Łask: ile dostaną kluby na upowszechnianie kultury fizycznej?

Marcin Jankowski, 19.02.2017 22:39
Wiemy jakie dotacje z budżetu miejskiego dostaną poszczególne kluby sportowe działające na terenie gminy Łask w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Na największe pieniądze mogą liczyć kluby, które przeznaczą przyznane środki finansowe na organizowanie szkoleń oraz przygotowywanie się i udział w zawodach sportowych. Łącznie na bieżący 2017 rok rozdysponowano 174 tysiące złotych w otwartym konkursie ofert.

Łaskie Kluby Sportowe z przyznanym dofinansowaniem z budżetu gminy


Najwięcej z gminnej kasy otrzyma Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy przy CSiR w Łasku. Dotację w wysokości 65 tysięcy złotych piłkarze będą mogli przeznaczyć na bieżącą działalność sportową. 46 tysięcy złotych otrzyma Łaski Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy "Łaskovia" (siatkówka) w tym także na organizację Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej Łask 2017 w okresie letnim.

Sztuki walki stają się w naszym kraju co raz popularniejsze a tym samym co raz więcej osób zaczyna czynnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez lokalne kluby sportowe. Łaski Ludowy Klub Sztuk Walki otrzyma 29 tysięcy złotych dofinansowania na przygotowania i udział w zawodach oraz na organizację imprezy sportowej "Proyama Cup" czyli Międzynarodowy Turniej Karate, Kickboxing, Boks. Natomiast na 15 tysięcy złotych dofinansowania do bieżącej działalności może liczyć Łaskie Bractwo Thratlonu Sztuk Walki w Łasku.

Uczniowski Klub Sportowy "Akademia Sportu Funinio" w tym roku podejmie się organizacji Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci w wieku 10 lat i 8 lat "Funinio Cup 2017", na który otrzyma 2 tysiące złotych oraz dodatkowo 8 tysięcy złotych na udział w różnych zawodach sportowych oraz przygotowania. Na o połowę mniejszą dotację może liczyć piłkarski Klub Sportowy Rokita Rokitnica - dofinansowanie w wysokości 4 tysięcy złotych.

Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego otrzyma 7 tysięcy złotych.

W przeprowadzonym konkursie ofert, dotacji nie przyznano dwóm organizacjom sportowym - Międzyszkolnemu Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu "Wodnik" (pływanie) na bieżącą działalność sportową oraz Centrum Inicjatyw Społecznych MULTIS MULTUM na organizację zawodów międzyszkolnych na terenie gminy Łask.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!