ZELÓW

II Zelowski Szus o Czółenko dla Aktywnych Sportowo już w Marcu

Marcin Jankowski  •  8 lutego 2017 (18:29)
Przed nami już druga edycja cieszącego się zainteresowaniem Zelowskiego Szusu o Czółenko czyli otwartych zawodów sportowych dla biegaczy i osób aktywnie uprawiających nordic walking. Jak widać bieganie na stałe wpisało się już w trend rozwoju naszej aktywności sportowej. Tak samo jak w poprzednim roku wydarzenie jest wspólnie organizowane przez grupę Bieging Team Zelów oraz szkołę ZSO w Zelowie.
II Zelowski Szus o Czółenko dla Aktywnych Sportowo już w Marcu
Zdjęcie: © Kolumna24/Zelów   
AUTOREKLAMA
Przyczepki samochodowe: wypożyczalnia i sprzedaż z pełną ofertą
MOTORYZACJA

Przyczepki Samochodowe: wypożyczalnia i sprzedaż z pełną ofertą

Promocja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie poprzez bieganie


II Zelowski Szus o Czółenko odbędzie się 26 marca 2017 roku tj. w niedzielę a głównym miejscem, w którym odbędą się zawody będzie Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zelowie, gdzie zostanie ulokowany punkt startowy oraz meta jednocześnie. Zawodnicy, którzy zjawią się w Zelowie będą mogli wystartować w czterech konkurencjach dostosowanych do przedziału wiekowego i umiejętności zawodników.

O godzinie 1000 wystartuje najmłodsza grupa wiekowa z przedszkoli i szkół podstawowych. Na godzinę 1100 zaplanowano bieg dla uczniów szkół ponadpodstawowych na dystansie 1 kilometra. Kolejną konkurencją, w której będą mogli wziąć udział startujący to marsz Nordic Walking z kijkami, który wystartuje o godzinie 1345 po zakończeniu biegu głównego.

Bieg główny, w którym udział będą brać dorośli wystartuje o godzinie 1200 a trasa będzie liczyć 10 kilometrów. Trasa biegu głównego została atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i będzie się składała z dwóch pętli po 5 kilometrów. Start i meta zostaną ulokowane przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zelowie od strony sali gimnastycznej.

Celem organizowanego wydarzenia sportowego jest przede wszystkim upowszechnianie biegania i Nordic Walking jako dostępnej dla każdego formy aktywności sportowej. Wydarzenie to będzie także formą promocji Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie oraz samej Gminy Zelów. Jak zapowiadali organizatorzy w poprzednim roku, Zelowski Szus o Czółenko ma stać się biegiem charytatywnym, z którego fundusze będą trafiały na pomoc dzieciom. Już w pierwszej edycji zainteresowanie uczestników biegiem przerosło samych organizatorów, którzy nie spodziewali się aż tak licznej grupy startujących.

Nad zawodami patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Zelowa i Gmina Zelów.

Pobiegnij i zdobądź czółenko w biegu na 10 kilometrów w Zelowie


W I Zelowskim Szusu o Czółenko w 2016 roku najlepszy okazał się Tomasz Juszczak z Tarnowskich Gór z czasem 34 minuty 51 sekund. Jako drugi na metę wbiegł łodzianin - Tomasz Jagusiak, raptem 2 sekundy później. Trzecie miejsce należało natomiast do Tomasza Owczarka z Bełchatowa, który zjawił się 7 sekund po zwycięzcy.

Pan Jagoda czyli Tomasz Jagusiak, jest bardzo dobrze znany w świecie lekkoatletów i tak podsumował ostatnią edycję - Bardzo fajny bieg, organizacja genialna. Trasa chyba jedna z najszybszych w jakich miałem okazję pobiec. Polecam każdemu i mam nadzieję, że za rok będzie druga edycja.
#zelów #bieganie #sport #zawody #zsozelów #łódzkie #bełchatów
Galeria II Zelowski Szus o Czółenko dla Aktywnych Sportowo już w Marcu

Zapisz się do Newslettera

Obserwuj Profil Facebook

ABW Łódź: będą wyjaśniać atak terrorystyczny w Manchesterze
ŁÓDŹ

ABW Łódź: będą wyjaśniać atak terrorystyczny w Manchesterze

Łask: Piknik Lotniczy 2017 odwołany, powodem rozbudowa lotniska
ŁASK

Łask: Piknik Lotniczy 2017 odwołany, powodem rozbudowa lotniska

Przyczepki samochodowe: wypożyczalnia i sprzedaż z pełną ofertą
AUTOREKLAMA

Przyczepki Samochodowe: wypożyczalnia i sprzedaż z pełną ofertą

Łask: Zielona Kolumna zgłasza uwagi do zagospodarowania gminy
ŁASK

Łask: Zielona Kolumna zgłasza uwagi do zagospodarowania gminy

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24