Gliwice: wystawa Lego 2016 z Air Force One i Gwiezdnymi Wojnami

Marcin Jankowski, 19.11.2016 10:14
Przez najbliższe trzy miesiące w Gliwicach będzie można zwiedzać zupełnie nową wystawę postaci i budowli wykonanych z klocków Lego w Centrum handlowym Europa Centralna. Od 18 listopada do 19 lutego zwiedzający będą mogli oglądać premierowe ekspozycje składające się z milionów klocków Lego - Air Force One, największy na świecie samolot wykonany z miliona elementów czy statki powietrzne z Gwiezdnych Wojen.

Miliony klocków Lego na 2 500 m2 w Gliwicach


OD 18 listopada aż do 19 lutego będzie udostępniona największa w Polsce wystawa klocków Lego, na której zwiedzający będą mogli zobaczyć znane postacie, pojazdy, budowle i inne interaktywne elementy. Wystawa to połączenie rozrywki a także edukacji najmłodszych ponieważ makiety przedstawiają budowle architektury zabytkowej oraz współczesnej, wydarzenia historyczne czy tak znane na całym świecie wydarzenia jak pierwszy krok człowieka na Księżycu lub zburzenie muru berlińskiego.

Wystawa klocków Lego w Gliwicach to także miejsce gdzie najmłodsi będą mogli w strefie zabaw sami stworzyć ciekawe budowle i konstrukcje. Oprócz konstrukcji z klocków Lego w Gliwicach w ramach wystawy w Centrum Handlowym Europa Centralna dostępna sala kinowa, na której odbywają się projekcje filmów edukacyjnych ze świata nauki i wiedzy przez pryzmat klocków Lego. Najmłodsi znajdą tam także inne ciekawostki na temat zwierząt, robotyki, budowli, fizyki czy informacji o pojazdach.

Autorzy wystawy zapowiadają ekspansję w ciągu najbliższych miesięcy na największe miasta w Polsce - Katowice - Śląsk, Poznań, Budapeszt, Gdańsk, Warszawa, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Wrocław a także na rynki zagraniczne. W okresie wakacyjnym w 2017 roku wystawę będą mogli oglądać turyści odwiedzający takie miasta jak Kołobrzeg, Zakopane, Świnoujście, Ustkę czy Wisłę.

Łódź z klockami Lego w Centrum Handlowym Sukcesja


Wszyscy mieszkańcy centralnej Polski a w szczególności okolic Łodzi mogą odwiedzić także wystawę z klockami Lego w Centrum Handlowym Sukcesja. Tam również prezentowane są różne konstrukcje, które ucieszą swoim wyglądem najmłodszych. Wystawa w Łodzi dostępna jest dla zwiedzających do 6 grudnia 2016 roku.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!