POŻYCZKI

Pożyczka: klienci firm pożyczkowych spłacają zaległości

Marcin Jankowski  •  22 listopada 2016 (13:13)
W ostatnim czasie zadłużenie polaków stale rośnie ale mimo to blisko 70% klientów firmy pożyczkowej Wonga nie ma problemów ze spłatą zadłużenia. Aż blisko 2,2 miliony Polaków nie spłaca zaległości kredytowych jak wynika z raportu przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej.
Pożyczka: klienci firm pożyczkowych spłacają zaległości
Zdjęcie: © Domena publiczna/Zdjęcie ilustracyjne   
AUTOREKLAMA
Planujesz kupić nową przyczepę samochodową? A może tylko potrzebujesz przewieźć dowolną rzecz, która nie mieści się do Twojego samochodu? Przyjedź do punktu handlowego na Przygoniu przy ulicy Łąkowej 3 w gminie Dobroń. Wcześniej możesz zapoznać się z ofertą nowych przyczep i wypożyczalni na stronie internetowej Kolumna24.

Zaległości Polaków: wysoka spłacalność na poziomie 70%


Jak wynika z opracowania nasze zaległości wynoszą już blisko 50 miliardów złotych. Jednak mimo niepokojących danych z rynku, są również klienci, którzy spłacają swoje zobowiązania wzorcowo. Jak wynika z danych Wonga, w III kw. 2016 r. 67,4 proc. udzielonych przez firmę pożyczek zostało spłaconych przed czasem. Dla porównania, w III kw. 2015 r. było to 53,4 proc., a w tym samym okresie 2014 r. - 50 proc. W ciągu dwóch lat, porównując kwartał do kwartału, nastąpił wzrost o 17 p.p.Pożyczki przez internet: na co pożyczają Polacy pieniądze


Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Ipsos Marketing dla Wonga.com, w ciągu ostatnich dwóch lat pożyczkę wzięło 67 proc. Polaków korzystających z internetu. 42 proc. z nich pożyczyło w tym okresie do 10 tysięcy złotych 24 proc. respondentów wzięło pożyczkę do 3 tysięcy złotych, a w przypadku zdecydowanej większości - 70 proc. ankietowanych - kwota zaciągniętego zobowiązania była wyższa.

- Szczególnie niepokojące jest zaciąganie kolejnego zobowiązania finansowego, w celu spłaty innego długu. Działając w ten sposób łatwo wpaść w spiralę zadłużenia, z której trudno później się wydostać. To sytuacja, w której przestajemy na bieżąco kontrolować wszystkie koszty i opłaty związane z zaciągniętymi długami - mówi Tomasz Fedyna. - Pożyczka krótkoterminowa, spłacana jednorazowo, nie powinna również służyć do finansowania świąt lub imprezy. Staramy się mówić o tym klientom, chcemy by podejmowali rozsądne decyzje finansowe - dodaje członek zarządu Wonga.

Przed zaciągnięciem jakiegokolwiek zobowiązania, zawsze trzeba zastanowić się, czy jest ono nam niezbędne, a jeżeli tak, to który z dostępnych produktów finansowych będzie najlepszy. Nie powinniśmy pożyczać pieniędzy na przyjemności, organizację świąt czy spłatę zadłużenia, ani zadłużać się na więcej niż będziemy w stanie spłacić.

Lider pożyczek przez internet - Vivus Finance, przygotował spot reklamowy


Lider internetowego rynku pożyczkowego w Polsce przekonuje w nowym spocie reklamowym przygotowanym na święta przekonuje w nim, że czasem aby zerealizować marzenia potrzeba bardzo niewiele. Na przykład piętnaście minut wystarczy aby uzupełnić domowy budżet i, zgodnie z hasłem kampanii, żyć po swojemu.

Spot nawiązuje do ogólnopolskiej kampanii reklamowej marki Vivus "Żyj po swojemu" i podobnie jak we wcześniejszych przekazach - pokazuje, jak może zmienić się życie człowieka w ciągu 15 minut (tyle, ile trwa wypłata pożyczki w Vivus).
#pożyczka gotówkowa mbank #pożyczka gotówkowa millenium #pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń przez internet #pożyczka gotówkowa santander #pożyczka gotówkowa definicja #pożyczka hipoteczna pko #pożyczka hipoteczna mbank #pożyczka hapi #pożyczka hipoteczna na dowolny cel #pożyczka hipoteczna forum #pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny #pożyczka hipoteczna wikipedia #pożyczka hapi opinie #pożyczka hipoteczna co to #pożyczka ing bank #pożyczka inwestycyjna #pożyczka ipko #pożyczka inaczej #pożyczka inwestycyjna dla firm
Szybkie i łatwe pożyczki Monedo Now nawet do 10 000 złotych
POŻYCZKI

Szybkie i łatwe pożyczki Monedo Now nawet do 10 000 złotych

Pożyczka 2000 zł za darmo przez internet w Lendon
POŻYCZKI

Pożyczka 2000 zł za darmo przez internet w Lendon

Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego?
POŻYCZKI

Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego?

Procedury odzyskiwania wierzytelności przy pozyczkach
POŻYCZKI

Jak wyglądają procedury odzyskiwania wierzytelności dla pożyczek?

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city
1399 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw
1750 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw

PRZYCZEPY SAMOCHODOWE
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24