Łask: Survival Wrak Race 2017 wraki pojadą razem 25. Finale WOŚP

Marcin Jankowski, 25.07.2016 13:17, aktualizacja 25.01.2017 02:14
Początek roku będzie wyzwaniem dla kierowców wraków samochodowych, którzy wezmą udział w styczniowej edycji Survival Wrak Race 2017. Na szczęście zawodnikom nie będzie przeszkadzał unoszący kurz ale za to będą musieli zmagać się z niską temperaturą i ośnieżoną oraz oblodzoną trasą. Początkowo wyścig planowany był na 15 stycznia 2017 roku i powiązany był on tematycznie z 25. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to jednak po przełożeniu go na termin 29 stycznia nadal firmowany jest ideami WOŚP.

Łask: Wrakiem dla WOŚP to hasło wyścigów wraków Survival Wrak Race 2017


Wrakiem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojadą 29 stycznia 2017 roku wszystkie załogi, które wystartują w wyścigach wraków samochodowych w Łasku na dobrze znanym torze przy ulicy Warszawskiej. W momencie przygotowywania tego artykułu na liście startowej znalazło się 17 załóg, jednak zapewne w ostatnich dniach przed wyścigiem do listy dołączą kolejne zespoły, które będą chciały rywalizować.

Styczniowa edycja jest jednym z sześciu wyścigów, które w sumie będą składały się na ligę SWR 2017 roku. Wrakiem dla WOŚP będzie jednocześnie akcją charytatywną w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dotychczasowych 24. jednodniowych zbiórkach publicznych, udało się zebrać i przekazać na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln złotych.

Ze względu na zimowy okres w jakim organizowany jest wyścig, dla poprawy warunków kierowców, pierwszy wyścig odbędzie się już o godzinie 830.

Survival Wrak Race Łask: 6 edycja wyścigów wraków w listopadzie


Wrześniowa edycja Survival Wrak Race na zakończenie wakacji cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród startujących. Kiedy jeszcze nie opadł po niej kurz, po piekielnej edycji wyścigów wraków samochodowych w Łasku to organizatorzy zapowiedzieli kolejny wyścig w ramach Wielkiej Ligi Survival Wrak Race, który odbył się w listopadzie na torze przy ulicy Warszawskiej i był podsumowaniem całorocznych zmagań rajdowców. 6. edycja Survival Wrak Race w Łasku odbyła się tym razem w konwencji Halloween ale nie straszne były kierowcom wyzwania z mocną dawką adrenaliny i nie zapomnianych emocji.

W wyścigach wraków samochodowych nikt nie ma pewności, że dojedzie do mety. Bardzo wymagający tor, piach i wszechobecny kurz i błoto a w dodatku brak utwardzonej nawierzchni sprawia, że jazda w takich warunkach wymaga dobrze przygotowanego samochodu oraz umiejętności całego zespołu. 12 listopada 2016 roku na torze w Łasku przy ulicy Warszawskiej podczas kolejnego wyścigu ponownie spotkali się ludzie, którym nie straszne są nowe wyzwania i dobra zabawa. Podczas wrześniowej edycji zwycięzcą została drużyna Kotulin Team, która mogła pochwalić się dziesięcioma okrążeniami przejechanymi podczas finału.

W przypadku jesiennej edycji, z pośród 25 drużyn które jako pierwsze zapisały się do udziału w wyścigu został rozlosowany voucher na darmowy start w kolejnej edycji. Ponadto po raz pierwszy została przyznana nagroda na najlepszą stylizację wraka zachowanej oczywiście w tematyce halloween. Przed drużynami było to nie lada wyzwanie ponieważ miały doskonałe pole do popisu.

Wysokie loty wraków i... zmoty. Pożegnanie wakacji z Survival Wrak Race


Natomiast 4 września 2016 roku zjechały się do Łasku zespoły z całej Polski aby rywalizować ze sobą w dobrze znanej konwencji wyścigów wraków samochodowych. Dla tych, którzy mieli okazję zjawić się pierwszy raz na torze mieli przed sobą bardzo duże wyzwanie ponieważ warto podkreślić, że rywalizacja podczas Survival Wrak Race z edycji na edycję jest co raz większa ale wszystko odbywa się w duchu fair play. Do zawodów zgłosiło się blisko 50 zespołów, które rywalizowały ze sobą o miano najlepszego wraka wrześniowej edycji. I tym razem nie zabrakło emocjonujących pojedynków, efektownej jazdy oraz porażek na torze.

