barnatt jest 28-letnim zawodnikiem i jego rekord wynosi 11 zwycięskich walk i 3 przegrane.

Niesmak pozostał natomiast po walce Mammeda Khalidova z Azizem Karaoglu na KSW 35, w której zwycięzcą został Polak. W opinii widzów z lepszej strony pokazał się Aziz Karaoglu jednak wszystkie wątpliwości rozwiali sędziowie, którzy skomentowali punktację. W ich fachowej ocenie dwie rundy bezdyskusyjnie należały do Mammeda natomiast ostatnia tylko była zwycięska dla Aziza. Jeszcze większy niesmak pozostawił utwór muzyczny, przy którym Aziz Karaoglu wychodził do walki. Jak się okazało był to kontrowersyjny utwór "Na’am Qaatil", który jest hymnem dżihadystów. W związku z tym federacja KSW, 7 czerwca 2016 roku wypowiedziała ze skutkiem natychmiastowym umowę z Azizem Karaoglu.

Organizatorzy walk KSW opublikowali specjalne oświadczenie dla widzów i sympatyków walk MMA w Polsce:

- Powodem wypowiedzenia umowy jest zachowanie zawodnika niezgodne z zasadami określonymi w umowie z KSW, a w konsekwencji naruszenie postanowień umownych. Aziz Karaoglu naruszył umowę postępując w szczególności wbrew przyjętym normom moralnym, konwenansom społecznym i obyczajowym, wypowiadając się w sposób ukazujący Federację KSW w złym świetle, narażający KSW na utratę szacunku i skandal, a także postępując w sposób urażający opinię publiczną oraz poszczególne grupy społeczne. - napisali organizatorzy KSW.

MMA KSW 37: Mariusz Pudzianowski vs Popek Monster na gali w Krakowie


Arcyciekawie zapowiada się obecna gala KSW 37: Cyrk Bólu, w którym zmierzą się Mariusz Pudzianowski z Popkiem Monsterem. Oprócz nich na gali Cyrk Bólu, 3 grudnia 2016 roku w Tauron Arenie w Krakowie wystąpią także Karol Bedorf, Borys Mańskowski, Artur Sowiński czy Maciej Jewtuszko. Galę będzie można oglądać w telewizji Cyfrowy Polsat (PPV) oraz w KSW TV.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!