Rekord dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2017 w Łasku

Marcin Jankowski, 15.01.2017 21:26, aktualizacja 17.01.2017 16:29
Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Polacy przekazali blisko 62,5 miliona złotych na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki seniorom. Podczas niedzielnego dnia, wolontariusze w wielu miastach zbierali na ten cel pieniądze oraz organizowali licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

25. Finał WOŚP w Łaskim Domu Kultury dla dzieci i seniorów


W samym tylko Łasku (województwo łódzkie) podsumowując cały dzień kwestowania udało się zebrać ponad 70 tysięcy złotych, które zostaną przekazane na szczyty cel, pomagania innym. W porównaniu z rokiem poprzednim jest to o około 7 tysięcy złotych więcej, gdyż wtedy do puszek wolontariuszy oznaczonych czerwonym sercem trafiło na cele fundacji Jurka Owsiaka dokładnie 63 760 złotych.

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na stałe wpisał się w kalendarz. Nie przerwanie na początku roku odbywa się jednodniowa zbiórka pieniędzy, które przeznaczane są na zakup sprzętu medycznego do ratowania życia. W tym roku w akcję włączyło się blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierających pieniądze, rozliczane następnie w około 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie.

W Łaskim Domu Kultury zlokalizowany był sztab, gdzie w ciągu dnia można było obejrzeć występy artystów a przede wszystkim wesprzeć dzieci i seniorów biorąc udział w licytacji przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Jak przy każdym finale również i w tym roku o godzinie 2000 odbył się pokaz fajerwerków "światełko do nieba", który przyciągnął licznie mieszkańców Łasku.

W ciągu poprzednich 24 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 milionów złotych. Ostateczną kwotę pieniędzy jaką udało się uzbierać podczas tego finału poznamy w ciągu kilku następnych dni, kiedy uda się podliczyć wpływy ze wszystkich sztabów.
GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!