FILM HISTORYCZNY BOLIMÓW 1915

Obłoki Śmierci - Bolimów 1915: fabularyzowany film dokumentalny

Zapomniana przez Świat Bitwa pod Bolimowem była drugą bitwą z użyciem broni chemicznej w historii, a pierwszą na wschodnim froncie I Wojny Światowej. Miała miejsce niecały miesiąc po II Bitwie pod Ypres, która w odróżnieniu od Bitwy pod Bolimowem doczekała się należytego upamiętnienia w historii powszechnej i zbiorowej pamięci.
Młody reżyser wychowany w Bolimowie - Ireneusz Skruczaj, podjął się stworzenia fabularyzowanego filmu dokumentalnego opowiadającego o wydarzeniach jakie miały miejsce na ziemiach łódzkich w 1915 roku. Zdjęcia do debiutanckiego filmu Skruczaja, tworzonego już od dwóch lat, są na ukończeniu. Dotychczasowe finansowanie niezależnej produkcji historycznej pozyskiwane było z środków własnych oraz darczyńców. Twórcy filmu Obłoki Śmierci - Bolimów 1915, aby dokończyć realizację filmu zmuszeni zostali do uruchomienia publicznej zbiórki crowdfundingowej na postprodukcję filmu na łamach portalu PolakPotrafi.pl. Jak sami mówią - Materiał zdjęciowy, który udało się nam zrealizować do tej pory jest więcej niż zadowalający. Dlatego bardzo zależy nam zgromadzeniu solidnego budżetu na końcówkę zdjęć i postprodukcję filmu.
Więcej informacji o filmie opowiadającym wydarzenia z Bolimowa oraz o samej Bitwie pod Bolimowem 1915 będziecie mogli przeczytać w naszym serwisie informacyjnym Kolumna24. Na bieżąco będziemy relacjonować postępy prac w tworzeniu filmu oraz jego prezentacji mieszkańcom regionu.
WIADOMOŚCI #ŁÓDZKIE
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24