Warszawa: wystawa klocków LEGO odwiedzi stolicę w 2017 roku

Marcin Jankowski, 25.02.2017 01:54, aktualizacja 18.05.2017 11:37
Wystawa klocków Lego cieszy się nie słabnącą popularnością wśród mieszkańców wielu Polskich miast. Na mapie kolejnych miast umieszczona została także Warszawa gdzie na pewno zobaczymy interesujące makiety edukacyjne wykonane z najpopularniejszych klocków do zabawy. Stolica zagości wystawę w 2017 roku ale obecnie nie jest znana dokładna data prezentacji i póki co prezentację można oglądać od 4 marca 2017 roku w Gdańsku.

Warszawa i wystawa klocków Lego z innowacyjnymi budowlami


Nowy rok i nowe pomysły jakie wprowadzili organizatorzy wystawy klocków Lego to kolejne setki osób, które sa zafascynowane tym rodzajem spędzania wolnego czasu. Każdy z odwiedzających może oglądać znane z historii, filmów czy życia osoby oraz budowle. Jedną z takich konstrukcji jest makieta amerykańskiego samolotu Air Force One o wymiarach 11 metrów długości i 3 metrów wysokości. W rzeczywistości samolotem tym podróżuje amerykański prezydent Donald Trump.

Ponadto na wystawie odwiedzający mogą zobaczyć scenki z historycznych wydarzeń jak zburzenie muru berlińskiego czy zamek Camelot. Nie zabraknie także postaci ze świata sportu jak figury Marcina Gortrata czy Roberta Lewandowskiego. Te i wiele innych rzeczy można obecnie oglądać od 4 marca do 20 sierpnia w Gdańsku w Galerii Metropolia.

Warszawa: wystawa klocków LEGO na PGE Stadionie Narodowym


Nie będzie to na pewno pierwsza wystawa budynków, konstrukcji i postaci stworzonych z klocków Lego w Warszawie. W 2015 roku mieszkańcy stolicy mieli okazję podziwiać już inspirujące makiety, dostępne dla zwiedzających PGE Stadion Narodowy. Obecnie wystawa jest prezentowana w Gdańsku i do tej pory organizator nie zdradził szczegółów prezentacji w Warszawie.

Budapeszt i wiele innych miast z wystawą klocków Lego


W 2017 roku ponadto wystawa powędruje także zagranicę do Budapesztu, gdzie i tam zapewne będzie cieszyła się niesłabnącą popularnością wśród odwiedzających. Oprócz tego wystawa klocków Lego odwiedzi takie miasta jak Poznań, wspomnianą Warszawę, Bydgoszcz, Lublin, Białystok i Wrocław. W wakacje 2017 roku natomiast szansę zobaczenia budowli z klocków będą mieli okazję turyści w Kołobrzegu, Zakopanym, Świnoujściu, Ustce oraz w Wiśle.

Początki wystawy sięgają 2014 roku, kiedy to w Galerii Sfera w Bielsku-Białej można było oglądać rezultat pracy entuzjastów klocków Lego po raz pierwszy. Z roku na rok prowadzone dalsze prace nad jej rozwojem wprowadzając kolejne obiekty.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!