ŁASK

Łask: nie będzie Pikniku Lotniczego 2016 na lotnisku wojskowym

Marcin Jankowski  •  22 sierpnia 2016 (23:56), aktualizacja 28 września 2016 (19:49)
Mimo wstępnych informacji jakie nieoficjalnie pojawiały się wcześniej o organizacji Pikniku Lotniczego w Łasku informacja ta została zdementowana. Na oficjalnym profilu społecznościowym 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku poinformowano, że w 2016 roku pikniku lotniczego nie będzie w związku z zaangażowaniem w inne przedsięwzięcia w tym w obchody 10-lecia służby samolotów F-16 w Polskich Siłach Powietrznych.
Łask: nie będzie Pikniku Lotniczego 2016 na lotnisku wojskowym
Zdjęcie:   
AUTOREKLAMA
Planujesz kupić nową przyczepę samochodową? A może tylko potrzebujesz przewieźć dowolną rzecz, która nie mieści się do Twojego samochodu? Przyjedź do punktu handlowego na Przygoniu przy ulicy Łąkowej 3 w gminie Dobroń. Wcześniej możesz zapoznać się z ofertą nowych przyczep i wypożyczalni na stronie internetowej Kolumna24.

Zmiany na lotnisku wojskowym w Łasku


W ostatnim czasie pojawiła się również informacja o tym, że od 1 listopada 2016 roku na teren 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku a tym samym lotniska wojskowego nie będą organizowane wycieczki. Jest to o tyle zrozumiałe, że lotnisko w Łasku znajduje się w systemie NATO, na codzień stacjonują tam amerykanie a także jest to strategiczna baza w strukturach naszej wojska. Jest to już druga informacja w krótkim czasie, która może zasmucić osoby interesujące się lotnictwem. Wcześniej oficjalnie potwierdzono wiadomość, że w tym roku nie będzie Pikniku Lotniczego w Łasku.

Dzień otwarty w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego 2015


Dzień otwarty na lotnisku w Łasku 2015 cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem osób z całej Polski, którzy bardzo licznie przybyli na pokazy. Doprowadziło to także do ogromnych korków na okolicznych drogach, mimo wcześniejszych odpraw i przygotowań organizacyjnych. Natomiast tym, którym udało się dostać na lotnisko mogli obserwować loty samolotów w tym myśliwców F-16 stacjonujących na łaskim lotnisku wojskowym.

10-lecie służby samolotów F-16 w Polskich Siłach Powietrznych


W dniach 25 - 27 sierpnia 2016 roku obchodzone było 10-lecie służby samolotów F-16 w Polskich Siłach Powietrznych, Święto Lotnictwa oraz Święto 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego, których kulminacyjnym punktem był Piknik Lotniczy na terenie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Piknik Lotniczy miał charakter zamknięty a honorowy patronat nad nim objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Żandarmeria Wojskowa stanie na straży lotniska wojskowego w Łasku


Do tej pory lotnisko wojskowe w Łasku, na którym jednocześnie mieści się 32. Baza Lotnictwa Taktycznego było ochraniane przez prywatną firmę cywilną we wsparciu z jednostką Żandarmerii Wojskowej. Według uzyskanych informacji, na wyższych szczeblach dowódczych podjęto decyzję o całkowitej rezygnacji z usług firmy prywatnej i od nowego roku zastąpieniu jej własnymi siłami Żandarmerii Wojskowej z WZW Łask.

Od 1 listopada 2015 roku doszło do zmiany struktury organizacyjnej ŻW, w wyniku których w skład Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej im. gen. bryg. Franciszka Sznajde wszedł Wydział Żandarmerii Wojskowej w Łasku. Poza realizacją zadań typowych dla policji wojskowej, a więc pracy dochodzeniowej i działań prewencyjnych wykonywanych również we współpracy z funkcjonariuszami Policji, SOK lub Straży Miejskiej, żołnierze Oddziału biorą udział w zabezpieczaniu uroczystości patriotyczno-wojskowych, religijnych oraz w wielu innych wydarzeniach, którym towarzyszą masowe zgromadzenia.

32. Baza Lotnictwa Taktycznego w systemie NATO


32. Baza Lotnictwa Taktycznego powstała w 2010 roku z przeformowania wcześniejszych jednostek stacjonujących w Łasku. Obecnie to druga po Krzesinach/k. Poznania baza wojskowa, w której stacjonują najnowocześniejsze w Polskich Siłach Powietrznych wielozadaniowe myśliwce F-16 w wersji C/D Block 52+. Łącznie polskie siły powietrzne posiadają 48 sztuk tych maszyn na swoim wyposażeniu. 32. BLT w Łasku pełni ważną funkcję w systemie obronnym Rzeczypospolitej Polskiej a jej struktury spełniają wymagania NATO.

Aviation Detachment (AvDet) to komponent lotniczy sił powietrznych Stanów Zjednoczonych na stałe stacjonujący w Łasku w skład którego wchodzą piloci, technicy oraz inne służby odpowiedzialne za logistykę. Rotacyjne szkolenia odbywają się na podstawie porozumienia polsko-amerykańskiego z 2011 roku. Ich lotnicy szkolą się na zmianę z pilotami 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu oraz 31. i 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach i Łasku.
#lotnictwo #łask #pikniklotniczy #f16 #myśliwce #siłypowietrzne #wojskopolskie #świętolotnictwa #poznań #łódzkie #wielkopolskie
Galeria Łask: nie będzie Pikniku Lotniczego 2016 na lotnisku wojskowym
Łask: Czy Zlikwidują Linię Autobusową D do Pabianic?
ŁASK

Łask: Czy Zlikwidują Linię Autobusową D do Pabianic?

Zalany Łask po burzy, przejazd jednostek straży pożarnej
VIDEO

Zalany Łask po burzy, przejazd jednostek straży pożarnej

Łask po Burzy: wszędzie pozalewane ulice, połamane drzewa
ŁASK

Łask po Burzy: wszędzie pozalewane ulice, połamane drzewa

Łódź: Zachodnia Obwodnica Łodzi na S14 skierowana do przetargu
ŁÓDŹ

Łódź: Zachodnia Obwodnica Łodzi na S14 skierowana do przetargu

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city
1399 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw
1750 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw

PRZYCZEPY SAMOCHODOWE
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24