ŁASK

Łask: Turniej Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku 2016/2017

Marcin Jankowski  •  7 września 2016 (11:47), aktualizacja 31 października 2016 (18:15)
Ruszyły rozgrywki piłki nożnej w corocznym Turnieju Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku 2016/2017, który organizowany jest w celu poszukiwania następców Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego czy Pauliny Dudek, piłkarzy grających w naszych reprezentacjach narodowych. Drużyny dziecięce, które chcą przeżyć pasjonującą przygodę piłkarską mogą to zrobić właśnie uczestnicząc w tych rozgrywkach.
Łask: Turniej Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku 2016/2017
Zdjęcie:   
AUTOREKLAMA
Planujesz kupić nową przyczepę samochodową? A może tylko potrzebujesz przewieźć dowolną rzecz, która nie mieści się do Twojego samochodu? Przyjedź do punktu handlowego na Przygoniu przy ulicy Łąkowej 3 w gminie Dobroń. Wcześniej możesz zapoznać się z ofertą nowych przyczep i wypożyczalni na stronie internetowej Kolumna24.

Pierwsze mecze w Turnieju o Puchar Tymbarku 2016/2017


Do tegorocznych, największych rozgrywek piłkarskich dla dzieci w Europie zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych. Wśród startujących przeważają chłopcy, którzy stanowią aż 67% wszystkich dzieci biorących w nich udział. Najwięcej, bo aż 42% wszystkich drużyn zostało zgłoszonych do najstarszej kategorii wiekowej, czyli U-12. Dzieci do lat 10 stanowią 34% uczestników. Cieszy także frekwencja w najmłodszej kategorii wiekowej. Mali piłkarze i piłkarki do lat 8 to 24 proc. uczestników.

W powiecie łaskim, rozgrywki w Turnieju na szczeblu gminno-powiatowym zostały rozegrane 20 października 2016 roku.

Październikowy zimny deszcz i wiatr nie był w stanie przeszkodzić chłopcom z drużyny APN Funinio, w pięknym stylu pokazali jak wygrywają mecz za meczem, w kategorii U10 gdzie udział brało sześć drużyn podzielonych na dwie grupy. Świetnie opracowana strategia gry i techniczne rozwiązania, młodzi zawodnicy z APN FUNINIO przełożyli z intensywnych treningów na grę stadionową, w grupie wygrali dwa mecze i w finale zmierzyli się z drużyną z Łasku wygrywając 2:1.

Wspaniała wygrana i wynik z której dumni są Trenerzy Maciej Miszczak i Krzysztof Miszczak, drużyna przechodzi do dalszego etapu, teraz czekają nas Rozgrywki Wojewódzkie, mamy kilka miesięcy na odpowiednie przygotowanie się do dalszych rozgrywek – podsumowywują i dodają że za sukcesem dzieci stoją jak zawsze niezawodni rodzice.

Turniej o Puchar Tymbarku to szansa dla młodych talentów


Jak pokazuje historia, wiele znanych gwiazd piłki nożnej swoją przygodę ze sportem rozpoczynało na osiedlowych boiskach. To samo może spotkać młode dzieci, które wezmą udział w Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". To będzie już XVII edycja Turnieju, w którym w dotychczasowych odsłonach wzięło udział już ponad milion dzieci a który swój finał będzie miał na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Dla zachęty trzeba dodać, że jest to największy Turniej dla dzieci w Europie organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz firmę Tymbark.

Rozpoczynająca się edycja największego Turnieju dla dzieci po raz kolejny rozegrana zostanie aż w trzech kategoriach wiekowych U-8 (I klasa szkoły podstawowej), U-10 (II i III klasa), U-12 (IV i V klasa). I po raz kolejny wezmą w nim udział także dziewczynki. Turniej skierowany jest do reprezentacji szkół podstawowych, uczniowskich klubów sportowych, Akademii Młodych Orłów oraz licznych podmiotów np. stowarzyszeń i fundacji. Zespoły zgłaszać mogą nauczyciele i trenerzy za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie Turnieju: www.zpodworkanastadion.pl. Pierwsze mecze zostaną rozegrane już w październiku.

Turniej o Puchar Tymbarku zapoczątkował kariery wielu znanych piłkarzy


- Nie traćcie czasu, przeżyjcie wspaniałą przygodę i zapiszcie się do naszych rozgrywek już dziś. "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to największy w Europie turniej dla dzieci w wieku szkolnym. Jego celem jest zachęcanie chłopców i dziewczynek do uprawiania sportu, wyławiania piłkarskich talentów oraz spełnienie dziecięcych marzeń. - mówi Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Podczas swojej 16-letniej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Marcina Kamińskiego, Piotra Zielińskiego czy Bartosza Salomona i wielu innych...

Finały wojewódzkie Turnieju o Puchar Tymbarku Łódź 2015/2016


W ostatniej edycji Turnieju podczas finałów wojewódzkich, które zostały rozegrane na koniec marca 2016 roku powiat łaski reprezentowały aż trzy drużyny: chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu w grupie wiekowej U10, chłopcy z drużyny MULKS Łask w grupie wiekowej U12 oraz dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Buczku również w grupie wiekowej U12. Wtedy żadnej z tych drużyn nie udało się awansować do dalszego etapu jednak była to dobra okazja do zdobywania nowych doświadczeń. Chłopcy z Zalesia oraz dziewczynki z Buczku swój udział zakończyli na fazie grupowej. Natomiast U-12 MULKS Łask po udanej fazie grupowej i przejściu do fazy pucharowej ostatecznie zajęli wysokie czwarte miejsce w finałach wojewódzkich Turnieju o Puchar Tymbarku w Łodzi.
#łask #kolumna #sport #dzieci #piłkanożna #turniej #tymbark #pzpn #stadionnarodowy #apnfuninio #mulkslask
Łask po Burzy: wszędzie pozalewane ulice, połamane drzewa
ŁASK

Łask po Burzy: wszędzie pozalewane ulice, połamane drzewa

Łódź: Zachodnia Obwodnica Łodzi na S14 skierowana do przetargu
ŁÓDŹ

Łódź: Zachodnia Obwodnica Łodzi na S14 skierowana do przetargu

OSP Kolumna: usuwanie skutków wieczornej burzy w Kolumnie
ŁASK

OSP Kolumna: usuwanie skutków wieczornej burzy w Kolumnie

Szpital Łask: NFZ umieścił placówkę na swojej liście
ŁASK

Szpital Łask: NFZ umieścił placówkę na swojej liście

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city
1399 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw
1750 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw

PRZYCZEPY SAMOCHODOWE
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24