MULKS Łask 2009 Logo

MULKS Łask 2009

OPINIE

MULKS Łask 2009 z Pucharem PAMSO CUP 2017

MULKS Łask 2009 bez porażki i straty gola wygrywa turniej PAMSO CUP 2017 w Pabianicach.
W dniu 12 marca br. drużyna MULKS Łask 2009 wzięła udział w I Turnieju o Puchar Firmy PAMSO CUP 2017 w Pabianicach.
Drużyna z Łasku trafiła do grupy B, gdzie musiała się zmierzyć z drużynami FENIX Łódź, AF WIDZEW Brzeziny, MUKS Włókniarz II oraz PTC Pabianice.
Pierwszy mecz łaskowianie zwyciężyli z Widzewem 1:0 ale widać było że nie będzie to łatwy turniej gdyż wszystkie drużyny przyjechały bić się o najwyższe trofeum. Kolejne dwa spotkania zakończyły się bezbramkowym remisem z drużynami PTC Pabianice oraz FENIX Łódź. Przed ostatnim spotkaniem mieliśmy na koncie 5 pkt. i aby myśleć o awansie musieliśmy zwyciężyć z drużyną MUKS Włókniarz II. Zawodnicy z Łasku od razu ruszyli do ataku czego efektem była szybko zdobyta bramka, która pozwoliła narzucić przeciwnikom swój styl gry. Cały mecz to nieustanne ataki MULKSu i kolejne zdobyte bramki które strzelali Norbert Duraj (1) oraz Oskar Szczepaniak (2). Dzięki wygranej 3:0 z drużyną MUKS Włókniarz II awansowaliśmy do półfinału gdzie czekała na nas drużyna POGOŃ Zduńska Wola - zwycięzca grupy A.
Również i w tym meczu, zespół MULKSu szybko objął prowadzenie strzelając bramkę w 2 minucie spotkanie co całkowicie podcięło skrzydła rywalom. Łaskowianie grali spokojnie, kontrolując grę i wyprowadzali coraz to groźniejsze ataki czego efektem były kolejne zdobyte bramki. Ostatecznie pokonaliśmy przyjezdnych ze Zduńskiej Woli 4:0 i myślami byliśmy już w finale gdzie czekała na Nas drużyna AF WIDZEW Brzeziny.
Finał rozpoczął się od uroczystego wprowadzenia na parkiet drużyn MULKS Łask i AF WIDZEW Brzeziny gdzie odsłuchali hymn Champions League.
Po pierwszym gwizdu sędziego obydwie drużyny rzuciły się do ataku chcąc szybko rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść. Aktywniejsi w ataku byli zawodnicy z Łasku, którzy co chwilę stwarzali sobie sytuacje strzeleckie. Brakowało precyzji oraz szczęścia aby piłka trafiła do siatki rywali. Drużyna WIDZEWA skupiała się na wyprowadzaniu kontrataków, ale mądrze w obronie zagrali Michał Miksa, Wojciech Stachowiak i Wojciech Michalak. Minutę przed końcem zespół MULKSu wyprowadził niebezpieczny atak przerwany przez bramkarza WIDZEWA. Bramkarz rywali chciał szybko dograć piłkę do stojącego na wolnej pozycji napastnika ale niefortunnie trafił w zawodnika i futbolówka szczęśliwie dla Nas wpadła do siatki. Do końca spotkania pozostało pół minuty. Drużyna WIDZEWA rzuciła się do szalonego ataku. Jednak Nasi piłkarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i Puchar PAMSO CUP 2017 trafił do Łasku.
Drużyna MULKS Łask 2009 zasłużenie wygrała cały turniej nie przegrywając żadnego spotkania oraz nie tracąc ani jednej bramki. Tym samym piłkarze zrobili prezent trenerowi Grzegorzowi Stolarkowi, który w tym dniu obchodził imieniny.

Skład MULKS Łask 2009: FILIP BULZACKI, BARTOSZ SZYMCZYK, MICHAŁ MIKSA, NORBERT DURAJ, BRUNO SZYLBERG, JULIAN BRYLSKI, OSKAR SZCZEPANIAK, ADRIAN WASILEWSKI, WOJCIECH MICHALAK, KACPER ŚWIĄTEK, WOJCIECH STACHOWIAK