Łódzkie: 5 milionów złotych na regiony w województwie

Marcin Jankowski, 12.02.2017 11:51, aktualizacja 06.06.2017 14:00
Po 1 milionie złotych dostaną w 2018 roku subregiony z województwa łódzkiego w ramach nowo utworzonego funduszu obywatelskiego. Jak poinformował Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, nowy program ma pozwolić mieszkańcom budować samorządność i podzielić się z wspólnymi zadaniami. W nowo utworzonym programie finansowania wartościowych pomysłów pokładane są duże nadzieje, który pozwoli integrować lokalną społeczność.

Zgłoś swój pomysł w ramach łódzkiego funduszu obywatelskiego


Wczoraj Marszałek województwa łódzkiego, Witold Stępień, ogłosił uruchomienie programu budżetu obywatelskiego dla wszystkich mieszkańców naszego regionu. Do końca czerwca 2017 roku można zgłaszać własne propozycje, które następnie będą ocenione przez komisję i docelowo poprzez głosowanie publiczne zostaną wybrane najlepsze.

Pod Zgłaszane obywatelskie projekty w ramach nowego funduszu musi znaleźć się się co najmniej 25 podpisów innych mieszkańców. Akceptowane będą pomysły o wartości z przedziału 10 a 300 tysięcy złotych z różnych obszarów dotykających lokalną społeczność. Mogą to być nieduże inwestycje lub wydarzenia związane z edukacją, sportem czy kulturą.

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego zostaną ocenione przez dedykowane komisje i najlepsze zostaną poddane głosowaniu, w którym głosy będą mogli oddawać sami mieszkańcy województwa łódzkiego. Głosowanie zaplanowane jest na październik 2017 roku w formie pisemnej i internetowej. Ostateczny wynik głosowania poznamy na koniec listopada.

Całe województwo zostało podzielone na 5 subregionów, pomiędzy którymi zostanie rozdysponowane 5 milionów złotych na projekty obywatelskie zgłoszone przez samych mieszkańców. Podział województwa przedstawia się następująco:

Subregion północny:
Powiaty: kutnowski, łowicki, zgierski, łęczycki.

Subregion wschodni:
Skierniewice oraz powiaty: skierniewicki, rawski, brzeziński, tomaszowski, opoczyński.

Subregion południowy:
Piotrków Trybunalski oraz powiaty: piotrkowski, radomszczański, bełchatowski, łódzki-wschodni.

Subregion zachodni:
Powiaty: poddębicki, zduńsko-wolski, pabianicki, łaski, sieradzki, wieruszowski, wieluński, pajęczański.

Subregion łódzki:
Łódź.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!