5. edycja Survival Wrak Race w Łasku to przede wszystkim dobrze przygotowana i wymagająca trasa, która jest podstawą w tego typu zawodach. SWR jest alternatywą dla profesjonalnych rajdów samochodowych. Podczas wyścigów wraków samochodowych za kierownicą może usiąść każdy, kto ma chęci. To alternatywa dla profesjonalnych wyścigów z dużą dawką adrenaliny dla startujących. Podczas wyścigu wraków chodzi tak naprawdę o jedno - przetrwać wyścig jak najdłużej i dostać się do finału.

Podczas wrześniowej edycji zawodów widzowie mogli spodziewać się dodatkowych atrakcji i wysokiego poziomu sportowego a to za sprawą samych organizatorów, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie całego przedsięwzięcia - "Wyścigi wraków stały się niemal naszym mottem i bardzo cieszylibyśmy się gdyby udało nam się zarazić naszą pasją szersze grono. Oczywiście mamy plany co do dalszego rozwoju Survival Wrak Race..." - jak mówią sami organizatorzy Survival Wrak Race Łask.

Wyścigi wraków samochodowych to zacięta rywalizacja a zawodnicy biorący udział w zawodach co raz profesjonalniej podchodzą do udziału w wyścigu. Wszystko to przekłada się na atrakcyjność widowiska dla widzów. Już teraz możesz się zapisać na listę startową, która jest otwarta dla wszystkich. Więcej szczegółów organizacyjnych na fanpage Facebook organizatora - Survival Wrak Race. Możemy już oficjalnie zapowiedzieć, że zgłosiły się zespoły biorące udział w poprzednich edycjach - Kotulin Team, Kamienna Team, Witch Team, Bastek Max Team i Wegam Wrak Team. A to nie koniec... Lista ta na pewno do samych zawodów się powiększy. Na ostatnim SWR wystartowało blisko 40 załóg...

Finał wrześniowej edycji Survival Wrak Race w Łasku


Podczas finału należało wykazać się dużymi umiejętnościami aby przetrwać jazdę w ciężkim terenie. Wyjeżdżony tor, liczne zagłębienia i wiecznie unoszący się kurz sprawił, że nie wszystkim załogom udało się dojechać do mety. Na dziesięć startujących samochodów ostatecznie cztery przetrwały jazdę w finale SWR w Łasku. Zwycięzca Kotulin Team mógł pochwalić się dziesięcioma okrążeniami. Drugie i trzecie miejsce należało odpowiednio do załóg - Kotulin Team (drugi samochód) oraz Witch Team Edyta, które wykonały po dziewięć okrążeń. Na czwartym miejscu wjechał zespół Kolumna24 Sport Team z siedmioma okrążeniami. Biorąc pod uwagę trudy całego wyścigu i kwestie techniczne to również bardzo wysokie miejsce choć tuż za podium... Nagrodę za najbardziej widowiskową jazdę otrzymał zespół Autoboty.

7. Ogólnopolski zlot Buggy na torze Survival Wrak Race


Tydzień po 4. edycji SWR tor w Łasku był także okazją do spotkania się użytkowników pojazdów buggy w ramach 7. Ogólnopolskiego Zlotu Użytkowników Forum Szayowozy.net. Co prawda impreza miała charakter zamknięty i była bardziej okazją do spotkania i wymiany opinii społeczności forum, nie mnie wykorzystano doskonałe tereny wokół do przeprowadzenia wewnętrznych zawodów. Pagórkowate i zalewowe obszary były wyśmienitym miejscem na sprawdzenie możliwości dla pojazdów buggy. W najbliższym czasie relacja filmowa z tego wydarzenia...
Tor Survival Wrak Race
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!