115-lecie Orkiestry Dętej z Dobronia: koncert jubileuszowy

Marcin Jankowski, 19.02.2017 22:43
Podczas sobotniego koncertu Orkiestry Dętej z Dobronia z okazji jej 115-lecia zaproszeni goście mieli okazję do posłuchania koncertu, który uświetnił to wydarzenie. W budynku Szkoły Podstawowej w Dobroniu blisko 2 godzinny koncert jubileuszowy był okazją do wspólnego złożenia życzeń a także snucia planów na dalszą przyszłość.

Jubileuszowy koncert Orkiestry Dętej z Dobronia i życzenia 500-lat


Jubileusz nie mógł się rozpocząć inaczej niż odśpiewaniem wspólnych życzeń i kolejnych 500 lat dla zespołu. Pokrótce słuchacze mogli zapoznać się także z historią Orkiestry przedstawioną na rozpoczęciu, po której najważniejszym momentem uroczystości był koncert dla zgromadzonych gości.

- Właśnie dzisiaj jest ten jubileusz abyśmy się zatrzymali i zobaczyli ile zrobili Ci, którzy tutaj siedzą. Mówiąc o Orkiestrze, mówimy o zespole ludzi, którzy wspólnie tworzą melodię, ale także o Tych którzy są obok, pomagają i wspierają ją. Mamy przeogromną tradycję w Dobroniu, gdzie u podstawy jest muzyka. To jest nasza tradycja i kultura, o którą dbaliśmy i będziemy również dbać w przyszłości... - powiedział wój gminy Dobroń Robert Jarzębak, witając również przybyłych gości, którzy zgromadzili się w Szkole Podstawowej w Dobroniu.

Orkiestra Dęta pod kierownictwem Mirosława Klepaczka zebrała wiele podziękowań od zgromadzonych, przedstawicieli lokalnych grup artystycznych działających przy Dobrońskim Centrum Kultury, zaproszonych gości oraz księdza biskupa Adama Lepy, który pojawił się na występie artystów. Jubileusz zespołu był także okazją do złożenia przez delegatów z Orkiestry w Górce Pabianickiej propozycji wydania albumu z utworami w wykonaniu Orkiestry Dętej z Dobronia, funkcjonującej przy Dobrońskim Centrum Kultury. Jeśli wszystko dojdzie do skutku jeszcze w tym roku będziemy mogli usłyszeć nagrania w wersji elektronicznej - wtórował wójt Dobronia.

Orkiestra Dęta w Dobroniu posiada bardzo długą i bogatą historię, zaczynającą się już w 1902 roku kiedy doszło do skutku, formalne zawiązanie się zespołu. Z przerwami w okresie I wojny światowej i II wojny światowej, Orkiestra koncertuje po dzień dzisiejszy mając na swoim koncie liczne sukcesy muzyczne.
GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!