ŁASK

Łask: budżet na 2017 rok i kolejne inwestycje w gminie

Marcin Jankowski  •  2 stycznia 2017 (12:40), aktualizacja 2 stycznia 2017 (21:06)
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Łasku w poprzednim roku, radni zatwierdzili budżet gminy na nowy 2017 rok przedstawiony przez Burmistrza Łasku Gabriela Szkudlarka. Zgodnie z przyjętymi założeniami dochód Gminy Łask wyniesie 88 milionów złotych natomiast wydatki oszacowano na kwotę 90 milionów złotych. Deficyt w 2017 roku wyniesie blisko 2 miliony złotych, który zostanie pokryty kredytami oraz pożyczkami. Jednocześnie w budżecie dla Gminy Łask zaplanowano także szereg inwestycji, które zostaną wykonane w ciągu bieżącego roku.
Łask: budżet na 2017 rok i kolejne inwestycje w gminie
Zdjęcie: © Domena publiczna/Zdjęcie ilustracyjne   
AUTOREKLAMA
Przyczepki samochodowe: wypożyczalnia i sprzedaż z pełną ofertą
MOTORYZACJA

Przyczepki Samochodowe: wypożyczalnia i sprzedaż z pełną ofertą

Łask: modernizacja placówek oświatowych oraz transportu miejskiego


Zespół Szkół Ogólnokształcących im. J. Paderewskiego w Łask-Kolumnie w tym roku czekają zmiany i na szczęście będą one pozytywne. W Gminie Łask zarezerwowano fundusze w wysokości 720 tysięcy złotych na dwie duże inwestycje modernizacji placówki. Jedną z nich będzie poprawa infrastruktury terenu wokół szkoły polegająca na przebudowie ulicy Toruńskiej w celu stworzenia nowych miejsc postojowych. Ponadto w samej placówce oświatowej, dla dzieci z terenu dzielnicy Kolumna, zostanie wykonana wewnętrzna instalacja gazowa z przyłączem do głównej nitki gazowej.

W ramach nowego budżetu dla gminy Łask 2017, mieszkańcy wielu miejscowości położonych na terenie gminy mogą liczyć na poprawę sieci drogowej. Planowane są liczne przebudowy dróg m. in. w Kolonii Bilew, Woli Bałuckiej, we Wronowicach czy w samym Łasku oraz stworzenie dokumentacji technicznej, która umożliwi rozpoczęcie prac budowlanych w kolejnych latach. Oprócz tego zgodnie z założeniami nowego programu modernizacji transportu publicznego, Zakład Komunikacji Miejskiej w Łasku otrzyma w tym roku nowy 8-metrowy eko-autobus. Docelowo Gmina Łask planuje zakup 14 fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich, w tym: 8 sztuk o długości do 10 metrów, 4 sztuk o długości do 8 metrów, 2 sztuk o długości do 12 metrów. Wszystkie pojazdy będą spełniać najnowsze normy emisji spalin (EURO 6) oraz będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łącznie na wszystkie inwestycje w ramach transportu przewidziano 4,6 miliona złotych.

Na najbliższe dwa lata 2017 - 2018 przewidziano wdrożenie w Urzędzie Miasta w Łasku systemu informatycznego ułatwiające zarządzanie administracją. Całkowity koszt wdrożenia e-administracji dla mieszkańców Łasku wyniesie 500 tysięcy złotych z czego 85% tej kwoty będzie pochodzić z środków współfinansowanych przez UE w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020.

Z mniejszych choć równie ciekawych planów jakie zaproponowano dla mieszkańców gminy Łask będzie wybudowanie pięciu siłowni na świeżym powietrzu wspólnie z Lokalną Grupą Działania.
#łask #łódzkie #finanse #budżet #gmina #inwestycje #edukacja #komunikacja #transport #sport #autobusy #zkm #drogi #infrastruktura #oswiata
Galeria Łask: nowy budżet i nowe inwestycje w 2017 roku w gminie

Zapisz się do Newslettera

Obserwuj Profil Facebook

lask kolumna otwarcie nowej Kawiarni Jagódka przy Piotrkowskiej
ŁASK

Łask-Kolumna: otwarcie nowej Kawiarni Jagódka przy Piotrkowskiej

lask kolejne zatrzymanie z nielegalnymi papierosami i tytoniem
ŁASK

Łask: kolejne zatrzymanie z nielegalnymi papierosami i tytoniem

Przyczepki samochodowe: wypożyczalnia i sprzedaż z pełną ofertą
AUTOREKLAMA

Przyczepki Samochodowe: wypożyczalnia i sprzedaż z pełną ofertą

lodz zatrzymano 3 osoby, które zaatakowały straznikow kolei
ŁÓDŹ

Łódź: zatrzymano 3 osoby, które zaatakowały strażników kolei

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24