POLSKA I ŚWIAT

CBŚP: Michał M. zawodnik MMA zatrzymany za przemyt narkotyków

Marcin Jankowski  •  15 grudnia 2016 (10:14), aktualizacja 15 grudnia 2016 (10:27)
Znany zawodnik MMA z Polski Michał M. oraz dwadzieścia innych osób zostało zatrzymanych przez CBŚ Policji w związku z zarzutami multiprzestępczości a w szczególności za przemyt narkotyków, w tym kokainy i haszyszu Do zatrzymań doszło na terenie czterech województw: zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego.
Materiał video   
AUTOREKLAMA
Przyczepki samochodowe: wypożyczalnia i sprzedaż z pełną ofertą
MOTORYZACJA

Przyczepki Samochodowe: wypożyczalnia i sprzedaż z pełną ofertą

CBŚ Policja rozbiła grupę o charakterze zbrojnym


Od początku roku Centralne Biuro Śledcze Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, która zajmowała się multiprzestępczością a w szczególności przemytem przemytem kokainy z Aruby, haszyszu, jak też handlem tytoniem i nielegalnymi papierosami.

Jak ustalili policjanci, kurierzy przemycali kokainę z Aruby do Polski w prezerwatywach metodą "na połyk". Policjanci CBŚP ustalili również, że grupa zajmowała się na ogromną skalę przemytem i wprowadzaniem do obrotu haszyszu, jak też handlem tytoniem oraz papierosami bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze ustalili też, że członkowie grupy podczas rozwiązywania konfliktów z innymi przestępcami posługiwali się bronią palną, w tym długą - karabiny AK-47.

Do zatrzymań członków grupy przestepczej doszło we wtorek, kiedy to blisko 300 funkcjonariuszy Policji weszło do czterdziestu lokalizacji w czterech województwach: zachodniopomorskim, dolnośląskim, mazowieckim i wielkopolskim. W sumie policjanci zatrzymali 21 osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. W skład grupy wchodziło również dwóch funkcjonariuszy Policji i jeden emerytowany funkcjonariusz, dlatego w realizacji uczestniczyli także policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

CBŚP: straty Skarbu Państwa to blisko 17 miliardów złotych


W wyniku przeprowadzonych przeszukań na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli luksusowe samochody, ponad 117 tysięcy złotych, 15.5 tysiąca euro, zegarki i złoto. Na koncie jednego z podejrzanych zabezpieczono również 100 tysięcy zł na poczet przyszłych kar. Straty Skarbu Państwa z tytułu obrotu tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzy wyniosły ponad 17 mld złotych.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do sądu 18 wniosków o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Zatrzymanym zarzucono między innymi przemyt co najmniej 40 kilogramów kokainy o wartości czarnorynkowej 14 milionów złotych i 200 kg haszyszu. Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Michał M. znany zawodnik MMA wśród zatrzymanych


Wśród zatrzymanych osób z grupy przestępczej jest znany zaowdnik MMA - Michał M. będący zawodnikiem federacji KSW organizującej gale MMA w Polsce. W związku z zaistniałą sytuacją, wcześniej federacja KSW wydała specjalne oświadczenie:

W związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi w sprawie zatrzymania Michała Materli przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, oświadczamy, że KSW zajmie stanowisko w tej sprawie w momencie podania przez organy państwowe do wiadomości publicznej informacji nt. powodów zatrzymania oraz ewentualnego prawomocnego wyroku sądu.

Cenimy i szanujemy Michała Materlę jako sportowca.

Mamy też świadomość, że dla wielu wojowników sport stał się nową, lepszą drogą, dzięki której wyszli z trudnych życiowych sytuacji – dlatego z zasady nie skreślamy nikogo, kto naprawił swoje błędy i uregulował sytuację prawną, za przeszłość.

Jednocześnie, w KSW nie ma i nie będzie miejsca na naruszanie prawa. I w tym zakresie KSW nie będzie stosowało taryfy ulgowej wobec kogokolwiek.

Czy w tym przypadku prawo zostało złamane, zdecyduje sąd i jego prawomocny wyrok.


Źródło: materiały operacyjne Policji, KSW
#policja #cbś #michalm #mma #przestępczość #narkotyki #997 łask

Zapisz się do Newslettera

Obserwuj Profil Facebook

ABW Łódź: będą wyjaśniać atak terrorystyczny w Manchesterze
ŁÓDŹ

ABW Łódź: będą wyjaśniać atak terrorystyczny w Manchesterze

Łask: Piknik Lotniczy 2017 odwołany, powodem rozbudowa lotniska
ŁASK

Łask: Piknik Lotniczy 2017 odwołany, powodem rozbudowa lotniska

Przyczepki samochodowe: wypożyczalnia i sprzedaż z pełną ofertą
AUTOREKLAMA

Przyczepki Samochodowe: wypożyczalnia i sprzedaż z pełną ofertą

Łask: Zielona Kolumna zgłasza uwagi do zagospodarowania gminy
ŁASK

Łask: Zielona Kolumna zgłasza uwagi do zagospodarowania gminy

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24