ŁASK

Łask: propozycje zmian w zagospodarowaniu przestrzennym gminy

Marcin Jankowski  •  12 kwietnia 2017 (13:44)
W ostatnim projekcie zmian Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Łask wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, który dostępny jest do wglądu w Urzędzie Miejskim w Łasku, można znaleźć propozycje zmian jakie prawdopodobnie zostaną uchwalone przez radnych. Mieszkańcy gminy mają czas do 27 kwietnia z zapoznaniem się z dokumentem i do 24 maja 2017 roku na zgłoszenie swoich uwag.
Łask: propozycje zmian w zagospodarowaniu przestrzennym gminy
Zdjęcie: Kolumna24/rzeka Grabia   
AUTOREKLAMA
Przyczepki samochodowe: wypożyczalnia i sprzedaż z pełną ofertą
MOTORYZACJA

Przyczepki Samochodowe: wypożyczalnia i sprzedaż z pełną ofertą

Łask-Kolumna: nie będzie zbiornika wodnego, powrót do zabudowy na dużych działkach


Włodarze gminy Łask z Burmistrzem Łasku - Gabrielem Szkudlarkiem na czele - zrezygnowali z utworzenia w Łask-Kolumnie, na terenie dobrze znanego miejsca "Pod Bykiem", zbiornika wodnego o roboczej nazwie "Kolumna", o którym mówiło się od dłuższego czasu i który również jest nadal uwzględniony w Programie małej retencji Województwa Łódzkiego. Natomiast jak podano w projekcie Studium dla gminy Łask decyzja o rezygnacji z budowy zbiornika wynika bezpośrednio z analiz oddziaływania na stan i funkcjonowanie siedlisk i tym samym zagrożenie dla obszaru Natura 2000 Grabia PLH 100021.

Nie przeszkadza to jednak zbudować zbiornik retencyjny bliżej Łasku, który w projekcie Studium nosi roboczą nazwę "Łask" i będzie miał charakter rekreacyjny. Zbiornik ten będzie położony również na rzece Grabi jednak bliżej centralnej części Łasku w okolicach dotychczasowego zbiornika wodnego.

Według założeń nowego Studium, które prawdopodobnie w podobnym kształcie zostanie uchwalone, na obszarze dzielnicy mieszkaniowej Łask-Kolumny oraz Wronowic są plany podtrzymania prowadzenia zabudowy jednorodzinnej na dużych działkach, tak jak to było jeszcze planowane w 1936 roku a zmieniane po II wojnie światowej. Ponadto na terenie zabudowy będzie można wyciąć jedynie 30% drzewostanu, natomiast 70% powierzchni działki powinien nosić charakter biologicznie czynnej.

Parcelacja lasu "Doliwa" w Łask-Kolumnie w części południowo-zachodniej


Obszar lasu "Doliwa", dzisiejsze tereny pomiędzy drogą wojewódzką numer 482 a rzeką Grabią, stanowią kość niezgody pomiędzy właścicielem tych obszarów a Nadleśnictwem Kolumna i grupą mieszkańców. Po II wojnie światowej tereny te zostały upaństwowione i zabrane jego właścicielowi. Jeszcze przed drugą wojną światową, planowano właśnie na tym obszarze wyznaczyć działki pod zabudowę o powierzchni około 1 500 m2 jako kolejny etap rozbudowy dzielnicy letniskowej Kolumna.

Dzisiaj tereny te ponownie wróciły do prawowitego właściciela, który planuje je sprzedać właśnie pod zabudowę mieszkaniową. Przeciwne temu jest jednak Nadleśnictwo Kolumna a ostateczna decyzja będzie należała do Burmistrza Łasku - Gabriela Szkudlarka i radnych z Rady Miejskiej w Łasku, którzy ostatecznie podejmą decyzję - uchwalając lub odrzucając uchwałę o zezwoleniu na parcelację tych terenów.

Konsultacje do projektu Studium zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Łask


Projekt zmian Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Łask wraz z prognozą oddziaływania na środowisko został wyłożony do wglądu w Urzędzie Miejskim w Łasku. Każdy może zapoznać się z dokumentem do 27 kwietnia 2017 roku w godzinach otwarcia urzędu. W dniu 25 kwietnia 2017 roku odbędzie się dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie zmianami również w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łasku w sali nr 18 o godzinie 1100. Ponadto każdy może wnieść swoje uwagi do dnia 24 maja 2017 roku.
#łask #kolumna #grabia #zbiornik #studium #urbanistyka #zagospodarowanie #nadleśnictwo #burmistrz #radni #łódzkie

Zapisz się do Newslettera

Obserwuj Profil Facebook

lask kolumna otwarcie nowej Kawiarni Jagódka przy Piotrkowskiej
ŁASK

Łask-Kolumna: otwarcie nowej Kawiarni Jagódka przy Piotrkowskiej

lask kolejne zatrzymanie z nielegalnymi papierosami i tytoniem
ŁASK

Łask: kolejne zatrzymanie z nielegalnymi papierosami i tytoniem

Tajemnice Łasku: jak zasłynęła kolegiata opinią cudownej?
HISTORIA REGIONU

Tajemnice Łasku: jak zasłynęła kolegiata opinią cudownej?

Przyczepki samochodowe: wypożyczalnia i sprzedaż z pełną ofertą
AUTOREKLAMA

Przyczepki Samochodowe: wypożyczalnia i sprzedaż z pełną ofertą

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24