ŁASK

III Turniej Wojewódzki w Siatkówkę Z Wojtyłą Na Rozegraniu

Marcin Jankowski  •  13 kwietnia 2016 (13:01), aktualizacja 6 czerwca 2017 (14:44)
W kolejny weekend, tj. 17 czerwca 2017 roku w Zduńskiej Woli odbędzie się już III Turniej Wojewódzki w Siatkówkę "Z Wojtyłą Na Rozegraniu", który kierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego, do młodzieży i dorosłych. Turniej organizuje po raz kolejny Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Społecznych im. św. Jana Pawła II.

Zapisy na III Turniej Wojewódzki w Siatkówkę "Z WOJTYŁĄ NA ROZEGRANIU"

- W sporcie można spotkać Boga, w drugim człowieku i uczyć się szacunku do bliźniego. Sport buduje ducha fair play i pokory do samego siebie, buduje też wieź społeczną, o którą nasze stowarzyszenie będzie zabiegać - informuje Dawid Zemlak, prezes stowarzyszenia. Dodał również - Chcemy tym turniejem uczcić Wielkiego Polaka jakim był św. Jan Paweł II, który kładł nacisk na sportową rywalizację i uczył w niej dostrzegać drugiego człowieka, któremu należy się szacunek, a wzajemna rywalizacja ma budować więź i wzajemne relacje, które wychowują nas do życia we wspólnocie.

III Turniej w Siatkówkę "Z WOJTYŁĄ NA ROZEGRANIU" w Zduńskiej Woli został objęty patronatem przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, Posła na Sejm RP Łukasza Rzepeckiego, Jolantę Zięba-Gzik Vice-Marszałek Województwa Łódzkiego i Centrum Inicjatyw Społecznych JP 2. Dla wszystkich chętnych widzów, którzy będą chcieli dopingować drużyny start Turnieju zaplanowany został na godzinę 900 a jego zakończenie na 1800.

Mecze rozgrywane będą w hali sportowej w Zduńskiej Woli przy ulicy Złotej 67. Zapisy przyjmuje Dawid Zemlak do 15 czerwca pod nr tel 795 588 131 lub na facebook.com/cis.jp2 oraz poprzez email cis.jp2@o2.pl.

Poprzednie Edycje Turnieju w Siatkówkę "Z WOJTYŁĄ NA ROZEGRANIU"

W poprzedniej edycji Turnieju 2016 udział wzięło dziesięć drużyn. Po zaciętym finale, w którym zmierzyły się zespoły ADS Lutomiersk z Sportowymi Świrami, zwycięzcą tego boju okazała się drużyna z Lutomierska wygrywając 2-1 w setach. Zawodnikiem turnieju został Kacper Roza z zespołu Sportowe Świry, który uplasował się na drugim miejscu przed drużyną Dziki.

W I edycji Turnieju w Siatkówkę "Z WOJTYŁĄ NA ROZEGRANIU" o Puchar Prezydenta Miasta Zduńska Wola zorganizowanego przez "Centrum Inicjatyw Społecznych im. św. Jana Pawła II" najwyższe miejsce na podium zdobył zespół Amator Sieradz. Niższe miejsca na podium zajęli Absolwenci Warta i zespół Albatros, kolejni byli: Księżyc, Damis, ZS Wojsławice, Drużyna, Magiczni.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Krzysztofa Klimaszewskiego (Absolwenci Warta). Turniej cieszył się dużą popularnością, udział w nim wzięło 15 drużyn, które reprezentowały 5 powiatów sąsiadujących ze Zduńską Wolą.
#łask #zduńskawola #sport #wojtyła #janpawełII #janpaweł #papież #siatkówka #turniej #łódzkie
Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan