Mentalny Logo

Mentalny

Interesuje się szeroko pojętą przedsiębiorczością i biznesem. Staram się poszerzać swoją wiedzę z zakresu inwestycji, oszczędzania oraz reklamy online. W wolnych chwilach prowadzę kilka serwisów o tematyce finansów i biznesu (m.in. soskredyt.pl - forum o mądrym pożyczaniu i oddłużąniu, kantorywalut.pl - porównywarka internetowych kantorów walut oraz skarbnica wiedzy z zakresu wymiany walut, kwop.pl - portal o tematyce podatków i niskiej kwoty wolnej od podatku oraz e-bs.pl - portal o finansach osobistych), gram w piłkę nożną, skacze ze spadochronem oraz spotykam się ze znajomymi. Moim wielkim marzeniem jest osiągnięcie pasywnego przychodu z wynajmu mieszkań, a także posiadanie firmy, zatrudniającej minimum kilkunastu pracowników :)
 
OPINIE

Dlaczego warto wybrać się na Korfu w wakacje?

Dla zwolenników wypoczynku, na słonecznym południu Europy, Korfu jest jednym z naturalnych przystanków. Na greckich wyspach pięknej słonecznej pogody w ciągu roku nie brakuje. Korfu prawdopodobnie jest wyspą z Burzy Szekspira. Co specjalnego ma w sobie to miejsce, że poruszyła serce tego i kilku innych znanych autorów na przestrzeni wieków?
Dlaczego warto wybrać się na Korfu w wakacje?
Zdjęcie: © mentalny/ilustracyjne   
Wyspa pełna historii

Korfu nosi na sobie ślady kilku wieków panowania różnych imperiów. W starożytności było to imperium rzymskie, potem naznaczyło ją bogactwo i przepych weneckich kupców, a później imperialna Francja i w końcu Grecja. W drugiej połowie dziewiętnastego wieku było to miejsce często odwiedzane przez bogatych z całej europy zachodniej. Głównie przez Włochów i Austriaków. Wybudowano tam rezydencje i pałacyki dla owych wielmożów. Urzędowały tam takie rody jak di Savoia i Habsburgowie. Atrakcyjna pogoda, zróżnicowany teren i atrakcje turystyczne dzięki bogatej historii wyspy przyczyniają się do jej niesłabnącej popularności wśród podróżnych. Ponad milion z nich każdego roku udaje się na Korfu podziwiać jego unikatową scenerię.

Przed wyjazdem

W dwudziestym pierwszym wieku - wieku informacji, możemy zobaczyć i udać się wirtualnie do danego miejsca, zanim je fizycznie odwidzimy.
Zanim wybierzemy się tam, porozmawiajmy z osobami, które już tam były. Z pewnością podzielą się z nami cennymi uwagami. Ich doświadczenie może być bezcenne i przyczyni się do maksymalizacji zysków z wydanych na wczasy pieniędzy. Chcemy przecież wzmocnienia wspomnień i odczuć, które pozostaną w nas po powrocie. Mieszkańcy wyspy zajmują się głównie uprawą ziemi i usługami turystycznymi. Dostępnych jest około piętnastu tysięcy miejsc noclegowych w różnych częściach wyspy. Uprawy to głównie oliwki, owoce cytrusowe i winnice. Poczytajmy o ciekawiącym nas miejscu. Dowiedzmy się więcej. To ułatwi nam decyzję, której nigdy nie powinniśmy podejmować w ciemno. W końcu to nasze pieniądze, wydane nasz odpoczynek. Musi być on niesamowitym przeżyciem, które zapadnie w naszej pamięci na długo.

Poznaj atrakcje i ciekawe miejsca na Korfu: http://salatkapogreckuwpodrozy.pl/pl/atrakcje-korfu/
WSZYSTKIE POSTY
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!