KSW Colosseum: Lepiej Byś Tam Umarł - wywiad rzeka z Khalidovem

Marcin Jankowski, 27.02.2017 23:18
Mamed Khalidov - mistrz federacji KSW mieszanych sztuk walki. Szczepan Twardoch - pisarz, autor wielu nagradzanych książek. Wspólne rozmowy doprowadziły do powstania wywiadu rzeki z najbardziej znanym zawodnikiem MMA. Fascynujący portret sławnego polskiego sportowca czeczeńskiego pochodzenia będzie można poznać w nowej książce Lepiej, Byś Tam Umarł, która swoją premierę będzie miała już 15 marca.

Wywiad rzeka o poczuciu tożsamości i o walce o lepszą przyszłość...


Mamed Khalidov trenował sztuki walki już we wczesnej młodości. Dzięki wrodzonemu talentowi szybko zaczął odnosić sukcesy. Dotychczas zdobył w MMA tytuły Międzynarodowego Mistrza Polski w kategoriach do 85 i 90 kg. Jest najlepszy!

Z rozmów z pisarzem Szczepanem Twardochem, zafascynowanym światem sportów walki, wyłania się człowiek o niesamowitej biografii i charakterze. Czeczen i Polak. Dumny góral z Kaukazu, głęboko wierzący muzułmanin i lokalny olsztyński patriota. Troskliwy mąż i ojciec. Wzór twardej, jakby niedzisiejszej męskości i skłonny do żartów chłopak z sąsiedztwa. Czy kiedy uciekał przed wojną i bombami, mógł marzyć, że stanie się jednym z najsłynniejszych, najbardziej podziwianych i kochanych polskich sportowców? Jednym z największych wojowników świata? Kiedyś bał się ciemności i bomb, dzisiaj drży tylko o swoją rodzinę.

Wywiad rzeka Lepiej, byś tam umarł to opowieść o poczuciu tożsamości i o walce o lepszą przyszłość, która toczy się nie tylko w błysku fleszy, ale też w codziennym życiu.

Szczepan Twardoch pisze - O Czeczenii, MMA, dzieciństwie, Rosji, samochodach. O karate, islamie, pradziadkach, kobietach, broni. O Polsce, Olsztynie, boksie, chrześcijaństwie, dżinach, wojnie, nietolerancji. O najtrudniejszych walkach, przyjaźni, sensie życia, lojalności, policji i jeżdżeniu na ośle. O tym wszystkim rozmawiamy z Mamedem Khalidovem.

Książka swoją premierę będzie miała 15 marca 2017 roku.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!