REKLAMA
REKLAMA
POLSKA I ŚWIAT

Lider amerykańskich nacjonalistów znokautowany na wizji

Marcin Jankowski  •  23 stycznia 2017 (16:42)
W sobotę polskiego czasu odbyła się nominacja Donalda Trumpa na prezydenta USA w Waszyngtonie. Nowy prezydent przejmował swój urząd od poprzednika w blasku fleszy podczas specjalnie zorganizowanej na tą okazję inauguracji. Na uroczystości wstęp mieli również zwykli obywatele Stanów Zjednoczonych Ameryki, którzy na żywo mogli obserwować co się dzieje.
Materiał video   
REKLAMA

Walki zwolenników i przeciwników Donalda Trumpa w USA


Przejęcie urzędu prezydenta USA to także liczne bale, wystąpienia i specjalne wydarzenia zaplanowane na tę okazję. W związku z tym na ulicach Waszyngtonu na trasach przejazdu Donalda Trumpa zebrało się bardzo wiele osób, które wznosiły okrzyki poparcia bądź dezaprobaty dla następcy Baracka Obamy. W większości przypadków manifestacje odbyły się pokojowo jednak nie brakowało pojedynczych incydentów, które zakłócały spokój.

Jednym z ciekawszych zdarzeń, które odnotowano było uderzenie Richarda Spencera, lidera amerykańskich nacjonalistów podczas udzielanego wywiadu na żywo w telewizji. Spencer określający się jako nacjonalista a przez innych a zwłaszcza środowiska liberalne w USA postrzegany jest jako neonazista oraz zwolennik wyższości białej rasy nad czarną.
'
Podczas wywiadu, który udzielał na żywo w jednej z amerykańskich telewizji, podbiegł do niego czarnoskóry przeciwnik Donalda Trumpa i uderzył go w twarz, po czym ten osunął się na ziemię. Napastnik po chwili odbiegł i znikł w tłumie.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł i chcesz być na bieżąco z wszystkimi wiadomościami publikowanymi w regionalnym portalu informacyjnym Kolumna24 zacznij obserwować profil Facebook. Ponadto możesz już pobrać bezpłatnie aplikację mobilną K24 ze sklepu Google Play.
#usa    #wybory    #donaldtrump    #prezydent    #ameryka    #richard    #spencer    #nacjonalizm    #neonazizm   
REKLAMA
Wiadomości z Łasku dostępne w aplikacji mobilnej na Androida
ŁASK

Wiadomości z Łasku dostępne w aplikacji mobilnej na Androida

Lahti 2017: ceremonia otwarcia zgromadzi razem fanów i sportowców
LAHTI2017

Lahti 2017: ceremonia otwarcia zgromadzi razem fanów i sportowców

Łask: wody w rzece Grabia przekroczyły stany ostrzegawcze
ŁASK

Łask: wody w rzece Grabia przekroczyły stany ostrzegawcze

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24