PORADNIKI

Profesjonalny podsłuch telefonu – jak to działa?

Marcin Jankowski  •  15 grudnia 2016 (09:17)
Czasy, kiedy tylko szpiedzy i agenci wywiadu posiadali dostęp do narzędzi umożliwiających podsłuch telefonu bezpowrotnie minęły. Teraz nawet Ty, prościej niż pomyślałbyś, nie tylko kupisz odpowiednie oprogramowanie, ale także własnoręcznie je zainstalujesz.
Profesjonalny podsłuch telefonu – jak to działa?
Zdjęcie: © Domena Publiczna/zdjęcie ilustracyjne   
AUTOREKLAMA
Planujesz kupić nową przyczepę samochodową? A może tylko potrzebujesz przewieźć dowolną rzecz, która nie mieści się do Twojego samochodu? Przyjedź do punktu handlowego na Przygoniu przy ulicy Łąkowej 3 w gminie Dobroń. Wcześniej możesz zapoznać się z ofertą nowych przyczep i wypożyczalni na stronie internetowej Kolumna24.
W czasie zaawansowanych technologii może się okazać, że szybciej niż byśmy przypuszczali podsłuch telefonu mógłby się nam przydać. Będąc rodzicem nawet paroletniego dziecka, przekonujesz się, że potrzebuje ono coraz większej ochrony i wsparcia, by nie padło ofiarą chociażby cyberprzemocy lub by nie wpadało w różnego rodzaju uzależnienia. Śledząc aktywność swojego dziecka w jego telefonie, zapewniasz sobie pewien spokój, mogą w każdej chwili zareagować, kiedy wda się w kontakty z nieodpowiednimi osobami bądź będzie stykało się z nieodpowiednimi treściami, do których może mieć stały dostęp dzięki niemal nieograniczonemu dostępowi do Internetu. Z aplikacji szpiegowskiej skorzystać mogą oczywiście nie tylko rodzice, ale też może ono uzdrowić sytuację w związku czy kontrolować, w sposób dozwolony prawem, posługiwanie się służbowym telefonem przez pracownika.

Aplikację zainstalujesz sam


Oprogramowanie Spyphone można z łatwością kupić w sklepie detektywistycznym Alfatronik.com.pl. W momencie zakupu otrzymujemy licencję i klucz aktywacyjny dla aplikacji, której tylko jedną z funkcji jest podsłuch telefonu. Program, tak jak inne aplikacje, należy ściągnąć z Internetu. Potem już tylko aktywujemy go otrzymanym kluczem, konfigurujemy parę opcji, ukrywamy ikonę programu i aplikacja jest gotowa do użycia. Wszystko jest bardzo intuicyjne i trwa bardzo krótko.

Spyphone działa na wielu systemach


Monitoringowi można poddać telefony działające na różnych systemach operacyjnych: Androidzie, systemie iOS oraz na mniej popularnym Symbian. Jest ona głęboko zagnieżdżona w telefonie, niemniej analizując aplikacje działające w tle osoba dociekliwa może natknąć się na oprogramowanie. W jaki sposób ono działa i jakie informacje można uzyskać? Dane uzyskane przez program przesyłane są przez Internet na platformę, która zapewnia zdalny, możliwy praktycznie w każdym momencie do nich dostęp. Jakie to są konkretnie dane? Zobaczmy.

Podsłuch telefonu i nie tylko


Podstawową funkcją, której możemy oczekiwać od takich narzędzi jest oczywiście nagrywanie rozmów telefonicznych. W zależności od wersji oprogramowania, możliwe jest także śledzenie rozmowy w trybie „na żywo”. To jednak dopiero początek możliwości Spyphone’a. Dzięki aplikacji uzyskujemy dostęp do informacji o wiadomościach SMS, aktualnych kontaktach w książce telefonicznej, liście wykonywanych połączeń, pobranych aplikacjach.

Bardziej zaawansowane wersje oprogramowania dadzą nam możliwość prześledzenia aktywności w mediach społecznościowych, odwiedzanych stron internetowych oraz tego, jak użytkownik podsłuchiwanego telefonu korzysta z komunikatorów internetowych typu WhatsApp. Funkcje te wymagają jednak dostępu do systemu operacyjnego i pełnej kontroli nad nim, co przybiera nazwę rootowania.

Profesjonalny monitoring i podsłuch telefonu, jak widać, jest w stu procentach do zrealizowania przez nas samych. Wiedząc kiedy działanie naszego podsłuchu może zostać zakłócone (np. kiedy podłączone zostaną inne szpiegowskie programy), praktycznie nic w naszej operacji podsłuchowej nie może pójść nie tak. Do tego pamiętanie o ponownym uruchomieniu aplikacji po wymuszonym jej zamknięciu sprawi, że telefon, który nas interesuje będzie pod naszą pełną kontrolą. A to pierwszy krok do np. bezpieczeństwa Twoich dzieci.
#poradniki #elektronika #technologia #aplikacja #detektywistyka #spyphone
Łask po Burzy: wszędzie pozalewane ulice, połamane drzewa
ŁASK

Łask po Burzy: wszędzie pozalewane ulice, połamane drzewa

Łódź: Zachodnia Obwodnica Łodzi na S14 skierowana do przetargu
ŁÓDŹ

Łódź: Zachodnia Obwodnica Łodzi na S14 skierowana do przetargu

OSP Kolumna: usuwanie skutków wieczornej burzy w Kolumnie
ŁASK

OSP Kolumna: usuwanie skutków wieczornej burzy w Kolumnie

Szpital Łask: NFZ umieścił placówkę na swojej liście
ŁASK

Szpital Łask: NFZ umieścił placówkę na swojej liście

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city
1399 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw
1750 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw

PRZYCZEPY SAMOCHODOWE
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24