Krajowa Liga Zapaśnicza: starcie gigantów w Raciborzu

Marcin Jankowski, 20.02.2017 17:54
Już dziś, w hitowym pojedynku ostatniej kolejki Krajowej Ligi Zapaśniczej, w Raciborzu zmierzą się dwie najlepsze drużyny w kraju. AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski walczy o utrzymanie miana drużyny niepokonanej, a Unia Racibórz o wicemistrzostwo Polski. Zapowiada się pasjonujące widowisko.

Drużynowy Mistrz Polski z Piotrkowa Trybunalskiego powalczy o dziesiąte zwycięstwo


Drużyna AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski już przed tygodniem zapewniła sobie tytuł drużynowego mistrza Polski. To jedyny zespół w KLZ, który wygrał wszystkie dziewięć meczów ligowych i w dziesiątym, ostatnim, będzie chciał potwierdzić swoją bezwzględną supremację. Gwiazdami zespołu z Piotrkowa są zapaśniczki, w tym Bułgarka Taybe Yusein, brązowa medalistka mistrzostw świata, a także Roksana Zasina, brązowa medalistka mistrzostw Europy. Mocnymi punktami zespołu lidera są także zawodnicy stylu klasycznego: efektownie walczący Arkadiusz Kułynycz czy Radosław Grzybicki. Pojedynek tego ostatniego zapaśnika z Mateuszem Wolnym (Unia Racibórz) zapowiada się pasjonująco. Kibice mogą jednak liczyć na emocje od samego początku. Unia Racibórz przystąpi do meczu bardzo zmotywowana, ponieważ walczy o dwa cele. Pierwszy to utrzymanie drugiego miejsca w tabeli. Jeśli raciborzanie wygrają, zdobędą srebrne medale. Jeśli przegrają, to bardzo prawdopodobne, że stracą wicemistrzostwo Polski na rzecz Grunwaldu Poznań.

W bezpośrednim starciu na macie, z kroczącymi od zwycięstwa do zwycięstwa piotrkowianami, zapaśnicy Unii z pewnością będą też chcieli udowodnić swoją klasę. W meczu pierwszej rundy w Piotrkowie AKS wygrał nieznacznie, tylko 6:4. Transmisja na żywo meczu Unii Racibórz z AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski w TVP Sport. Wszystkie pojedynki KLZ można też oglądać w internecie - na SPORT ZONA i KLZ TV. Dwa pozostałe mecze 10. Kolejki KLZ odbędą się w środę, o godz. 18.00. AKS Białogard zmierzy się z Grunwaldem Poznań, a AZW AWF Warszawa z drużyną AZ Supra Brokers Wrocław. Przypomnijmy, że każdy mecz KLZ składa się z dziewięciu walk – trzech w stylu wolnym, trzech w klasycznym oraz trzech z udziałem kobiet. Specjalnie na potrzeby ligi uproszczona została również punktacja walk. Każdy mecz ma również nowoczesną, atrakcyjną dla publiczności oprawę.

Początek spotkania Unia Racibórz – AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski 20 lutego 2017 roku o godzinie 1755 w Arena Rafako, Racibórz. Transmisja na żywo w TVP Sport.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!