Zmodernizowany obiekt na CSiR w Łasku tylko dla wybranych

Marcin Jankowski, 05.09.2016 15:16
Na początku sierpnia z dużym rozmachem ogłoszono zakończenie prac nad przebudową i termomodernizacją obiektu zapleczowego na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku. Do dzisiaj budynek ten nie posiada jednak wszystkich odbiorów i nie jest on dostępny do użytkowania... ale nie dla wszystkich.

Oburzenie sportowców korzystających z boiska CSiR w Łasku


Na boisku piłkarskim należącym do Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku swoje mecze rozgrywają m. in. zawodnicy zespołu MULKS Łask. W okresie, w którym przeprowadzano termomodernizację budynku szatniowo-sanitarnego sportowcy korzystali z budynku zastępczego, na co dzień pełniącego rolę magazynu sprzętu sportowego. Sytuacja ma miejsce po dzień dzisiejszy. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że w ostatni weekend we wspomnianym odremontowanym obiekcie na CSiR odbyła się zamknięta impreza integracyjna prywatnej firmy a piłkarze i sędziowie nadal byli zmuszeni do korzystania z budynku gospodarczego.

To co miało się okazać sportową wizytówka miasta, nowo odremontowany budynek z szatniami i prysznicami dla sportowców, nadal stoi "pusty" ponieważ nie posiada on wszystkich odbiorów. Jak podano do publicznej wiadomości wartość całego projektu to blisko 1 250 000 złotych. Modernizacja realizowana była od października 2015 roku aż do sierpnia tego roku. Prace remontowe w budynku CSiR w Łasku zostały zrealizowane przy współfinansowaniu z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zrozumiałe jest więc oburzenie piłkarzy i sportowców korzystających na co dzień z tych obiektów tym bardziej, że w zamierzeniu są to obiekty użyteczności publicznej, za utrzymanie których płacą mieszkańcy Łasku.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!