Łódź: 10 kwietnia - pamięć o katastrofie smoleńskiej TU 154

Marcin Jankowski, 10.04.2017 12:05
Dziś mija 7. rocznica katastrofy smoleńskiej - polskiego samolotu rządowego Tu-154 - z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i innymi przedstawicielami polskiego rządu na pokładzie, którzy 10 kwietnia 2010 roku udali się do Katynia aby na miejscu wspominać zamordowanych polskich oficerów w Katyniu przez NKWD. Nasza delegacja nigdy nie doleciała na miejsce, ponieważ ich samolot rozbił się na lotnisku podczas próby lądowania.

Łódź: wspominają tych, którzy zginęli podczas katastrofy lotniczej


W poniedziałek 10 kwietnia mija siódma rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W tragicznym locie znajdowała się delegacja z udziałem władz państwowych, dowódców sił zbrojnych, duchowieństwa i wielu instytucji, która udawała się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. W katastrofie zginęło w sumie 96 osób. W rocznicę katastrofy w całej Polsce - również w Łodzi - odbywają się obchody upamiętniające jej ofiary. W ich intencji odprawione zostaną msze, pamięci ofiar poświęcone będą również marsze, koncerty i wystawy.

Prezydent miasta Łodzi - Hanna Zdanowska - złożyła kwiaty i zapaliła znicz na grobie mecenas Joanny Agackiej -Indeckiej na Starym Cmentarzu w Łodzi. Joanna Agacka-Indecka była prezesem Naczelnej Rady Adwokackiej. Zginęła w katastrofie lotniczej samolotu Tu-154M w Smoleńsku, w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. 19 kwietnia 2010 została pochowana na Starym Cmentarzu w Łodzi.

Zbrodnia Katyńska na polskich oficerach wiosną 1940 roku


Zbrodnia Katyńska jest zbrodnią komunistyczną na polskich oficerach i obywatelach polskich zamordowanych wiosną 1940 roku przez komunistyczny aparat represyjny. Po dziś dzień wiele kwestii związanych z tą zbrodnią nie zostało dokładnie wyjaśnionych.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!