Duże emocje podczas Turnieju Piłki Nożnej Trojanka Cup 2017

Marcin Jankowski, 30.01.2017 23:40
To był sportowo emocjonujący weekend, podczas którego w Szkole Podstawowej Nr 13 w Bełchatowie rozegrany został Turniej Piłki Nożnej Trojanka Cup. W trakcie dwóch dni naprzeciwko siebie stanęło aż siedemnaście drużyn z regionu łódzkiego. W sobotę rywalizowały zespoły z rocznika 2006 - 2007, natomiast podczas niedzielnych rozgrywek na parkiecie pojawiły się drużyny z rocznika 2008 - 2009.

Turniej Trojanka Cup to dużo dobrej zabawy i integracja młodych zawodników


Na dużą uwagę zasługuje wbrew pozorom wysoki poziom rozgrywek a wszystko za sprawą drużyn piłkarskich, które przyjechały do Bełchatowa zmotywowane do osiągnięcia jak najwyższych lokat w całym Turnieju. Mimo tego sobotnio - niedzielne zawody odbyły się w duchu sportowej walki z dobrą zabawą dla najmłodszych, podczas których zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności i zdobywać kolejne doświadczenia.

- Stwierdziłem, że ten Turniej to jest fajna zabawa i bardzo dobra integracja młodych zawodników, którzy grają w piłkę nożną i próbują coś zrobić bo przecież w tym wszystkim nie chodzi tylko o to kto wygra ale żeby pobudzić do aktywności sportowej a nie siedzenia przed komputerem. Witam serdecznie w SP nr 13, mam nadzieję, że wszyscy będą się tutaj bardzo dobrze czuli i życzę udanej zabawy - powiedział na rozpoczęcie Turnieju Trojanka Cup, dyrektor SP nr 13 w Bełchatowie Damian Nowak.

W sobotę po całym dniu spotkań, pierw w fazie grupowej a następnie pucharowej, najlepszą drużyną okazał się zespół Skalnik Sulejów. Pokonał on w finale zespół Włókniarza Zelów I po emocjonującym spotkaniu i grze do samego końca. Szybko zdobyte dwie bramki przez gości z Sulejowa początkowo zbiły młodych piłkarzy z Zelowa, którzy do odrabiania strat ruszyli w drugiej części meczu strzelając bramkę ale ostatecznie zabrakło im czasu na wyrównanie. Ostatecznie spotkanie pomiędzy Włókniarz Zelów I kontra Skalnik Sulejów zakończyło się wynikiem 1:2.

Klasyfikacja końcowa sobotniej części Turnieju Piłki Nożnej Trojanka Cup (rocznik 2006 - 2007):

1. Skalnik Sulejów
2. Włókniarz Zelów I
3. MUKS Widawa
4. APN Funinio Kolumna
5. MULKS Łask
6. Włókniarz Zelów II
7. Concordia Piotrków
8. Włókniarz Zelów III

Niedziela należała natomiast do zespołów z rocznika 2008 - 2009, które mimo młodego wieku pokazały zapał do gry w piłkę nożną. O wyrównanym poziomie zawodów może świadczyć fakt, że ostatnie trzy mecze musiały rozstrzygnąć rzuty karne, gdyż w podstawowym czasie gry nie udało się wyłonić lepszej drużyny. Również kibice nie mogli narzekać na słabe widowisko ponieważ to właśnie Orzeł Piątkowisko - zwycięzca niedzielnych rozgrywek, pierw w półfinale a następnie w finale wygrywał swoje mecze poprzez rozegranie dogrywki w postaci rzutów karnych.

Klasyfikacja końcowa niedzielnej części Turnieju Piłki Nożnej Trojanka Cup (rocznik 2008 - 2009):

1. Orzeł Piątkowisko
2. GUKS Gorzkowice
3. GOKSiR Lipce Reymontowskie
4. Skalnik Sulejów
5. MULKS Łask
6. Włókniarz Zelów II
7. Concordia Piotrków
8. Włókniarz Zelów I
9. Omega Kleszczów

W ostatnim dniu Turnieju Trojanka Cup, udział wzięła Pani Prezes ZKS Włókniarz Zelów Maria Korzynek, która na zakończenie rozgrywek podziękowała wszystkim drużynom za udział w zawodach i pogratulowała sukcesów, a także zachęciła do udziału w kolejnych edycjach tych zawodów.

Pierwszy Turniej Piłki Nożnej Trojanka Cup zorganizowany został pod flagą ZKS Włókniarz Zelów a w jego organizację oprócz przedstawicieli Klubu, zaangażowały się także lokalne firmy aktywnie promujące aktywność sportową wśród najmłodszych oraz rodzice dzieci grających w szkółce piłkarskiej w Zelowie. Wśród sponsorów znaleźli się - Trojanka Tradycyjne ciasteczka, Trojan Cukiernia, Amos, AdaWiko Kawa i Herbata na wagę, Beja, Kosbruk, Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Ryszard Tokarczyk i Wola Med. Relację z tego wydarzenia można było śledzić na żywo w serwisie informacyjnym Kolumna24, dzięki której kibice mogli obserwować wyniki wszystkich drużyn wprost z parkietu hali sportowej przy szkole podstawowej w Bełchatowie.
GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!