Dobroń: dwa projekty na pozyskanie dotacji dla sołectw

Marcin Jankowski, 11.04.2017 11:49
W ubiegłym roku gmina Dobroń pozyskała dotacje dla sołectw z województwa łódzkiego, dzięki którym udało się zakupić sprzęt dla boiska sportowego w Baryczy oraz zorganizowano tam piknik rodzinny. W tym roku, w ramach zwiększonego finansowania do 900 tysięcy złotych dla całego województwa, gmina Dobroń stara się o realizację dwóch kolejnych projektów - budowę placu zabaw w Markówce oraz budowę altany w miejscowości Róża.

Łódzkie: dotacje dla sołectw okazały się wielkim sukcesem


Blisko 900 tysięcy złotych trafi w 2017 roku do sołectw z terenu województwa łódzkiego na różnorakie projekty zgłaszane przez poszczególne gminy. Projekt dotacji został uruchomiony w 2016 roku i w ocenie marszałka województwa łódzkiego - Witolda Stępnia - był to strzał w dziesiątkę. Do tej pory udało się łącznie zrealizować 61 projektów, które łącznie zaangażowały blisko 9 tysięcy mieszkańców z obszaru całego województwa.

W tym roku również włodarze gminy Dobroń będą starali się pozyskać finansowanie na realizację małych projektów lokalnych na terenach wiejskich. W połowie marca 2017 roku zostały złożone wnioski. Pierwszy skierowany jest dla mieszkańców Markówki i zakłada budowę placu zabaw połączonego z organizacją pikniku rodzinnego. W ramach drugiego projektu planowany jest zakup materiałów do budowy altany wraz z wyposażeniem oraz grillem w miejscowości Róża.

W poprzednim roku, udało się zrealizować wiele mniejszych inwestycji w wielu gminach i powiatach, w tym w Łasku i Dobroniu. Jak zazwaczał Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, dotacje dla sołectw były bardzo dobrym pomysłem i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Warto więc kontynuować ten projekt dalej.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!