LAHTI2017

Finlandia - jedno z najlepszych państw na świecie do życia

Marcin Jankowski  •  7 lutego 2017 (18:10), aktualizacja 7 lutego 2017 (18:29)
Lahti nie po raz pierwszy jest już gospodarzem Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym. Wcześniej tej rangi zawody odbywały się w tym mieście już w latach 1926, 1938, 1958, 1978, 1989 i 2001 roku. Sam region Lahti bardzo dobrze jest znany ze sportów zimowych a w dodatku piękne krajobrazy i atrakcje sprawiają, że jest on bardzo chętnie odwiedzany przez turystów.
Finlandia - jedno z najlepszych państw na świecie do życia
Zdjęcie: Leevi Vähälä/Kuva/Skocznie narciarskie w Lahti   
AUTOREKLAMA
Planujesz kupić nową przyczepę samochodową? A może tylko potrzebujesz przewieźć dowolną rzecz, która nie mieści się do Twojego samochodu? Przyjedź do punktu handlowego na Przygoniu przy ulicy Łąkowej 3 w gminie Dobroń. Wcześniej możesz zapoznać się z ofertą nowych przyczep i wypożyczalni na stronie internetowej Kolumna24.

Lahti: dynamiczny ośrodek sportowy niedaleko Helsinek


Co ciekawe Finlandia jest krajem, w którym pije się najwięcej kawy na świecie. To skandynawskie państwo regularnie zajmuje topowe miejsca w różnych innych nie mniej ciekawych rankingach. Obecnie klasyfikowane jest na 6. miejscu pod względem bezpieczeństwa, 4. miejscu pod względem innowacji oraz 6. miejscu pod względem zadowolenia mieszkańców.

Automatycznie przekłada to się na poszczególne regiony tego kraju, jak na przykład na Lahti, które jest dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem niedaleko obszaru metropolitalnego Helsinek. W regionie tym zamieszkuje ponad 200 tysięcy mieszkańców i stale rośnie ich liczba. Przyjazne środowisko, możliwość aktywnego rozwoju zawodowego i wysoki poziom usług kulturalnych oraz sportowych sprawia, że będzie nadal przyciągać nowych mieszkańców z całej Finlandii w przyszłości.

Lahti to także miasto dużych eventów sportowo - rozrywkowych, które nierzadko są organizowane dla mieszkańców i gości. Na wiele z nich można trafić w okolicach centrum sportowego oraz targowego a także w parkach i stadionach. Na dodatek większość obiektów rozrywkowych położonych jest w niewielkiej odległości od siebie.

Lahti 2017: jak zagospodarować czas wolny podczas Mistrzostw Świata?


Jeśli planujesz odwiedzić Lahti w okresie mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym sprawdź co możesz zwiedzić i zobaczyć w wolnym czasie. Każdy znajdzie coś dla siebie co go zainteresuje i będzie mógł poznać historię i kulturę regionu i Finlandii. Już teraz możesz zaplanować wizytę w Muzeum Narciarstwa ulokowane w Centrum Sportowym gdzie można zobaczyć liczne wystawy.

Ponadto warto odkryć historię motocykli z unikalnymi pozycjami z całego świata. Fińskie Muzeum Motocykli położone jest nad jeziorem Vesijärvi w zatoce Niemi, około 2.5 kilometra od centrum Lahti. Muzeum Motocykli to coś więcej niż tylko zwykłe muzeum - to miejsce, gdzie ludzie przychodzą się bawić. W Muzeum można zawsze obejżeć unikalne filmy z zawodów i najważniejszych wydarzeń w ciągu wieków.

Jeśli jednak chciałbyś spędzić wolny czas poza miastem, z dala od tłumów możesz udać się poza miasto i zwiedzić region. Chyba nie trzeba nikomu mówić o tym, że Lahti jest miastem ludzi sportu, gdzie trasy do joggingu, jazdy na rowerze czy na nartach można znaleźć już w samym centrum na rynku. W okolicach znajduje się park narodowy a także zorganizowane są liczne ścieżki przyrodnicze w krainie jezior, gdzie można podziwiać najpiękniejsze krajobrazy południowej Finlandii. W regionie znajduje się prawie 170 kilometrów oświetlonych i nieoświetlonych tras narciarskich w regionie.

Zapoznaj się także ze szczegółowym programem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Lahti, które odbędą się od 22 lutego do 5 marca 2017 roku. Oprócz 21 konkurencji sportowych zaplanowano także liczne atrakcje dodatkowe, które każdy odwiedzający arenę sportową będzie mógł zobaczyć.
#lahti #finlandia #skokinarciarskie #finlandia #skocznia #sport
ŁKS Łódź Zagra w II Lidze Zamiast Finishparkiet Drwęca NML
ŁÓDŹ

ŁKS Łódź Zagra w II Lidze Zamiast Finishparkiet Drwęca NML

Łask: Zabił Swoją Konkubinę? Mężczyzna Został Zatrzymany
ŁASK

Łask: Zabił Swoją Konkubinę? Mężczyzna Został Zatrzymany

Łódzkie: Ratują życie. Sami Dostaną 1 Milion Złotych Pomocy
ŁASK

Łódzkie: Ratują życie. Sami Dostaną 1 Milion Złotych Pomocy

(Video) I Bieg Leśny w Teodorach za nami. Blisko 400 zawodników
ŁASK

(Video) I Bieg Leśny w Teodorach za nami. Blisko 400 zawodników

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city
1399 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw
1750 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw

PRZYCZEPY SAMOCHODOWE
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24