Łódź: kobiety chciały wyłudzić 100 tysięcy złoty kredytu

Marcin Jankowski, 20.02.2017 15:35
Trzy kobiety zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi za próbę wyłudzenia kredytu gotówkowego w jednym z banków zlokalizowanych na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Przedstawiając nieprawdziwe informacje we wniosku kredytowym chciały one wyłudzić 100 tysięcy złotych, które następnie miały pójść do podziału.

Zatrzymanie kobiet próbujących wyłudzić kredyt gotówkowy


Do łódzkich policjantów trafiła informacja, że pewne osoby mogą próbować wyłudzić kredyt gotówkowy przy wykorzystaniu nieprawdziwych dokumentów. Trzy kobiety, dwie klientki oraz właścicielka jednego z biur zajmujących się pośrednictwem kredytowym udały się do banku na ulicę Piotrkowską gdzie miało dojść do sfinalizowania transakcji.

Na miejscu jednak do akcji wkroczyli policjanci zwalczający przestępstwa gospodarcze i zatrzymali kobiety w wieku 27, 44 i 43 lat. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że do wniosku kredytowego kobiety załączyły zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu a także wyciąg z przelewu bankowego, które nie miały potwierdzenie ze stanem faktycznym. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku i wypłaty środków miało dojść do podziału kredytu pomiędzy wnioskującymi a właścicielką biura.

Za ujęciem "przedsiębiorczych" kobiet stoją policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!