Karambol A1 Piotrków Trybunalski: służby udrażniają przejazd

Marcin Jankowski, 26.01.2017 17:23
Na szczęście nikt nie zginął w karambolu do jakiego doszło dzisiaj rano na drodze A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. W wyniku zderzenia pojazdów, początkowo zablokowane była nitka w kierunku Łodzi a niespełna po godzinie doszło do kolejnego wypadku w przeciwnym kierunku, na Częstochowę. Obecnie trwają prace nad udrożnieniem przejazdu a także nad wyjaśnienie przyczyn wypadku.

Policja pod nadzorem Prokuratury bada przyczyny wypadku


Około godziny 840 doszło do pierwszego wypadku na wysokości miejscowości Bąkowiec niedaleko zjazdu na S8, natomiast drugie zdarzenie miało miejsce w jego okolicach w kierunku na Częstochowę. W obydwu wypadkach zderzyło się łącznie 76 samochodów a 34 osoby zostały poszkodowane. Na miejscu karambolu nie ma już rannych ponieważ zostali przetransportowani do okolicznych szpitali w Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Łodzi, Pabianicach i Tomaszowie Mazowieckim.

Obecnie na miejscu pracuje blisko stu policjantów z całego województwa łódzkiego, którzy będą wyjaśniać pod nadzorem prokuratury przyczyny wypadku do jakiego doszło dzisiaj rano. Jak widać na filmie nagranym przez kierowcę jadącego autostradą A1, nad ranem w tym rejonie panowała mgła, która znacząco utrudniała podróżowanie. Po usunięciu pojazdów, służby będą mogły przystąpić do oczyszczania autostrady z części samochodów i płynów eksploatacyjnych. Nitka w kierunku Łodzi będzie zamknięta do późnych godzin wieczornych.

W dniu dzisiejszym w akcji ratowniczej uczestniczyły jednostki straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga była zablokowana w dwu kierunkach i od razu zaczęły tworzyć się ogromne korki. Policja kieruje samochody objazdami - jadących od Katowic na drogę S8 skąd mogą one zjechać na DK 91 do Łodzi. Natomiast samochody jadące z Łodzi kierowane są na drogę krajową 91, którą mogą dojechać do drogi ekspresowej numer 8.

Więcej o całym zdarzeniu można przeczytać na Groźny wypadek na A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego (video).

Zdjęcie: Policja.pl
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!