ŁASK

Łask: Wyścig Kolarski Solidarności. Utrudnienia na Drodze

Marcin Jankowski  •  19 czerwca 2017 (13:51)
W środę 28 czerwca 2017 roku wystartuje z Łodzi 28. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków. Pierwszy etap będzie przebiegał z Łodzi przez Pabianice, Łask, Widawę do Zduńskiej Woli. W związku z tym w godzinach przed południowych kierowcy podróżujący na tych odcinkach drogi mogą spodziewać się sporych utrudnień. Na czas przejazdu kolarzy, poszczególne dojazdy do trasy przejazdu rowerzystów będą całkowicie zamknięte przez policję i straż pożarną.
Łask: Wyścig Kolarski Solidarności. Utrudnienia na Drodze
Zdjęcie: Dynów/23 Wyścig Solidarności i Olimpijczyków/CC BY-SA 3.0/Wikipedia.org   

Trasa Pabianice - Łask, droga wojewódzka 482 na czas przejazdu kolarzy zostanie zamknięta


Trasa tegorocznej edycji wyścigu prowadzi z Łodzi do Lublina. Rozpocznie się on 28 czerwca na ulicy Piotrkowskiej nieopodal Pasażu Schillera, a zakończy się 1 lipca na ulicy Krakowskie Przedmieścia. Podczas rywalizacji, kolarze przejadą pięć etapów na terenie pięciu województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i lubelskiego o długości 738,8 km.

Pierwszy dzień wyścigu (28 czerwca) przyniesie dwa etapy, podczas których swoje umiejętności w sposób szczególny będą mogli zaprezentować zarówno sprinterzy i górale. Przed południem zaplanowany został etap Łódź – Zduńska Wola, a popołudniu Tomaszów Mazowiecki – Kielce.

Start honorowy pierwszej części zmagań został zaplanowany na godzinę 945. Kolarze przejadą 86,8 km, a po drodze będą walczyli o zwycięstwo na lotnym finiszu w Pabianicach i premii specjalnej w Widawie. Na mecie w Zduńskiej Woli (ul. Łaska 61) powinni zameldować się między godziną 1205 a 1217. Po chwili odpoczynku i czasu na przejazd do Tomaszowa Mazowieckiego, o godzinie 1735 (start honorowy) z placu Kościuszki wystartuje drugi etap, prowadzący do Kielc i liczący 121,3 km.

W ubiegłym roku zwycięzcą został Yauhen Sobal z grupy Mińsk Cycling Club, który nie miał sobie równych także w klasyfikacji górskiej. Białorusin zapewnił sobie wygraną na trasie ostatniego etapu, dzięki któremu wyprzedził triumfatora klasyfikacji punktowej Pawła Franczaka z drużyny Verva Activjet Pro. Trzecie miejsce przypadło Jasperowi Hamelnikowi z Metec THK Mantel.

Jak będzie w tym roku? – Wygra polski kolarz, a moimi faworytami są Marek Rutkiewicz z Team Fibatech Fuji i jeśli zdecyduje się na start, to także Maciej Paterski z CCC Sprandi Polkowice – twierdzi Marek Leśniewski, były kolarz, nasz olimpijczyk, drużynowy srebrny medalista z Seulu. - W przypadku Rutkiewicza, kluczem do sukcesu może jego umiejętność walki w pojedynkę przeciwko grupie rywali, zaś Paterski z roku na rok jest coraz bardziej wszechstronny – dodaje. Zarówno pierwszy jak i drugi pokazują, że są w formie. Paterski zwyciężył Małopolskim Wyścigu Górskim, zaś Rutkiewicz dzielnie dotrzymywał mu kroku, kończąc go ostatecznie na czwartym miejscu, ze stratą 1 minuty i 22 dwóch sekund. Oprócz wspomnianej dwójki, namieszać może młodzieżowiec Piotr Brożyna (także CCC), syn Tomasza, olimpijczyka z Atlanty i Aten i czterokrotnego zwycięzcy naszego wyścigu (lata 1990, 1996, 1998, 1999). – Jest w formie, nikt na niego nie stawia. Zajął trzecie miejsce w Wyścigu Dookoła Słowacji i wygrał klasyfikacje młodzieżową. Pochodzi z Kielc, miejsca mety drugiego etapu, tak więc motywacji mu nie zabraknie – kończy Leśniewski.

Trasa tegorocznej edycji, prowadząca z Łodzi do Lublina, jest bardzo zróżnicowana. Pole do popisu znajdą na niej zarówno sprinterzy oraz górale. Do kluczowych roztrzygnięć może dojść już na trasie drugiego etapu z Tomaszowa Mazowieckiego do Kielc, który zostanie rozegrany tego samego dnia, co pierwszy etap z Łodzi do Zduńskiej Woli. - Dwa etapy w ciągu jednego dnia to duże obciążenie dla kolarzy. Peleton będzie zmęczony i jeśli ktoś będzie umiał to wykorzystać i odjechać, może wygrać cały wyścig – mówi Leśniewski. Podkreśla także, że stawka będzie wyrównana, przez co na dwóch podjazdach pod zamek Kamieniec na trasie czwartego etapu Mielec – Krosno, uciekinierzy będą mogli ugrać niewiele.

- Sądzę, że maksymalnie 15 sekund. Większe znaczenie dla klasyfikacji generalnej, będą miały bonifikaty za zwycięstwa na Lotnych Finiszach i metach. – kończy Leśniewski.
#łask #łódzkie #wyścig #kolarstwo #solidarność #zduńskawola #łódź
Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan
ŁASK

Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan

Dobroń: Bezpłatne Badania Mammograficzne dla Kobiet
DOBROŃ

Dobroń: Bezpłatne Badania Mammograficzne dla Kobiet

Łask: 5. Festiwal Róż 2017 dla miłośników królowej roślin
ŁASK

Łask: 5. Festiwal Róż 2017 dla miłośników królowej roślin

Wyniki III Turnieju Wojewódzkiego w Siatkówkę w Zduńskiej Woli
ŁASK

Wyniki III Turnieju Wojewódzkiego w Siatkówkę w Zduńskiej Woli

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city
1399 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw
1750 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw

PRZYCZEPY SAMOCHODOWE
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24