Hanna Zdanowska: zarzuty prokuratorskie dla Prezydent Łodzi

Marcin Jankowski, 18.11.2016 19:55, aktualizacja 18.11.2016 20:35
Hanna Zdanowska obecna Prezydent Łodzi otrzymała zarzuty prokuratorskie w Gorzowie Wielkopolskim w sprawie z przed 10 lat a dokładnie w sprawie poświadczenia nieprawdy w kwestiach finansowych przy zawieraniu umów kredytowych. Jak podała obecna Prezydent Łodzi, sprawa zupełnie nie związana jest z obecną działalnością w Urzędzie Miasta Łodzi i nie przyznała się do stawianych jej zarzutów.

Hanna Zdanowska: prezydent Łodzi z ramienia Platformy Obywatelskiej


Prokurator w Gorzowie Wielkopolskim postawił zarzuty Prezydent Łodzi posłużenia się dokumentami poświadczającymi nieprawdę przy zawieraniu w 2008 roku i 2009 roku umów kredytowych. Hanna Zdanowska nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i odpiera te zarzuty traktując je jako próbę znalezienia haków na nią w otoczeniu rodzinnym. Uważa, że są wyciągane jej sprawy prywatne, gdyż nie można jej zarzucić żadnych nieprawidłowości przy piastowaniu urzędu Prezydenta Miasta Łodzi.

Hanna Zdanowska pochodzi z Łodzi i jest obecną Prezydent Miasta od wyborów samorządowych z 2010 roku, po których została zaprzysiężona 13 grudnia. W kolejnych wyborach samorządowych w 2014 roku wygrała je już w pierwszej turze. Wcześniej Hanna Zdanowska była radną Rady Miasta Łodzi a także wiceprezydent miasta. W kolejnych latach z sukcesem startowała do Parlamentu, gdzie w 2007 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej została posłanką na Sejm RP.

Oświadczenie Hanny Zdanowskiej Prezydent Łodzi


Hanna Zdanowska poinformowała w oświadczeniu, że w każdym oświadczeniu majątkowym podawała informacje o wspomnianych kredytach i nigdy ich nie ukrywała. W oświadczeniu podanym przez Hannę Zdanowską znalazły się też kwestie prywatne, w których tłumaczy się jak doszło do zaciągnięcia wspomnianych kredytów. Cały komentarz Prezydent Miasta Łodzi można przeczytać poniżej, który został opublikowany na stronie Urzędu Miasta Łodzi:


Szanowni Państwo,

znalazłam się w absurdalnej sytuacji.

Stawiane mi są zarzuty w sprawie kredytów z 2008 i 2009 roku, o których informacje zamieściłam w moich zeznaniach majątkowych, a swój kredyt już spłaciłam.

Moje finanse od dziesięciu lat, odkąd zostałam wiceprezydentem, są jawne, a moje oświadczenia majątkowe były wielokrotnie prześwietlane i badane przez wszystkie możliwe instytucje.

Ponieważ nie można mi nic zarzucić w sprawach związanych z zarządzaniem miastem i finansami publicznymi, rozpoczęło się grzebanie w moim życiu prywatnym, prześwietlono moją rodzinę, osoby mi najbliższe, tych których kocham.

Jak Państwo wiecie, od wielu lat pozostaję w szczęśliwym związku partnerskim, a mój partner trzyma się z dala od polityki i życia publicznego. Dlatego dla wielu z Państwa pozostaje całkowicie anonimowy.

Obiecałam mu, ze pomimo mojego publicznego zaangażowania nic tego nigdy nie zmieni i tak też będzie tym razem. Nie będziemy publicznie opowiadać o naszym prywatnym życiu.

Wiem jednak, że należą się Państwu pewne wyjaśnienia.

Szanowni Państwo.

Nigdy o tym nie mówiłam, więc wiem, że może to być dla wielu z Państwa dużym zaskoczeniem, ale w tym okresie borykaliśmy się z dużymi problemami ze względu na bardzo ciężką chorobę dziecka mojego partnera. Zdecydowałam, że sprzedam Włodkowi moje mieszkanie, aby mógł mu w przyszłości zapewnić godne warunki życia oraz, że kupię od Włodka działkę, aby uzyskane w ten sposób pieniądze mógł przeznaczyć na ratowanie zdrowia i życia ukochanego dziecka.

Zarzuty postawione mi dzisiaj uznaję za bezzasadne. Ubiegając się o kredyt przedstawiłam wszystkie okoliczności zgodnie z prawem.
Kredyt został przeze mnie spłacony. Wszystko odbyło się legalnie, zostało potwierdzone notarialnie, bank nie miał nigdy żadnych zastrzeżeń, a informacje o wszystkich tych transakcjach zawsze odnotowywałam w moich oświadczeniach majątkowych.
Liczę na jak najszybsze wyjaśnienie tej sprawy.
Nie mam nic do ukrycia, jestem niewinna, nie zrobiłam nic złego.

Proszę media o podawanie mojego pełnego imienia i nazwiska oraz wizerunku.

Hanna Zdanowska


Źródło: Wikipedia.org/Facebook Prezydent Łodzi/Urząd Miasta Łodzi
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!