Video: CBŚ Policja rozbiła grupę pedofilii internetowych w Polsce

Marcin Jankowski, 10.01.2017 23:42
Centralne Biuro Śledcze Policji rozpracowało grupę pedofilii wyszukujących swoje ofiary w internecie za pośrednictwem portali społecznościowych oraz komunikatorów. To efekt lipcowej publikacji w mediach wizerunków dziewięciu mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa seksualne. Policjanci poznańskiego CBŚ Policji ustalili, że sprawcy - w sumie siedem osób - wyszukiwali swoje ofiary za pośrednictwem forów internetowych i portali społecznościowych, których użytkownikami byli głównie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

Zatrzymanie 7 osób podejrzanych o pedofilię na dzieciach


Zatrzymani swoje ofiary w wieku poniżej piętnastego roku życia wyszukiwali w internecie a następnie, po nawiązaniu znajomości, nakłaniali dzieci do rozbierania się i wykonywania różnych czynności o charakterze seksualnym. Tak zdobytymi zdjęciami i filmami wymieniali się w swoim gronie za pośrednictwem dedykowanych kanałów przesyłu danych i poczty elektronicznej.

Sprawa swój początek miała pod koniec 2014 roku, kiedy to doszło do pierwszych zatrzymań pedofilii z kilku województw oraz przebywających na terenie Norwegii oraz Irlandii. W 2015 roku jednym z zatrzymanych okazała się osoba nieletnia, którego sprawą zajął się sąd rodzinny i nieletnich. W lipcu 2016 roku doszło do kolejnych zatrzymań po tym jak sąd zezwolił na rozpowszechnienie wizerunków podejrzanych w mediach. Dzięki temu Policjanci CBŚ ustalili kolejne osoby biorące udział w rozpowszechnianiu pornografii dziecięcej.

Łącznie w całej sprawie zatrzymano już dwadzieścia dwie osoby. Wszyscy już usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu zarzuty dotyczące przestępstw pedofilskich.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!