Łask: Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne w Wiewiórczynie

Marcin Jankowski, 06.09.2016 10:43
Przyszedł czas kiedy rolnicy z regionu łaskiego będą obchodzić ludowe święto plonów 2016. W najbliższy weekend - 11 września - do Wiewiórczyna, rolnicy z całego powiatu łaskiego przywiozą swoje wieńce dożynkowe aby przejść korowodem i zaprezentować tegoroczne zbiory. Dożynki 2016 będą wspólnie przygotowane przez Powiat, Miasto oraz Parafię w Wiewiórczynie.

Dożynki regionu łaskiego w Wiewiórczynie (gmina Łask)


Dożynki są podziękowaniem za całoroczną pracę oraz owocne ukończenie zbiorów. Uroczystość dożynkowa, na której pojawią się m. in. Starosta Łaski Teresa Wesołowska oraz Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek, rozpocznie się Mszą św. w kościele parafialnym w Wiewiórczynie. Po niej korowód z wszystkimi uczestnikami przejdzie ulicami Wiewiórczyna do Szkoły Podstawowej by tam wspólnie podsumować ten rok na festynie ludowym. Festyn będzie także okazją do zabawy dla mieszkańców i przybyłych gości. W czasie festynu dożynkowego zaprezentowane zostaną wyroby regionalne a dla przybyłych gości udostępnione zostaną stoiska gastronomiczne oraz wesołe miasteczko.

Program Dożynek Powiatowo-Gminno-Parafialnych w Wiewiórczynie przedstawia się następująco:

Godz. 1200 - Msza św. w kościele w Wiewiórczynie
Godz. 1300 - Przemarsz korowodu dożynkowego do Szkoły Podstawowej
Godz. 1330 - Uroczystości wieńcowe w ramach których odbędzie się część oficjalna z powitaniem gości i rozpoczęciem dożynek całego powiatu łaskiego
Godz. 1400 - Występy artystyczne
Godz. 1600 - Zabawa taneczna

Dożynki tradycyjnie organizowane są od dawnych lat w ramach dziękczynienia za ukończenie prac polowych. Tak jak w niektórych krajach europejskich, w Polsce obchodzone są jako ogólnokrajowe święto plonów.
GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!